Geen onderwijs zonder muziek High Life wil vestiging in Middelburg openen 'Zeeuwse zorg niet in gevaar door Siemens' Concert 2 FRAUDE GOESE Commentaar Twintig basisscholen in Zeeland krijgen subsidie om hun mu ziekonderwijs te verbeteren. Dat is een prettig geluid bij alle sombere berichten over een krimpende bevolking, over ver grijzing en over scholen die moeten sluiten. In totaal gaat het om bijna drie ton uitgesmeerd over drie jaar. Het geld zal ongetwijfeld goed worden gebruikt, onder meer om de kwaliteit van de muziek lessen te verbeteren. Dat kan met na- en bijscholing van leerkrach ten door de Zeeuwse Muziekschool. Deze subsidie van het Fonds voor Cultuurparticipatie is zeer welkom. Nederland zou Nederland niet zijn als er geen ondersteunende organisaties waren. Bijvoorbeeld het Landelijk Kennisinstituut Cultuureducatie en Amateurkunst. Of Méér Muziek in de Klas. Die clubs helpen de scholen. Er ligt een lijntje naar Schooltv. Zo komen scholen aan lesvideo's voor de kinderen en aan lesbrieven voor de leerkrachten. Toch is dit allemaal niet goed genoeg. Want het wachten is op de volledige integratie van muzieklessen in het basisonderwijs, zodat het niet meer van een subsidie afhangt of onze kinderen zich goed kunnen ontwikkelen. Zonder muziek gaat dit eigenlijk niet. Het is een geweldige extra taal voor plezier, voor troost, om te dromen. Muziek brengt mensen bijeen. In muziek kun je je creativiteit kwijt of je vindt er inspiratie. Scholen zijn sterk gericht op prestaties in het vervolgonderwijs en later in het werk. Zo sterk, dat ze het belang van muziek nogal eens onderschatten. Het maakt niet uit of kinderen een groot mu ziektalent hebben of dat zij er vooral passief van genieten. Met les in muziek geven we hen iets mee dat onbetaalbaar is. Wie het ba sisonderwijs afrekent op de uiteindelijke vaardigheid om gelukkig te worden, zal muziek altijd zwaar meetellen. Drie ton subsidie voor Zeeuwse basisscholen is zeer welkom, maar het is niet goed genoeg Dat is dus nog steeds het officiële beleid „Mijn vermoeden is dat dat nu ook het besluit zal worden", zegt burgemeester Harald Bergmann. Sinds 2014 zijn volgens hem één tot twee verzoeken per jaar ingediend voor een coffeeshop en die zijn al lemaal vanwege het coalitiestand punt afgewezen. „We komen dus niet toe aan een inhoudelijke afweging wat wel of niet kan en waar." High Life heeft ook een brief naar de gemeenteraad gestuurd om daar steun te verwerven. Daaruit blijkt dat al meerdere college- en raadsle den bij de Goese shop op bezoek zijn geweest om zich te laten infor meren. Het coffeeshopbeleid zal ze- We komen dus niet toe aan wat wel of niet kan en waar ker een rol spelen bij de coalitiebe sprekingen na de gemeenteraads verkiezingen in 2018. Middelburg heeft sinds de slui ting van Sixty-Two in de Sint Jans traat in 2009 geen coffeeshop meer. ALMANAK De Goesenaar had zich erop ver heugd: het concert van de band die sinds het begin van de jaren tachtig de soundtrack van zijn le ven heeft gecomponeerd. Hij werd allerminst teleurgesteld. Zijn helden-op-leeftijd speelden als jonge goden en trakteerden hem op een memorabel optre- den. Tot zijn genoegen zag hij dat ook zijn eega, meegezogen in zijn enthousiasme, genoot en helemaal de tijd vergat. Toen de band aan het slot van de avond het podium even verliet om het publiek om een toegift te kun nen laten smeken, keek ze ver baasd op. „Is het nu al pauze?" VVV Zeeland app mist Walcheren ZIERIKZEE Banieren als stadspromotie Café Santé over zorgtoerisme 'Zin in Schouwen' komt eraan Demissionair minister Edith Schippers (VVD, Volksgezond heid) antwoordt dat op vragen van de SP. Het ADRZ nam onlangs zes nieuwe operatiekamers (ok's) in gebruik. Zowel het pand als de ap paratuur is van Siemens. Kosten: 10 miljoen euro. Het ADRZ huurt de ok's, omdat het geen geld had om ze te vervangen. Minister Edith Schippers vindt er niets geks aan. Want ziekenhuizen zijn private instellingen en verant woordelijk voor de bedrijfsvoering. Dat houdt ook in dat zij afspraken maken met toeleveranciers die de continuïteit, kwaliteit en betaal baarheid van de zorg kunnen waar borgen. „Ik zie niet in waarom een dergelijke afspraak tot slechte zorg zou moeten leiden. Dat is niet in het belang van het ziekenhuis of de eigenaar van de operatieka mers." Daarnaast ziet de Inspectie voor de Gezondheidszorg toe op de zorg. donderdag 11 mei 2017 ii Coffeeshop High Life uit Goes wil een vestiging openen in Mid delburg. Het verzoek maakt op dit moment geen kans, want de coalitiepartijen hebben in 2014 afgesproken dat in deze raads periode geen coffeeshop ge opend mag worden in de stad. Maurits Sep Middelburg - Harald Bergmann, burgemeester Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Mooie nieuwe VVV Zee land app, maar die mist wel een reisgids voor Vlissingen, of zelfs voor Walcheren. Dat merkte VVD-raadslid Tamara Vork bij de lancering maandag. Wil het college zorgdragen dat die Vlis- singengids in de app ver schijnt? vraagt zij. En als dat te duur is, kan er mo gelijk samen met Middel burg een 'Steden op Wal- cheren-app' gemaakt worden, oppert Vork. Aan de Laan van St. Hi- laire en nabij 't Sas in Zierikzee komen banie ren te staan als promo tie van de stad. Ze zijn onderdeel van de cam pagne 'Ik heb een band met Schouwen-Duive- land'. Op Facebook wordt erover geklaagd. Burgemeester Gerard Rabelink reageert. ZEELAND 7 NOVEMBER2015 De ING trekt aan de bel bij de gemeente Goes. De bank ontdekt een vreemde transactie: de ambtenaar lost een grote eigen schuld af met een bedrag dat afkomstig is van haar andere privérekening. Dat is on gebruikelijk, vindt de bank. Iemand die in de schulden zit, wordt meestal door anderen geholpen. OOSTKAPELLE Gezonde voeding staat woensdag centraal op het Café Santé van de ge meente Veere in het pavil joen van camping Ons Buiten in Oostkapelle van 15.00 tot 17.30 uur. De ge meente zet projecten op het gebied van gezond- heidstoerisme op een rij. Peter Kruizinga (HZ Vlis singen), Hans Everse (chefkok) en Margot Ver- haagen (culinair schrijf ster, foto) gaan in op ge zonde voeding. RENESSE Het zomertijdschrift 'Zin in Schouwen' van kerken groep Windrkacht 8 is weer bijna klaar. Het gra tis magazine voor gasten en inwoners van de Westhoek wordt vanaf volgende week verspreid. Op 1 juli zou de nieuw ste editie - vol artikelen en interviews over men sen en plaatsen in de regio - verkrijgbaar moe ten zijn bij VVV's, accom modaties en in kerken op Schouwen-Duiveland. MEI 2017 Het OM heeft de zaak op de rol gezet voor dit najaar. Het moment voor de gemeente Goes en GR de Bevelanden om naar buiten te treden. Bur gemeester Verhulst licht zelf de grote gedu peerde schuldeisers in. Honderden kleinere schuldeisers krijgen een brief. De zestien getrof fen cliënten worden persoonlijk benaderd. NAJAAR 2017 De meervoudige strafkamer behandelt de strafzaak tegen de medewerkster, die formeel nog een ver dachte is. De gemeente Goes heeft zich in de zaak gemeld als benadeelde. Mocht de vrouw worden veroordeeld, dan is het maar zeer de vraag of Goes nog iets van het geld terugkrijgt. De zorg in het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes is niet in gevaar omdat Siemens ei genaar is van de nieuwe opera tiekamers. Het bedrijf heeft niets te vertellen over de zorg. Dat het streeft naar winst veran dert daar niets aan. Jeffrey Kutterink Goes NOVEMBER - BEGIN DECEMBER 2015 Hoffmann Bedrijfsrecherche wordt op de zaak gezet. Het bedrijf installeert zoekprogramma's op de computers in het Stadskantoor om verdachte transac ties te onderscheppen. Na het onder zoek komen ze uit een op een fraudebe drag van twee ton. DECEMBER 2015 René Verhulst, voorzitter van GR de Bevelanden en directeur Frans Mar- quinie confronteren de ambtenaar met het onderzoek. Ze bekent de fraude en wordt geschorst. Twee weken later wordt de medewerkster strafontslag verleend. DECEMBER 2015 - VOORJAAR 2016 Specialisten van de recherche onderzoeken dossiers van de vijftig a zestig cliënten die de medewerkster onder haar hoede heeft gehad. In zestien gevallen wordt fraude vastgesteld. Het totaalbedrag komt uit op 262.00 euro. De zaak wordt overgedragen aan het OM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53