B 4 4 Als je anderhalf jaar verbouwen samen overleeft, overleef je alles, vindt Estelle Fortunati. Samen met haar vriend Ricky Bergmans kocht ze een huis in Bergen op Zoom en toverde dat binnen anderhalf jaar om in hun droomhuis. Huizenpaspoort M Ch en huis verbouwen stond altijd al op de bucketlist van Ricky Bergmans. „Ik wilde een huis helemaal naar onze smaak kunnen op bouwen", blikt hij terug. Ricky woonde bij zijn ouders in Bergen op Zoom, Estelle bij de hare in Welberg. „We wilden graag sa menwonen en liever niet huren", motiveert Estelle de aankoop van hun woning aan de Wouwsestraat in Bergen op Zoom. Op internet stuitten ze op hun huidige woning. „Vooral de prijs sprak me aan. De verbouwing zou binnen ons budget passen." Er staken losse draden uit de meterkast. Levensgevaarlijk Ricky bekeek de woning eerst zelf voordat hij Estelle meenam. Het huis was namelijk niet in de beste staat. „Ooit zat hier een Pools bedrijf dat gespecialiseerd was in tomatenteelt. Op de deuren boven stond 'magazijn' en 'kantoor', we hadden lelijke sys teemplafonds en er zat overal schim mel en lekkages", zegt Estelle. „En volgens de buurman is het een kraak pand geweest. Dat vermoeden had den we al toen we onder het laminaat een jas en kaarsen vonden", vult Ricky aan. Het jonge stel kwam veel verbor gen gebreken tegen tijdens de ver bouwing. „Toen we het laminaat weghaalden, ontdekten we dat de vloer rot was. We wisten wel dat we veel aan het huis zouden moeten doen, maar het bleek nog meer te zijn dan we hadden gedacht." Waterleiding Op stuken na heeft Ricky alles zelf gedaan. „Met veel hulp van mijn va der en schoonvader, natuurlijk." De keuken heeft Ricky aange bouwd, de badkamer uitgebouwd. Een deel van het dak moest hij ver vangen en alle waterleidingen op nieuw aanleggen. Zelfs met de me terkast bleek iets mis te zijn. „Daar zat niks meer in. Er staken BERGENOPZOOM vrijdag 12 mei 2017 De grote verbouwing Sandra Moerland 44 —Ricky Bergmans Adres: Wouwse- straatweg 72 Bouwjaar: 1920 Perceeloppervlakte: 135 m2 Het hoekhuis van Ricky en Estelle ligt vlakbij het centrum en het station van Ber gen op Zoom. De wo ning beschikt over een achtertuin. Het huis telt twee slaap kamers en heeft een inloopkast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45