Feestelijke opening 'Je staat zo op het strand en in het dorp' 9 CADZAND MARITIEM De jachthaven van Cadzand-Bad werkt als een magneet op bezoekers van het kustdorp. Er liggen inmiddels 6o boten aan de steigers. Toeristen maken foto's van elkaar met de jachthaven als bezienswaardigheid op de achtergrond. Aan één van de steigers ligt het zeiljacht van Mark en Kristien Remery uit Roeselare. Vanaf het dek ziet het koppel de strekdammen liggen en de brug die het dorp met het havengebied verbindt. „Alles is hier op loopafstand en je staat zo op het strand. Er heerst een aangename sfeer", zegt Kristien. Sinds drie weken ligt hun jacht in Cadzand-Bad, maar als het aan Mark en Kristien had gelegen waren ze hier vorig jaar al aangemeerd. Dat lukte uiteinde lijk niet, omdat de werkzaamheden aan de jachtha ven vertraagd waren. Ze weken daarom uit naar Bres- kens. Nu ze in Cadzand zijn, valt het allerminst te gen. Mark komt oorspronkelijk uit Sas van Gent en kende ook de oude situatie goed. „De vernieuwing komt Cadzand-Bad ten goede. Maar méér dan dat er nu staat, moet er niet meer bijgebouwd worden", vindt hij. Over de jachthaven zeifis hij ook enthou siast. „Het is heel modern. Het sanitair is perfect, de locatie is mooi en de bereikbaarheid is goed. En er is een toffe havenmeester." Die havenmeester, Arno Basting, heeft het al druk voor de tijd van het jaar. Zo'n 8o passanten, oftewel dagjesmensen, meerden inmiddels al aan. Na het openingsweekend zijn dat er meer dan too. Wie een vaste ligplaats wil, moet op schieten. „Er zijn nog ongeveer vijftien plekken." PZC ONLINE Meisjes van de 2e klas van het Rythoviuscollege in Eersel hebben aangifte gedaan tegen sexuele be tasting en aanran ding in België. Goed zo! donderdag 11 mei 2017 Op de nieuwe strekdammen werden, voor het eerst in ons land, Xblocs gebruikt. De gemeente Sluis legde in de nabijgelegen duinen een Duinboulevard aan. Een nieuwe brug verbindt het 'maritiem balkon' aan de haven met de boulevard in Cadzand- Bad. De initiatiefnemers van de aanleg van de jachthaven en omgeving openen het gebied 'Cadzand Mari tiem' zaterdag en zondag met een uitgebreid, gratis feestprogramma. Zaterdag om 13.00 uur opent wet houder Peter Ploegaert de nieuwe brug. Daarna kan iedereen mee doen aan een speurtocht en zand kastelen bouwen. Bezoekers kun nen meevaren met zeilboten, ribs en wavekarts, en suppen in de haven. De hele dag is er live-muziek, ook 's avonds tot na middernacht. Zondag zijn er tussen 11.00 en 17.00 uur dezelfde wateractiviteiten en is er opnieuw muziek. Beide dagen zorgen een bar en foodtrucks voor lekkers. In de nieuwe haven is plaats voor 125 boten, fotos camileschelstraete Mark en Kristien Remery uit Roeselare zijn enthousiast over de jachthaven, foto peter nicolai FACEBOOK Veel reacties op de fraude rende ambtenaar in Goes die een kwart miljoen euro verduisterde. Björn Bri quet: „Schrijnend vind ik vooral dat de personen vaak het geldbedrag niet hoeven terug te betalen en enkel een straf krijgen voor het gepleegde straffeit." Mieke is één van de gedu peerden. „Eerlijk is eerlijk, iedereen krijgt zijn geld terug binnen 2 weken en hopelijk wordt diegene voor een paar jaar zonder centen gezet. Net als wat wij moesten." Annelies Teunissen: „Ik zou zeggen: alles aan iedereen terugbe talen plus fikse rente en boete!" TWITTER len van der Pol @lenvanderpol Twaalf 13-jarige meisjes uit het Brabantse Eersel waren op een schoolreisje naar het Technopolismu seum in Mechelen. Vier Belgische jongens van 13 en 14 jaar zouden de meis jes daar hebben geïntimi deerd en hun billen en bor sten hebben betast. De po litie heeft de zaak in onder zoek. ONLINE TOP 5 1. Fraudezaak Goes: Amb tenaar sluist kwart miljoen naar privérekening 2. Honderden nieuwe va kantiehuisjes op Noord-Be veland 3. Veers wandtapijt op klaarlichte dag gestolen op tentoonstelling in Edin burgh 4. Grote stap vooruit in ha venplan Breskens 5. Coffeeshop High Life uit Goes wil zaak openen in Middelburg Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie P facebook.com/depzc 1 @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36