MZVC alsnog verder zonder trainersduo Minderhoud dolblij met dochter van Geeloger Hontenisse strijdt tegen ex-internationals Leven als een ster 13 O Q V O Q V rond en laat ze maar komen. Dat hadden ze hier nog nooit gezien." „Iemand schreef dat Hicham met een unieke tactiek was geko men", lacht El Hattach. „Maar wij hoefden toch niet meer? Als wij de bal hebben, kunnen zij niet sco ren." Met die CruijfFiaanse wijs heid sleepten ze de zege uit het vuur en met hun optredens buiten de sporthal steelden ze harten. Benhammou: „Vamos is een ge liefde club. Als wij na een wed strijd de bus in willen, die maar twintig meter van de deur af staat, zijn we een uur verder. En als we bij het hotel zijn, staan daar wéér honderd mensen. Het is echt een gekkenhuis hier. Sommigen zou den gaan zweven van al die aan dacht, maar dan is het maar goed dat wij twee Zeeuwen zijn. We kijken er gewoon nuchter naar en doen geen gekke dingen. Ik loop meestal gelijk door, Khalid vroeg laatst vijf mensen even mee naar binnen. Dat deed hij leuk, want dat hadden ze nog nooit gezien." Champions League In de halve finale wacht zaterdag Mataram, dat dezelfde eigenaar heeft als Vamos. „Hij vertelde ons laatst dat hij had genoten. Hij zag dat we als een harmonica over dat veld heen gingen." „Hij zag echt zaalvoetbal", glun dert Benhammou. „Als we win nen spelen we zondag om de titel en een ticket naar de AC Cup. Dat is een soort Champions League. Bij een nederlaag wordt het een duel om de derde en vierde plek. Wat er ook gebeurt: we weten al dat we daarna terug naar Neder land vliegen. De tickets zijn al ge boekt en ik ga lekker van mijn ge zin genieten. Wat er daarna alle maal nog volgt, zie ik wel." El Hattach ziet een langer ver blijf bij een titel sowieso zitten. „Stel dat we die Champions League in mogen (start eind juli), dan zou ik daar best nog in mee willen spelen. Maar ik volg VC Vlissingen ook op de voet en wil de derde divisie in. Het is gewoon nog even afwachten." Om acht uur in de ochtend werden de duiven gelost en met een stevige noordoostenwind ging het op huis aan. De vlucht verliep goed. „Die blauwe duivin was natuurlijk in haar element met tegenwind, want ze is een dochter van mijn Geeloger en die won ook drie provinciale concoursen met de wind op de kop. Zo vader, zo dochter", vertelde de trotse Minderhoud. Met de overwinning zet deze duivenliefhebber de zoveelste parel op zijn kroon. Minderhoud geniet door zijn vele successen op de con coursen en als fokker van de goede postduif internationale bekend heid. Een van de beste duiven die hij in zijn succesvolle duivensport carrière heeft gekweekt is de in dui vensportkringen ook internatio naal bekende Geeloger. Minderhoud speelt met doffers en duivinnen en zijn totale vlieg- ploeg bestaat uit ruim vijftig oude duiven. Die worden door hem inge zet op concoursen met afstanden tussen de too en 700 kilometer. Komende zaterdag begint het Midfondprogramma met een wed strijd uit Chevrainvilliers. „Er zou geen draagvlak meer zijn binnen de spelersgroep", reageert Ron Amperse namens het trai nerskoppel. „Dat heeft volgens het bestuur niets met het resultaat te maken, want als dat zo zou zijn: ook wij vinden dat we onder maats hebben gepresteerd." Zaterdag-vierdeklasser MZVC eindigde de competitie afgelopen weekend als negende. Na afloop was er geen afscheid. „Terwijl we al wel op non-actief gesteld zijn", baalt Amperse. „Als ik er zakelijk naar kijk, snap ik dat trainers niet het eeuwige leven hebben. Maar na twee jaar bij deze club heb ik moeite met de manier waarop we nu vertrekken." WON Het bestuur van MZ VC laat weten nog in onderhandeling te zijn met Amperse en Sandhövel over de af wikkeling. Het eerste aanbod werd afgeslagen, waarop het duo de Vakbond Voetbal Oefenmees- ter Nederland (WON) in de arm Na twee jaar heb ik moeite met de manier waarop we nu vertrekken nam. Amperse: „De meeste clubs hebben al een trainer. Wij hebben door onze contractverlenging niet verder gekeken naar andere clubs, dus daarom nemen we niet met alles zomaar genoegen." Het hoogtepunt van het weekend is meteen op de vrijdagavond, wanneer het eerste elftal van Hontenisse het vanaf 19.00 uur opneemt tegen de voormalige voetbalgrootheden. Het is de eer ste keer dat de ex-internationals in Zeeland aantreden. Spelers die veelvuldig meedoen met de ex-internationals zijn: Frank de Boer, Ronald de Boer, Pierre van Hooijdonk, Rob Witschge, Richard Witschge, Regi Blinker, Arthur Numan en Aron Winter. Ook op de zaterdag staan er al lerlei activiteiten gepland. Zo staat zaterdag 26 augustus in het teken van leden en oud-leden, met als hoogtepunt het duel oud Honte- nisse-oud Vogelwaarde. Op zon dag 27 augustus vindt het jaar lijkse Groot Hontenissetoernooi plaats, dat dit jaar voor het eerst ook voor dames wordt georgani seerd. donderdag 11 mei 2017 2V De twee Zeeuwen hebben er door hun avontuur een hoop vrienden bij. Op Instagram worden foto's en filmpjes veelvuldig geliked, zoals ook gebeurt bij de andere spelers van Vamos FC Mataram. El Hattach: „De vaste jongens zijn erg populair en worden gesponsord van top tot teen. Daar maken ze op social media dan weer reclame voor." Een tweejarige blauwe duivin van Koen Minderhoud uit Koude- kerke versloeg met een snelheid van bijna 71 kilometer per uur het gehele deelnemersveld van 10.043 Zeeuwse duiven op de vlucht uit Pont St. Maxence. Voor deze vlucht hadden 487 liefhebbers hun duiven inge- korfd. De gemiddelde afstand voor Zeeland is 260 kilometer. Marcel Buijsse Oostburg Duivenliefhebber Koen Minderhoud geniet door zijn vele successen op de concoursen en als fokker van de goede postduif in ternationale bekendheid. Zijn totale vliegploeg be staat uit ruim vijftig duiven. MZVC gaat volgend seizoen toch niet verder met het trai nersduo Danny Sandhövel en Ron Amperse. Een meerder heid van de spelers gaf aan niet verder te willen met de twee coaches en die uitspraak werd - ondanks een recente contractverlenging - overgeno men door het bestuur van de Middelburgse voetbalclub. Mitchell Minnaard Middelburg - Ron Amperse Het negentigjarig bestaan van VV Hontenisse wordt opgeluis terd met een wedstrijd tegen de ex-internationals. De club uit Kloosterzande viert van 25 tot en met 27 augustus het ju bileum met diverse activitei ten. Juriën Dam Hontenisse Meer info op www.90jaarhonte- nisse.nl. Ronald de Boer eerder dit jaar in actie namens de ex-interna- tionals. Op de achtergrond Richard Witschge. fotoanp Vind-ik-leuks van yousflow, bairyvdM en 2.767 anderen «"«■leaks yousflo„ „a u khalid4790 Gor Mataram hidiamjjenhammou Gor Unesa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70