Tommy Wieringa Favoriete vi and Drugsdumper krijgt in bossen vrij spel SU 8$ €99,- 13 Exclusieve Lezersreizen Israël kan niet langer als een open, democratisch land worden beschouwd Het aantal buitengewoon opspo ringsambtenaren (boa's) op het ge bied van milieu is de afgelopen ja ren met honderden gedaald. In 2011 telde Nederland nog zo'n 3.100 zo genoemde 'groene boa's', inmid dels is dit aantal afgenomen tot minder dan 2.700. Dat blijkt uit cij fers die deze krant heeft opge vraagd bij het ministerie van Vei ligheid en Justitie. Experts noemen het 'zeer zorge lijk' dat er steeds minder toezicht houders zijn in natuurgebieden, terwijl de overlast juist toeneemt. „We hebben een landelijk pro bleem", zegt Ronald Vorenhout, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging voor Natuurtoezicht. „Als je de uren op een rij zet die groene boa's kunnen besteden aan natuur toezicht, dan schrik je daar echt van." De groene boa's kampen vol gens hem met 'vergrijzing'. „Een gemiddelde groene boa, is volgens mij zeker boven de 50 jaar." Volgens Vorenhout is het extra problematisch doordat ook de poli tie zich steeds meer terugtrekt uit het landelijk gebied. Dat beaamt criminoloog Yvette Schoenmakers. „Dat verhoogt de druk op de boa's, die in de buitengebieden al te kam pen hebben met een ontzettend zware belasting", licht zij toe. Gierkelders Het aantal geregistreerde dumpin gen van drugsafval is in vijfjaar tijd vervijfvoudigd. Bovendien maken criminelen steeds vaker gebruik van slinkse manieren om van drugsafval af te komen. Experts maken zich steeds meer zorgen over 'onzichtbare' lozingen. Zo worden gierkelders en wasstraten gebruikt om synthetische stoffen te lozen. Staatsbosbeheer erkent de proble men met het tekort aan toezicht houders. „We hebben nu te weinig groene boa's om hun taken naar be horen uit te voeren", aldus woord voerder Imke Boerma. Oorzaak is volgens de natuurorganisatie dat de vorige staatssecretaris Henk Bleker fors bezuinigde op het budget. „Sinds 2015 zijn we bezig de capaci teit weer uit te breiden." Ook zijn de boswachters met een handhavingsbevoegdheid sinds september 2016 meer gaan samen werken met de politie, brandweer en ambulance. Zo zijn zij aangeslo ten op C2000, het landelijke com municatiesysteem van de hulp diensten. vanaf Artistiek en karakteristiek Ootmarsum iWl| De Palestijnse ter reurorganisatie Harnas speelt in Nederland vooral een rol op voetbal tribunes, waar anti-Amsterdam mers elk weekeinde uit volle borst 'Harnas, Harnas, alle Joden aan het gas' zingen. De echte Hamas, die doorgaans ook al wei nig vrolijke nieuwtjes produ ceert, maakte begin deze maand een paar opmerkelijke besluiten openbaar, die verrassend genoeg minder weerklank hadden dan de antisemitische samenzang in voetbalstadions. Her belangrijkste besluit was wel dat de gewenste vernietiging van de staat Israël van het menu verdween. Ook werd in de nieuwe beginselverklaring de band met Moslimbroederschap beëindigd en ging de organisatie akkoord met een Palestijnse staar bestaande uit de Westelijke Jor- daanoever en de Gazastrook. Een historische doorbraak, leek het, maar niet volgens de woord voerder van de Israëlische pre mier Netanyahu, die het een af leidingsmanoeuvre noemde van een organisatie 'die terreurtun- nels graaft en duizenden en dui zenden raketten afVuurt op Israë lische burgers'. Een reflex. Reflexen kunnen je beschermen tegen gevaren, maar worden zelf een gevaar wanneer ze het denken vervangen. Veel politiek bestaat uit reflexen. Het politieke kapitaal van Netan yahu is volledig opgebouwd uit angst voor de Palestijnen. Zijn machtsbasis verkruimelt onmid dellijk zonder vijand. Zonder de Palestijn is hij een ordinaire poli ticus, met de Palestijn de hoeder van het vaderland. Journalist Derk Walters die in NRC Handelsblad over de koers wijziging van Harnas schreef, werd onlangs zelf onderwerp van het nieuws omdat hij Israël per juli niet meer in mag. Hij is er sinds 2014 correspondent. De persdienst van Netanyahu beoor deelt zijn artikelen als activis tisch en beschouwt NRC daarom niet langer als nieuwsorganisatie. Israël zelf kan intussen niet lan ger als een open, democratisch land worden beschouwd. Eerst en vooral vanwege de langdurige principiële vernedering van de Palestijnen, maar ook omdat de minister-president de recht spraak verdacht maakt en de vrije pers beknot. De Israëlische ser geant die tot een kleine gevange nisstraf van achttien maanden werd veroordeeld omdat hij een al ontwapende Palestijnse aan slagpleger executeerde, moest volgens Netanyahu amnestie krijgen omdat 'alle soldaten onze zonen en dochters zijn'. In één beweging werden zo de Palestij nen feitelijk vogelvrij en legde hij de bijl aan de scheiding der machten. nieuwsprogramma van Israël per direct van de publieke zender ge haald. Na 49 jaar werd Mabat La- Hadashot (Blik op het nieuws) op last van Netanyahu opgeheven, officieel vanwege de hervorming van de publieke omroep maar fei telijk vanwege de kritische be richtgeving over zijn regering. Is raël vertoont steeds sterker de contouren van een autoritaire de mocratie naar Turks, Pools en Hongaars voorbeeld. 'Mein Hebster Feind' noemde re gisseur Werner Herzog de acteur Klaus Kinski, met wie hij in per manente staat van oorlog een aantal onvergetelijke films maak te. In Israël zijn de Palestijnen de favoriete vijand, in Turkije de Gülenisten, in Polen de anti- Poolse krachten en in Hongarije de internationale Jood, van ouds her de meest favoriete van alle fa voriete vijanden. 3 dagen Twente Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl vrijdag 12 mei 2017 In natuurgebieden lopen steeds minder toezichthouders rond. Deskundigen noemen het 'zeer zorgelijk' dat honderden groene opsporingsambtenaren zijn wegbezuinigd. De overlast van dumpingen van drugsafval neemt intussen fors toe. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Bent u weieens in Ootmarsum in Twente geweest? Dit kunstenaarsstadje vol met musea is een monument op zich. Bezoek een van de tien galeriën, boetiekjes, luxe winkels met woninginrichting of exclusieve kleding. Ootmarsum ligt in het land tussen Dinkel en Regge. Zodra u het stadje uitfietst geniet u van fraaie natuur en gastvrije Twentenaren die nog de tijd nemen voor een praatje. Fiets langs Huize Singraven, maak een stop bij de ijsboerderij of kaasboerderij. Neem een kijkje bij de sterrenwacht, Klooster 't Stift of de kaarsenmakerij. Kom ook de sfeer van Ootmarsum en Twente proeven! Hotel 't Wapen van Ootmarsum (3*) is een gezellig familiehotel midden in Ootmarsum, net buiten het centrum. Er zijn 20 gezellige hotel kamers van alle gemakken voorzien. In de zomer kunt u heerlijk vertoeven in de royale tuin met terras, leder avond is een diner een verrassing en 's ochtends start u met een heerlijk ontbijtbuffet met Twentse krente- wegge! Inbegrepen: Ontvangst met koffie en krentenwegge 2 x overnachting 2 x twents ontbijtbuffet 2 x 3-gangen verrassings menu 1 x goedgevulde picknickmand Auto-, fiets- en wandelroutes Gebruik WiFi Gratis parkeren Prijzen 3 dagen 3-daags: t/m oktober: €109,-p.p. november en december: 99,- p.p. Extra nacht inclusief ontbijt, diner en een picknickmand t/m oktober: €54,50 p.p. november en december: €49,50 p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag atleengebruik: 24,50 p.n. Toeristenbelasting: €2,10 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Artistiek en karakteristiek Ootmarsum naar -1- V y hotelarr onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1718 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 hotelarrangementen Nog deze week werd het oudste In de bossen bij Ulvenhout is drugsafval gevonden, fotojeroenstuve Vertrek: t/m december 2017, m.u.v. feestdagen 2 nachten Hotel 't Wapen van Ootmarsum Goed gevulde picknickmand voor onderweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13