M Zorgen over haalbaarheid museum Onrust over sporthal Breskens duurt voort 7 Popkoop akKooRd geeft eerste avondvullende concert zv Kennis van noten is niet nodig, het hebben van een stem als een klok evenmin. Plezier in zingen, daar gaat het om bij popkoor akKooRd. De rest komt vanzelf. Na driejaar lang wekelijks repeteren, geeft het koor een eerste avondvullend concert in Hulst. Chansonnière/zang- docente en dirigente Marjolijn Polfliet (36) noteerde op de dag van oprichting in 2014 meteen zestig leden voor popkoor akKooRd. „Er was onge kend veel animo." Het popkoor is ontstaan uit het teambuildingsproject Hulst be- KooRt, waarbij Polfliet bij Stich ting Curamus, de gemeente Hulst, stichting Tragel Zorg en het Rey- naertcollege koren vormde met management en personeel. Pol fliet: „Ervaren en onervaren, jong en oud, managers en telefonistes, ze stonden allemaal naast elkaar te zingen en het resultaat was gewel dig!" Maar het project hield na tuurlijk een keer op, tot teleurstel ling van veel deelnemers, want die wilden helemaal niet stoppen. Zangles Polfliet werd overstelpt met vragen of ze toch zangles wilde blijven ge ven. Ze vond dat heel leuk, en zo werd slechts twee maanden later akKooRd opgericht. Het popkoor had meteen een flinke bezetting. „Wat het zo uniek maakt, is de manier van werken", zegt koorlid Liesbeth Mulder. „Bij veel andere koren zouden onze leden buiten de boot vallen. Omdat ze niet puur klassiek of kerkelijk willen zingen. Of er zijn toelatingseisen en moet je noten kunnen lezen. Bij ons is dat allemaal niet. Het is laagdrem pelig en beregezellig. Als je boven de achttien bent en je zingt graag, dan ben je bij ons op je plek." Filosofie De filosofie van dirigente Polfliet is simpel: „Iedereen kan zingen! Echt! Bij ons vind je veiligheid en krijg je zelfvertrouwen. Het is prachtig te zien hoe trots iedereen is op wat er is bereikt." Het jongste lid is 29, het oudste zestigplusplusplus. Een keurige receptioniste staat te zingen naast een man met tattoo's op beide ar men. Ze hebben de grootste lol. Het popkoor had de afgelopen ja ren al wat kleine optredens, maar momenteel maken de leden zich op voor hun eerste avondvullende concert, aanstaande zaterdag in de aula van het Reynaertcollege aan de Zoutestraat in Hulst. Polfliet legt de lat hoog. Er wor den die avond twintig nummers gebracht, van Metallica tot het Franstalige Stromae en van Simon Garfunkel tot hedendaagse hits. En dit minstens driestemmig, tot wel zesstemmig aan toe. Een ge weldige prestatie voor mensen die tot een paar jaar geleden veelal on der de douche stonden te zingen. „Marjolijn zingt alle zangpar tijen zeifin en mailt die door naar ons", zegt koorlid Loekie Aarssen (60). „Zo oefenen wij. Oortjes in of koptelefoon op en meezingen. Ik loop gewoon te zingen tijdens een wandeling door de polder. Het enige wat wij moeten doen is de tekst goed uit ons hoofd leren, want we gebruiken geen (spiek)briefjes. Tijdens de weke lijkse repetities in De Warande in Sint Jansteen smeedt Marjolijn er dan een prachtig geheel van." Professioneel De show wordt professioneel aan gepakt. Er is geoefend op choreo grafie, er is een lichtplan, projecties op een groot scherm en het koor wordt begeleid door een live band. Mulder: „Zelfs familie van de koor leden helpt mee; de mannen met sjouwen en de kinderen verzorgen de bar." In de aula is ruimte voor vier honderd stoelen. Ruim driehon derd kaarten zijn al verkocht. Ik loop gewoon te zingen tijdens een wandeling door de polder BRESKENS Nog steeds hebben sportclubs uit Breskens geen ze kerheid van Roompot dat ze kun nen blijven sporten op park Zee bad. Sterker nog, korfbalclub BKC mocht naar de plannen voor de nieuwe 'sporthal' komen kijken en die is nog kleiner dan de gym zaal in mfc De Korre. Dat zei de bezorgde BKC-voorzitter Han Verduijn in een commissieverga dering van de Sluise gemeente raad. Roompot is al een tijd bezig met de vernieuwing van park Zeebad, waar sporthal Scheldeveste bij hoort. Eerdere plannen haalden het afgelopen jaren niet, omdat er geen sporthal in was opgenomen. Roompot diende onlangs een nieuw plan in bij de gemeente Sluis, waar een multifunctioneel gebouw mét sportzaal in zit. Die blijkt niet bruikbaar voor de korf balclub. „Ze vroegen of we een plan B hebben, omdat we de hal na de zomer niet meer kunnen ge bruiken", vertelde Verduijn aan de raad. Wethouder Jack Werkman pro beerde Verduijn gerust te stellen. „Er is een eeuwigdurend contract met Roompot dat niet zomaar stopgezet kan worden. We staan sterk. Ik wil zo snel mogelijk om de tafel met Roompot." Het college wil het pand aan Marktstraat 1 kopen. Het ligt achter de Sint Baafs en moet een koppe ling met de kerk krijgen. De dek king voor de aankoop van het ge bouw en renovatie daarvan moet uit de verkoop van het voormalige stadhuis komen, en uit de 250.000 euro die de raad eerder beschik baar stelde. Er is ongeveer drie ton Het ziet er naar uit dat we straks met een leeg gebouw zitten begroot voor de herinrichting. Dat geld moet van derden komen en begin volgend jaar is er zekerheid over verkregen subsidies. Daar za ten voornamelijk de zorgen bij de raadsleden, bleek dinsdag. Wat D66 en PvdA betreft kan er niet vroeg genoeg begonnen wor den met renoveren, maar andere partijen spraken zowel hun en thousiasme als zorgen uit. Nieuw Gemeentebelang bleef kritisch en D&T ronduit sceptisch over de haalbaarheid van het voorstel. „Het ziet er naar uit dat we straks met een leeg gebouw zitten", zei fractievoorzitter Arnold Schep pers. Ploegaert zei een realistische in schatting gepresenteerd te hebben. „We hebben de middelen voor aankoop en renovatie. Als be paalde subsidies niet komen, kun nen we het museum alvast sober inrichten en blijven zoeken naar extra middelen." De raad besluit eind deze maand. donderdag 11 mei 2017 Omdat echt iedereen kan zingen Sheila van Doorsselaer Hulst Dirigente Marjolijn Polfliet staat van akKooRd. foto peter nicolai Kaarten (7,50 euro) zijn aan staande zaterdag 13 mei nog te koop aan de kassa. Aanvang con cert: 20.00 uur. Meer informatie: www.popkoorakkoord.nl haar mannetje tijdens een repetitie -Loekie Aarssen, koorlid Marjolijn Polfliet ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE Het nieuwe pand voor het arche ologisch museum in Aardenburg wordt pas over een poosje aan gekocht, als er wat meer zeker heid is over subsidies. Dat liet wethouder Peter Ploegaert dins dag weten in een commissiever gadering van de Sluise gemeen teraad. Toch kon dat de zorgen over de haalbaarheid niet bij ie dereen wegnemen. Sophie Stockman Aardenburg -Arnold Scheppers, fractievoorzitter D&T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67