•fel Herinrichting Havendijk Yerseke lastige puzzel Samen wandelen voor meer samenwerken Inwoners lopen warm voor nieuwbouw Oranjeboomstraal ■Bb -W -gil in Goese coffeeshop wil vestiging in Middelburg 7 SLUISDEUR OP REIS Een parkeerverbod voor auto's, een breed voetpad aan de kant van restaurantjes en historische oes terputten, en tussen het trottoir en de rijbaan een laad- en los- strook voor het vrachtverkeer. Dat is het plan dat de gemeente Rei merswaal vorig jaar september presenteerde aan ondernemers en andere belanghebbenden. Volgens wethouder Jaap Sinke wordt er naar aanleiding van de vele reacties nog steeds gestu deerd op aanpassing van het plan. Aanvankelijk was de planning om de herinrichting dit of volgend voorjaar uit te voeren. Om de be drijfsvoering van de oesterkwe kers niet te veel te belemmeren, moet het werk in maart/april plaatsvinden, wanneer het oester seizoen afloopt. Sinke durft niet te garanderen dat het project niet doorschuift naar 2019. „We kijken of volgend jaar haalbaar is, maar willen wel een goed plan dat op draagvlak kan rekenen." De Havendijk is een lastige puz zel. De ruimte is beperkt en er moet rekening worden gehouden met wandelaars, fietsers, door gaand verkeer en vrachtverkeer. Bovendien zijn de ondernemers belangen verschillend. Voor som mige bedrijven zijn de putten lou ter een productielocatie; de proe- verijen en restaurantjes zijn juist afhankelijk van een sterk groei ende toeristenstroom. Voor de uitvoering van de plan nen heeft Reimerswaal een half miljoen uitgetrokken. Dat is in clusief het opknappen en vergro ten van het parkeerterrein op de Willem-Alexanderhaven. Dat is dus nog steeds het officiële beleid „Mijn vermoeden is dat dat nu ook het besluit zal worden", zegt burgemeester Harald Berg- mann. Sinds 2014 zijn volgens hem één tot twee verzoeken per jaar ingediend voor een coffee shop en die zijn allemaal vanwege het coalitiestandpunt afgewezen. High Life heeft ook een brief naar de gemeenteraad gestuurd om daar steun te verwerven. Daaruit blijkt dat al meerdere col lege- en raadsleden bij de Goese shop op bezoek zijn geweest om zich te laten informeren. Het cof- feeshopbeleid zal zeker een rol spelen bij de coalitiebesprekingen na de gemeenteraadsverkiezingen in 2018. Middelburg heeft sinds de slui ting van Sixty-Two in de Sint Janstraat in 2009 geen coffeeshop meer. Eigenaar Ramon Warrens van High Life wijst er in de brief op dat Middelburgse softdrugsge bruikers hun wiet nu gedoogd ko pen in Vlissingen en Goes, of ille gaal via straathandel. De Goese shop, die ruim twintig jaar be staat, benadrukt dat zij in overleg met de gemeente Goes een duide lijk beleid voert, zelf streng toeziet op naleving van de regels, het per soneel goed heeft opgeleid en sa menwerkt met hulpverleningsin stanties. Onder de noemer 'De dorpen in de gemeente Goes doen en werken sa men!' begint op zondag 21 mei een wandelestafette. Die begint in 's- Heer Hendrikskinderen, in het ka der van het 750-jarig bestaan van dat dorp. Voor inwoners staat een historische zondagmiddagwandel tocht op het programma. Het is de bedoeling dat een afvaardiging uit 's-Heer Arendskerke het stokje let terlijk in ontvangst neemt om daar in juni een wandeltocht te houden. Vervolgens wordt het stokje opge haald door vertegenwoordigers van Wolphaartsdijk, waar in juli een wandeltocht plaatsvindt. Kloetinge is in september aan de beurt. Be stuursleden van de belangenver eniging Wilhelminadorp krijgen daarna het estafettestokje overhan digd om in oktober een wandel tocht te houden. In oktober wordt de estafette afgerond in Katten- dijke. Het de bedoeling om in 2018 opnieuw een estafette te organise ren met een ander thema. Het idee is eind vorig jaar geopperd tijdens een bijeenkomst van het dorpen platform. Dat komt jaarlijks enkele keren bij elkaar. Doel is vooral sa menwerken op het terrein van leef baarheid en belangenbehartiging. Er is veel belangstelling voor de 50 woningen die de komende jaren worden gebouwd in Wemeldinge. Dat bleek tijdens de jaarvergade ring van de Stichting Bewonersbe langen Wemeldinge (SBW). Wethouder Evert Damen lichtte de aanwezigen in De Wemel voor over de ontwikkelingen aan de Oranjeboomstraat/Bonzijweg. Met één bedrijf op het te ontwik kelen terrein wordt nog onder handeld. De overige vier zijn ak koord over verkoop aan de ge meente Kapelle. Dat maakt de weg vrij voor de bouw van voorname lijk levensloopbestendige wonin gen. Starterswoningen zullen er niet of nauwelijks tussen zitten omdat, volgens Damen, daar te weinig belangstelling voor is. Wel zijn er plannen voor twee-onder- één-kapwoningen en vrijstaande huizen. Belangstelling Een aantal belangstellenden was benieuwd hoe zij hun belangstel ling voor de nieuwbouw kenbaar kon maken. Dat is in dit stadium echter nog niet mogelijk, vertelde Damen. „Er is nog niet eens be kend welke woningen er gebouwd gaan worden." De wethouder gaf aan dat er een informatieavond komt zodra de plannen concreter zijn. Aannemer De gemeente Kapelle is voor de woningbouw op de locatie Oran jeboomstraat/Bonzijweg na een aanbesteding in zee gegaan met aannemer Fraanje. Tot verrassing van velen, en ook die van wethou der, heeft Fraanje al wél informatie op internet gezet. Op woning- bouwzeeland.nl/bonzijweg kun nen belangstellenden zich als geïnteresseerden aanmelden en hun wensen al kenbaar maken. donderdag 11 mei 2017 BE - - .5? HANSWEERT De sluisdeur van de westkolk van het Hans- weertse sluizencomplex gaat op reis. Gistermiddag is de deur uit de sluis getild om hem naar Moerdijk te brengen. Daar worden roestplekken en schades van bijvoorbeeld kleine aanvaringen hersteld. Na de herstelwerkzaamheden keert de deur weer terug naar Hansweert om dienst te doen als reservedeur. Een nieuwe deur, aangevoerd met de bok Sheerlegs Matador, ver vangt de oude. Met het nieuwe gevaarte, dat zo'n 380 ton weegt, kan de sluis er weer even tegen. Wel zijn nog en kele dagen nodig om de deur volledig aan te sluiten en te testen. Daardoor ondervindt de scheepvaart nog enkele dagen hinder van de werk zaamheden. Auto-fiets- en voetverkeer hebben daar geen last van. fotomarcelledavidse Het is maar de vraag of de Ha vendijk in Yerseke volgend jaar wordt aangepakt. Reimerswaal sleutelt nog steeds aan het plan om de weg langs de oes terputten in Yerseke veiliger, functioneler én aantrekkelijker te maken. Joeri Wisse Yerseke Coffeeshop High Life in Goes wil een vestiging openen in Middelburg. Het verzoek maakt op dit moment geen kans, want de coalitiepartijen hebben in 2014 afgesproken dat in deze raadsperiode geen coffeeshop geopend mag worden in de stad. Maurits Sep Middelburg Luc Oggel Goes Willem Adriaansens Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61