'Suffe tutten' onder de motorkap II Een Koning om in te lijsten L 8 STEVEN VOS VOETBALWEDSTRIJD VOC BON KONINGSBOEK Familie en vrienden hou jarige leeftijd een einde t Een kroonjuweel voor in de boekenkast Bestel nu via pzc.nl/koning 8 bruncj Een bescheiden boodschap penautootje komt aangere den bij garage Vermeulen in Goes en valt stil op de parkeer plaats. „Ja, die moet hier zijn", grinnikt Esther Caljouw, initia tiefneemster van de autowork shop voor 'suffe tutten' woens dagavond. De roze vlaggen hangen uit en het is een gezellige boel in de showroom. Zoals een stereotype vrouwenbijeenkomst betaamt, begint de avond met een thee kransje inclusief tompoezen, chocola en vooral een hoop geka kel. „Ik heb hier wel eens minder vrouwen bij elkaar gezien", merkt mede-eigenaar van de ga rage Kees Joossen geamuseerd op. Caljouw houdt elke maand een 'suffe' activiteit met een knipoog. „Met Suffetutten organiseer ik simpele, maar leuke dingen voor dames uit de regio. Bijvoorbeeld een wandeling, geluksworkshop of breimiddag. En nu 'Fiks je blik', voor vrouwen die hartstikke suf zijn op het gebied van auto's." De deelneemsters zitten dan ook vol vragen, die ze allemaal op Joossen mogen afvuren. „Eloud je niet in. Suffe vragen bestaan niet", grapt hij. En de vingers gaan meteen de lucht in. 'Moet je de airco uitzetten een paar minu- Ik vind het wel handig om zelf wat te kunnen. Ik had geen idee ten voor je de auto parkeert?', 'Als mijn auto aangeeft dat ik nog 50 kilometer kan rijden, kan ik daar dan van op aan?', 'Ik zit op de ge middelde afstand die een distri- butieriem meegaat. Kan ik nog wachten tot de eerstvolgende beurt?' Na alle handige adviezen van Joosse is het tijd om de handen uit de mouwen te steken. Lian Hoondert (59) uit Goes stapt meteen naar voren als wordt ge vraagd wie een band wil vervan gen. „Tja, waarom ook niet? Als ik nu eens oefen, kan ik het de vol gende keer zelf', zegt ze. „Ik vind het wel handig om zelf wat te kunnen. Bijvoorbeeld ruiten vloeistof bijvullen, het oliepeil checken, of banden oppompen. Ik had geen idee." De technische kant is niet zo zeer waarom Carlijn Speelman (26) uit Wilhelminadorp op de workshop is afgekomen. Ze houdt haar moeder gezelschap en oriënteert zich ondertussen op een nieuwe auto. Rondjes rijden in de splinternieuwe wagens, vindt ze dan ook het nuttigste onderdeel van de avond. „Er is niets mis met de auto waar ik nu in rijd, maar hij is wat ouder en nogal basic. Nu weet ik hoe fijn extra comfort en luxe kan zijn", zegt ze na het toeren in de hybride Fiat Niro. Ook Mirjam Snoodijk (53) uit Kortgene is helemaal verkocht. „De techniek, dat-ie zichzelf op laadt, vind ik zó mooi", zegt ze. „Als ik de staatsloterij win, dan kom ik terug, Kees!" Wat is Primera hyperacusis? Een rustige jongen. Vro lijk, sportief. En gek van voetbal. Zo herinneren familie en teamgenoten zich Steven Vos. Ze zijn hem niet vergeten. Om dat te laten zien, houden ze morgen een her denkingswedstrijd op de plek waar Steven als kleine jongen zo graag tegen de bal trapte: het veld Een unieke kijk in het leven van ons koningshuis in een luxe uitgave met een oranje leeslint. Geniet van 288 pagina's aan prachtige foto's en leuke verhalen. Het ideale cadeau voor Moederdag. vrijdag 12 mei 2017 A Esther Caljouw, initiatiefneemster van de autoworkshop, fotomarcelledavidse Een band vervangen, het olie- peil checken, of ruitenvloeistof bijvullen. De twintig 'suffe tut ten' die deelnamen aan de workshop 'Fiks je blik' in auto garage Vermeulen in Goes weten er nu alles over. Elodie Kint Goes - Lian Hoondert O.a. verkrijgbaar bij: AKO, BLz., Bruna, Cigo, Libris, Primera, The Read Shop. Stever Cornelleke Blok Mensen met hyperacu sis ervaren gewone ge luiden als hinderlijk, of pijnlijk. De oren kunnen zich niet aanpassen aan verschillende geluids sterkten. Geluiden wor den niet gedempt; ze komen vervormd of scherp binnen. Zo'n drie procent van de Nederlandse bevol king lijdt aan deze aan doening. Het komt voor bij alle leeftijden en is meestal chronisch. De oorzaak is niet bekend. Hyperacusis gaat vaak gepaard met tinni tus (oorsuizen). Mensen met tinnitus horen con stant geluiden die er niet zijn: een ruis, piep of brom. Naar schatting hebben één miljoen mensen in Nederland een vorm van oorsui zen. Dat aantal neemt toe. Vcnrr 2.1 imm~ k&yteAA, ós rvccrg (De ure WaMs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37