Bertens verliest in Madrid door wisselvallig spel Max Verstappen is terug in Barcelona waar hij als 18-jarige de race won 25 Max Verstappen is terug in Barcelona. Op het asfalt waar hij precies een jaar terug sporthistorie schreef. „Ik rijd nu gewoon een nieuwe race. Realistisch blijven." Weer winnen? We hebben op dit moment niet de auto waarmee dat kan De eersterood-wit- blauwe vlaggen hangen al op de Grand Stand, nabij start-finish. De pitstraatwandeling voor de fans kleurde al oranje en Red Bull- blauw. En vluchten vanaf Amster dam, Rotterdam en Eindhoven naar Barcelona en Girona puilden de laat ste dagen uit van Neder- landse raceliefhebbers met Max-petjes. Prachtig, al die animo voor de terugkeer van Max Verstap pen op het Spaanse circuit. Maar de jonge Limburger (19) die precies twaalf maanden terug de geschiede nisboeken van de autosport her schreef op het Circuit de Catalunya, is tegelijkertijd de eerste die de mas sale verwachtingen bij de duizenden afgereisde Nederlanders wat wenst te temperen. Hij wil de pret van een zonnig voorjaarstripje naar Spanje niet be derven, maar weer zo'n stunt net als vorig jaar? „Ik denk dat veel Neder landers toch met die gedachte hier naar toe zijn geko men. Dat er weer iets moois gaat gebeuren. Maar we moe ten wel realistisch blijven", vertelt hij in het 'Energy Station' van Red Buil. „Weer winnen? Op dit moment heb ben we gewoon niet de auto waar mee dat kan. Normaal gezien moeten er dan vier auto's voor me uitvallen. Nog iets meer dan vorig jaar." Toen kegelden de dominerende Mercedes-coureurs Nico Rosberg en Lewis Hamilton elkaar in de eerste omloop van de baan, waarna Ver stappen wist af te rekenen met de Ferrari's. Een bijna surrealistisch sce nario en de opmaat naar een van Ne derlands meest aansprekende sport prestaties ooit. Eentje die wereldwijd landde, omdat de Limburger met zijn 18 jaar de jongste racewinnaar ooit werd. Drie keer raden dus waar het nu tijdens de internationale perscon ferentie in Spanje over gaat? Over die GP van 2016 na tuurlijk. En op welke gebie- den de Hollander met de 'nagenoeg verticale leercurve' de laatste maan den duidelijk verbetering heeft ge boekt? „Je hebt nu je rijbewijs Dat is een grote stap voorwaarts", grapt Hamil ton, die voor de wereldpers niet voor het eerst dit seizoen naast Verstap pen is geplaatst en er soms een sport van lijkt te maken om zijn jonge Ne derlandse collega een beetje te dol len. Wat vindt Hamilton van de pro gressie die de jonge Hollander sinds Barcelona 2016 gemaakt heeft. „Best wel slecht, eerlijk gezegd", antwoord hij, met een stalen gezicht, om uit eindelijk toch in de lach te schieten. „Gekheid natuurlijk. Hij heeft na die race hier heel aardig aan de weg ge timmerd. Het is duidelijk dat hij een prachtcarrière voor zich heeft." Dan toch die onvermijdelijke vraag aan Verstappen, hoe het is om terug te keren op het asfalt van Barcelona? „Het was prachtig.Maar het is nu 2017 hè. 2016 is geweest. We zijn nu een jaar verder en ik rijd gewoon een nieuwe race." Bertens wil, met de voor haar be langrijkste weken van het tennis- seizoen in aantocht, een zo groot mogelijke buffer creëren op de ran king. Met de toernooizege van Neu renberg (over anderhalve week) en de halve finales op Roland Garros (de week daarna) van vorig jaar heeft ze een zwik punten te verde digen. Een halvefinaleplaats had haar nog eens 175 punten opgele verd en een sprongetje van plek 19 naar 18. Nu zakt ze naar 20, want Se- vastova passeert de Nederlandse. Er waren tegen de Letse laat bloeier (27) best kansen geweest, als Bertens minder wisselvallig had gespeeld. Ze creëerde niet één breekpunt en sloeg 25 onnodige fouten. Bertens vertrouwde te wei nig op haar eigen aanvallende kwa liteiten, zag ook coach Raemon Sluiter, die twee keer op de baan kwam: „Je moet het gewoon doen, lieve schat. Dwingend spelen", zei hij tegen zijn pupil. Het had geen effect. Simona Halep bereikte in Ma drid eenvoudig de halve finales. De als derde geplaatste Roemeense stond slechts twee games af aan de Amerikaanse Coco Vandeweghe: 6-1 6-1. Halep was in de eerste set Vandeweghe op alle fronten de baas. De Roemeense serveerde sterk en wist de vierde en zesde game van de Amerikaanse af te pakken. Ook in de tweede set had Vandeweghe niets in te brengen te gen de nummer acht van de wereld. Murray naar huis Novak Djokovic bereikte bij de mannen de laatste acht. De Serviër, als tweede geplaatst, versloeg de Spanjaard Feliciano Lopez in twee sets: 6-4 7-5. De volgende tegen stander van Djokovic is Kei Nishi- kori. De Japanner schakelde de Spanjaard David Ferrer uit. 6-4 6-3. Ook de Belg David Goffin voegde zich bij de laatste acht. Hij versloeg de Canadees Milos Raonic in twee sets: 6-4 6-2. In de kwartfinales wacht Goffin een treffen met Ra fael Nadal, die zelf afrekende met de Australiër Nick Kyrgios. Daarvoor had de Spaanse favoriet van het thuispubliek slechts 1 uur en 12 mi nuten nodig: 6-3 6-1. De Brit Andy Murray is gestrand in de derde ronde. De Kroaat Borna Coric was verantwoordelijk voor de uitschakeling (6-3 6-3) van de num mer één van de wereld, die dit jaar aan het kwakkelen is geslagen en pas één toernooi won, dat van Du bai. Coric (20) neemt het in de kwartfinales op tegen Dominic Thiem. De Oostenrijker versloeg de Bulgaar Grigor Dimitrov in drie sets: 4-6 6-4 7-6 (9). vrijdag 12 mei 2017 'Ja, het was prachtig vorig jaar, maar het is nu wel 2017 hè' Arjan Schouten Barcelona - Max Verstappen (19) Max Verstappen poseert voor een selfie van een fan. ASTON MADRID Een nieuwe hoogste klassering op de wereldranglijst, ruim 2,5 ton aan prijzengeld en weer eens een halvefinaleplaats op een groot toernooi. Kiki Ber tens had zichzelf gisteren in Ma drid een uitstekende dienst be wezen als ze van Anastasija Se- vastova had gewonnen. Maar die was in de kwartfinale te goed: 6-3 6-3. Kiki Bertens strandt in de kwartfinales, foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26