WIP'®!! Eerbetoon James Baldwin Moeder en dochter overleven op oerinstincten 7 De koning komt uit de achterbuurt A W, speelde. In Amerika maakte hij in druk in de motorbendeserie Sons of Anarchy. Op het witte doek schit terde hij in films als Cold Mountain, Children of Men en The Lost City ofZ (nu nog in de bioscoop). Hoe gewild Hunnam is, blijkt wel uit het feit dat hij de eerste kandidaat was voor de hoofdrol in Fifty Shades of Grey. Maar kort voor de opnamen bedacht Hunnam zich. Hij schrijft dat toe aan een zenuwinzinking. „De druk om die film te dragen kon ik opeens niet meer aan. Een grote ne derlaag." De rol van King Arthur stelde an dere eisen. „Het was een grote fysieke uitdaging. Ik moest aansterken voor die rol, omdat ik in de serie Sons of An archy veel kilo's had verloren. Mijn personage krijgt daarin een inzinking. Voor King Arthur moest ik vechtspor ten leren. Dat had ik er graag voor over." De versie van de legendarische Britse monarch wijkt behoorlijk af van de vorige films. „Het is zinloos om de eerdere producties te herha len", meent Hunnam. „Onze Arthur is geen man die hongert naar macht. Hij heeft geen zin in de verantwoor delijkheid als blijkt dat hij de uitver korene is. Dat dualisme maakt hem een heel interessant personage. Ik heb er dus totaal geen spijt van dat ik des tijds dat vliegticket heb gekocht." Bij het afscheid, rond Valentijnsdag, kreeg Hunnam vijftien liefdesverkla ringen van de meisjes uit zijn klas - om maar aan te geven hoe populair hij was. „Ik zat meteen op een wolk." Ook op latere leeftijd handelde Hunnam (37) impulsief. Hij trouwde op stel en sprong in Las Vegas met een collega die hij pas enkele weken kende. Het duurde drie jaar om die dure beslissing terug te draaien. In de tussentijd was Hunnam uit gegroeid tot een filmster die steeds vaker als sekssymbool werd bestem peld. Hij maakte onder meer furore in de tv-serie Queer as Folk waarin hij een homoseksueel personage KING ARTHUR - LEGEND OF THE SWORD I am not your negro Snatched Nadat Emily (Schumer) knalhard door haar verkering wordt ge dumpt, sleept ze haar moeder Linda (Hawn) mee op haar al ge plande, romantische vakantie naar Zuid-Amerika. Waar Linda alom beren op de weg ziet, is haar dochter een naïeve dertiger met een bord voor haar kop. Ze laat zich dan ook direct inpakken door een knappe vent met een dubbele agenda. Emily loopt met open ogen in een ontvoeringstruc en sleept moederlief met zich mee. Middenin de jungle zijn de dames aangewezen op hun roestige oer instincten en hun gemankeerde relatie. Hoewel deze komedie van re gisseur Levine (50/50) en scena rist Katie Dippold The Heatgeen rasechte dijenkletser is, zorgt hoofdrolspeelster Schumer op scèneniveau zeker voor leuke, sketchachtige situaties - precies waar haar wortels en kracht lig- gen. Ze is het schaamteloos maffe buurmeisje waar je stiekem dol op bent, ondanks haar navel- staarderige selfieverslaving. - Marieke Nieuwdorp De zwarte schrijver James Bald win (1924-1987) was een spreek buis voor generatiegenoten toen Amerika in de jaren 60 in brand stond na rassenrellen. Verbaal zeer begaafd, kon Baldwin zelfs talkshowpresentatoren als Dick Cavett imponeren. In de documentaire I Am Not Your Negro - dit jaar genomineerd voor een Oscar - komt Baldwin (be kendste boek: Go Tell It on the Mountaindiverse keren aan het woord in een postuum eerbetoon. Op basis van archiefbeelden, in terviews en fragmenten uit zijn werk - voorgelezen door Samuel L. Jackson - stelde regisseur Raoul Peck een fascinerend portret sa men van een man die nooit een blad voor de mond nam. Baldwin was van plan een boek te schrijven over vermoorde zwarte leiders als Malcolm X en Martin Luther King, getiteld Re member This House. Door zijn dood in 1987 kon hij slechts 30 pa gina's afleveren. In deze docu mentaire wordt dit nagelaten werk als leidraad gebruikt. Het le vert een visie op die nog bran dend actueel is. donderdag 11 mei 2017 GO Arthur T Arthur (Char lie Hunnam) trekt het magi sche zwaard uit de steen, foto WARNER BROTHERS In een proloog laat Ritchie zien hoe de vader van Arthur (kleine rol van Eric Bana) door zijn broer Vortigern (Jude Law) wordt vermoord, waarna Arthur, nog maar net een peuter, ternauwernood kan ontsnappen. Ritchie toont vervol gens in vogelvlucht het groeiproces van Arthur. Hoe hij gena deloze levenslessen moet doorstaan om te kunnen overleven in het harde criminele milieu waar hij zich wel thuis voelt. Arthur (een gespierde vertolking van Charlie Hunnam) zit er hele maal niet op te wach ten om de troon te be stijgen. Als enige heeft hij het zwaard Excali- bur uit de rotspartij getrokken, het ultieme bewijs van zijn konink lijke afkomst. Vol te genzin en zelfs onder bedreiging van zijn volgelingen laat de uit verkorene zich over halen om de strijd aan te binden tegen zijn hardvochtige oom. Ritchie maakte van zijn Arthur-legende een inventief en ge durfd spektakel, vol elementen uit de fan- tasywereld, zoals af zichtelijke monsters. Zijn aanpak levert een soms warrig, maar bij zonder fascinerend filmavontuur op. - A.Z. ACTIE Regie: Guy Ritchie. Hoofdrollen: Charlie Hunnam, Jude Law en Djimon Hounsou. Regisseur Guy Ritchie wijkt met zijn versie radicaal af van de vo rige films - zoals het nog altijd indrukwek kende Excalibur( 1981) - die over de legenda rische King Arthur zijn gemaakt. Zijn hoofdpersoon is geen edele en inte gere ridderfiguur, maar een kind uit een achterbuurt die tussen hoeren, pooiers en misdadigers is opge groeid. Zelf is hij ook niet helemaal brand schoon. KOMEDIE Regie: Jonathan Levine Hoofdrollen: Amy Schumer, Gol- die Hawn Amy Schumer (I) en Goldie Hawn in Snatched, foto warner BROTHERS DOCUMENTAIRE Regie: Raoul Peck Met: James Baldwin -A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46