eklinkt zoa Terneuzen houdt alle baden open Ook Zeeuwse studenten aan de pil Tot2025 geen sprake van sluiting of verkoop zwemvoorzieningen Jachthaven Cadzand-Bad al voor de opening publiekstrekker Alle vijf openluchtbaden in de gemeente Terneuzen blijven in principe open tot 2025, als het aan het college van B en W ligt. Mare neemt om beter te kunnen studeren Modafinil. Experts waarschuwen voor de gevolgen van het gebruik van niet voorgeschreven medicijnen. Terneuzen is rijk gezegend met openluchtbaden. Niet één ge meente in Nederland heeft, afgezet tegen het aantal inwoners, zoveel zwemvoorzieningen. Een tendens is ook al jaren dat gemeenten baden afstoten, vooral vanwege de hoge kosten. Dat gaat in Terneuzen niet ge beuren, stelt het college van B en W voor aan de gemeenteraad. Rede nen om één van de baden te sluiten zijner nu niet. De bezoekersaantallen zijn vrij stabiel. Als zich daar al schomme lingen in voordoen, worden die ver oorzaakt door de weersomstandig heden. Terneuzenaren en Belgen van net over de grens nemen graag een duik in één van de openlucht baden. Terneuzen heeft ook pas in 2012 ruim 2 miljoen euro geïnvesteerd in de technische installaties van ver schillende baden. De lasten die de investeringen met zich meebren gen, lopen nog jaren door. Als een zwembad wordt afgestoten, veran dert dat niet. De exploitatielasten van de ba den, inclusief de afschrijvingskos ten voor de recente investeringen, bedragen 750.000 euro per jaar. Dat is niet niks, maar, tekent het college van B en W daarbij aan, Terneuzen staat er financieel niet slecht voor. De gemeente kan die lasten dragen. In dat kader wordt de gemeente Middelburg met name genoemd. Die moet flink bezuinigen en wil daarom het zwembad in Arnemui- den sluiten. De stad Terneuzen, Axel, Sas van Gent, Zaamslag en Koewacht hou den dus in principe hun openlucht- bad tot 2025, 'tenzij er een aanlei ding is eerder dit besluit te herzien', geven B en W aan. De laatste op merking is vooral van betekenis voor het buitenzwembad in Koe wacht. De betonkwaliteit van het bassin is daar heel slecht. Om te voorkomen dat het bassin kapot zou gaan, is er tien jaar geleden een polyesterlaag in aangebracht. De leverancier garandeerde een levensduur van tien jaar. Die zijn Met vijf openlucht baden blijft de gemeente Terneuzen rijkelijk bedeeld. Redenen om één van de baden te sluiten zijn er nu niet voorbij. De kans bestaat dat de po lyesterlaag openbarst door de druk van het grondwater. Vooral bij het schoonmaken - als het zwembad leeg is - is dat gevaar groot. B en W willen een gespeciali seerd bedrijf inschakelen om het bassin te onderzoeken en in te schatten hoeveel de vervanging van het betonnen zwembassin kost. Het college vraagt de gemeenteraad 24.000 euro beschikbaar te stellen voor dit onderzoek. Het is een eer ste stap. Met vijf openluchtbaden blijft de gemeente Terneuzen rijkelijk be deeld. Hulst heeft 'slechts' twee openluchtbaden, waarvan alleen De Honte in Kloosterzande van de gemeente is. Sluis heeft na een sa neringsoperatie alleen nog een bui tenbad in Aardenburg. En dat wordt ook nog door een stichting geëxploiteerd. Het zwembadvoorstel wordt dinsdagavond voor het eerst be sproken in de raadscommissie sa menleving, waarna de gemeente raad er 1 juni over beslist. It donderdag 11 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND10 ZEELAND8 Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63