kW 3 Kross en Poort vieren feestje loodsen mee 'Allied' met Brad Pitt Debuut van Harry Styles Bikiniproof met Sonja Love Dick Dvd Cd Dieetboek II Serie hele land. Van lieverlee trokken de zingende loodsen de grenzen over, op uitnodiging van bevriende shan- tykoren in Duitsland en in Engeland. Later volgden zingende reizen naar Boston in de Verenigde Staten, Kra- ków in Polen, Wenen, Malta, Rus land, Australië en Noorwegen. „Het was overweldigend, zoveel belang stelling vanuit het buitenland. Dat hadden we nooit kunnen dromen", verzucht Bakker. Trendsetter Het eerste shantykoor van Nederland bleek een trendsetter: inmiddels zijn er 700 shantygezelschappen, verza meld onder de koepel Shanty Neder land. „Dat is mede gekomen doordat we geen Sail Amsterdam hebben ge mist, vanaf de eerste in 1975. Behalve de laatste Sail. We doen het niet meer. Het is veel te commercieel ge worden", vindt Veldkamp. De grote reizen zijn ook verleden tijd. „Het wordt te veel, soms wekenlang weg zijn", zegt Bakker. Het geheim van de shanty is de saamhorigheid, denkt Veldkamp. „Het zingt makkelijk weg, je hoeft geen geschoolde zanger te zijn. Die zeelieden brulden ook maar wat weg. Aan boord van die zeilschepen moest de bemanning vaak enorme gewich ten verplaatsen. Dat gaat beter met muziek. Als je met veertig man de bezaan van een grote zeilreus moet hijsen, hijs je samen zeven ton." Met Leon Bours, de twee jaar gele- SOLISTEN den plots overleden dirigent en ar rangeur die het Scheldeloodsenkoor 25 jaar leidde, verlegde het koor crea tieve grenzen. Met huidig dirigent en zangpedagoog Rob van der Meule uit Oost-Souburg, die zelf als bariton opera's en musicals zingt, ligt de fo cus meer op zangtechniek. „Al moet het niet te netjes worden", zegt Aben. „Het blijft dekzwabbermuziek. Maar wel goed gezongen." Het concertprogramma leest als een ode aan Leon Bours. Hij arran geerde met veel muzikaal vernuft shanty's voor het Het Zeeuws Orkest en popsongs en spirituals voor het Scheldeloodsenkoor. Rob van der Meule schaakte bariton Henk Poort, met wie hij vaak samenwerkte. Tania Kross zei meteen 'ja', toen het koor haar vorig jaar benaderde voor het ju bileumconcert. De veelzijdige zange res zingt onder meer My heart will go on uit Titanic, Bridge over troubled wa ter, Stormy weather, The Samoa song en Cry me a River. Het koor grijpt ook terug op de eerste jaren en het begin van het internationale succes met klassiekers als Shenandoah. Het Zeeuws Orkest en koor sluiten af met de Bestevariaties, de suite die Bours in 2007 schreef voor het Michiel de Ruijterjaar. donderdag 11 mei 2017 Pi Brad Pitt kruipt in de film Allied in de huid van een officier van de ge heime dienst die in 1942 in Noord-Afrika tijdens een bloedige missie valt voor een Franse verzetsstrijdster. Vlak na de veelbespro ken scheiding van Angelina Jolie staken de geruchten de kop op dat Brad ook in het echte leven zou zijn gezwicht voor te genspeelster Marion Cotillard. Oordeel zelf of de liefde echt of gespeeld is. Allied is gisteren verschenen op dvd. En daar is dan het langverwachte solo debuut van Harry Styles. Boyband One Direction staat voor onbepaalde tijd on hold. Harry is de eerste van de overgeble ven leden met een soloalbum. Zijn naar hemzelf vernoemde debuut bevat de sin gle Sign Of The Timesdie op de dag van release in meer dan tachtig landen op nummer één binnenkwam. Vanaf morgen verkrijgbaar. Binnen vier weken klaar voor de zomer. Sonja Bakker belooft het. Met haar nieuwste afslankboek probeert de dieetgoeroe heel Nederland bikiniproof te krijgen. Zomerse recepten en slanke traktaties helpen je van overtollige kilo's af zodat iedereen straks trots zijn zomerlijf durft te showen. Met aparte recepten voor mannen en vrouwen. Het boek verschijnt vandaag. De bestseller I Love Dick wordt geroemd als 'het belangrijkste boek over mannen en vrouwen dat de afgelopen eeuw is geschre ven'. Het bood genoeg aan knopingspunten voor een serie, die onder dezelfde titel vanaf morgen te zien is op Amazon Prime Video. Kevin Bacon kruipt in de huid van Dick en zet de levens van Kathryn Hahn (Transparent) en Griffin Dunne Dallas Buyers Clubop zijn kop. Vanaf morgen te zien op Amazon Prime. Het Scheldelood senkoor was het eer ste shantykoor in Ne derland. Mezzosopraan Tania Kross (Curacao, 1976) verzamelde al tijdens haar conservatoriu mopleiding grote prij zen, zoals het Cristina Deutekom concours. Kross zong op podia over de hele wereld en is befaamd om haar Carmen in Bizet's opera. Met een bewer king van die rol toert zij vanaf komend najaar door de theaters. De bariton Henk Poort (Amsterdam, 1956) zong in vele grote ope ra's, maar ook in musi cals, van Anatevka en Les Miserables tot The Phantom of the Opera en Watskeburt?. Als acteur trad Poort op in onder meer de politieseries Baantjer en Flikken Maastricht. In 2012 zong hij de rol van Pilatus in The Pas sion. Jubileumconcert Scheldeloodsen koor, met Henk Poort en Tania Kross, zaterdag 13 mei, Sint jacobs- kerk Vlissingen, 20.00 uur. scheldeloodsenkoor.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42