Real komt bliksemstart Atlético te boven kans voor heel het Nederlandse voetbal mm. Als supporter op tribune 23 Natuurlijk is het anders: spelen met 60.000 man die tegen je zijn, die gaan fluiten als je de bal hebt - ftH M H v I 4 mw 2 M ll SÉlfill 1 neratie", zei aanvoerder Maxime Gonalons deze week over de halve finale tegen Ajax. De middenvelder is een kind van de stad en kent het Franse sentiment rond Lyon. „Een Europese prijs kan deze club bevrij den. Er kan nog iets geks gebeuren. Daar geloven we echt in." De flam boyante voorzitter Jean-Michel Au las sprak vergelijkbare woorden, de wedstrijd oppompend tot grote hoogte. „Ach", zegt Bosz. „Dat zou ik ook doen als ik voorzitter van Lyon was. Dat lijkt me normaal." Het fraaie, gloednieuwe Pare Olympique Lyonnais zal kolken vanavond. Het stadion is uitver kocht, de aanhang bloedfanatiek. De club haalde alleen in het seizoen 2009/2010 ooit de halve finales van de Champions League, maar won nooit een internationale prijs, in te genstelling tot de zo gehate buur man Saint-Étienne. Bosz wenst vooral voorbij te gaan aan al die sentimenten, of aan de nu al historische lading van het duel. Tal van dwarsverbanden werden de laatste weken gelegd tussen het Ajax van nu en dat van 1992, dat de UEFA Cup won en kort daarna heel Europa zou veroveren. De Ajax- trainer hield het liever nuchter. „Wat Lyon gaat doen, moet blij ken", aldus Bosz. „Maar we zijn op alle scenario's voorbereid. Dit sei zoen hebben we alleen tegen FK Rostov en Schalke 04 drie goals te gen gekregen, dat moet vertrouwen geven. Want we maken vrijwel al tijd wel een doelpunt." Het is nog geen club gelukt om de winst van de Champions League te prolongeren, maar Real maakt een goede kans over ruim drie we ken in Cardiff als het Juventus treft in de finale. Gisteravond leed Real op bezoek bij stadsgenoot At lético een kleine nederlaag (2-1), voldoende na de 3-0 zege vorige week in eigen huis. De thuisploeg - dat de laatste Champions Leauewedstrijd ooit in stadion Vicente Calderón speelde - liet Real overigens nog even zweten. Een ontketend Atlé tico stond binnen een kwartier al op een 2-0 voorsprong door Ni- guez en een raak geschoten straf schop van Griezmann. Real herstelde de verhoudingen echter nog vlak voor rust via Isco, die toch al zo op dreef is de laatste weken. Real Madrid kwam in het soms spijkerharde duel daarna niet meer in de problemen in de wetenschap dat de opponent nog liefst drie doelpunten moest ma ken om zich alsnog te ontdoen van de aartsrivaal. in spannende situaties hebben ge zeten. Ze brengen dat ook over op de groep." Van Bronckhorst denkt dat Kuyt een sleutelrol kan vervullen, ook al is hij geen onbetwiste basisspeler meer. „De situatie rond Kuyt heb ik dit seizoen op gevoel behandeld. Bij AZ uit, voor de winterstop, zette ik hem voor het eerst uit de basis. Dat was toen iets wat ik moest doen, al thans zo voelde het op dat moment. Daar heb ik met Dirk over gepraat. De relatie die wij hadden als mede spelers en nu als trainer en speler is gewoon goed. Er zit geen ruis in." De coach heeft altijd geloofd in de titel voor Feyenoord. „Ik heb vorig seizoen voorspeld dat wij er toe in staat zouden zijn, direct na de reeks met zeven nederlagen op een rij. Alleen moet een landskampioen het hoge niveau vasthouden. Dat doen wij ook bijna een heel seizoen en daarom staat Feyenoord boven aan. Natuurlijk zitten daar soms mindere wedstrijden tussen, zelfs duels dat het helemaal niet lukt. Maar we hebben dit seizoen altijd weer de knop omgezet." ■■W'-'f .wGVrV'T-y A:-,"-'':v De historie lonkt vanavond in het klassieke decor van Lyon, statige stad aan de Rhone, op bezoek bij een club die óók hunkert naar in ternationaal succes. Olympique Lyon is een beetje een Franse top club tussen de wal en het schip: alom gerespecteerd, deze eeuw ze ven keer op een rij landskampioen, maar nooit echt populair buiten de eigen provincie. Pagina 11 Paris Saint-Germain en Olympique Marseille zijn de topclubs, die alle aandacht opeisen in de media, eeu wig roerig en rumoerig als ze zijn. Olympique Lyon is in de toonaan gevende sportkrant L'Équipe vrijwel altijd een club voor pakweg pagina rr. Dat steekt. „Dit is dé wedstrijd voor onze ge- EPAY donderdag 11 mei 2017 GO Donny van de Beek aan de bal op de trai ning in Pare Olympique Lyonnais. FOTO 'S PRO SHOTS/PHOTO NEWS - Peter Bosz, Ajax-trainer Halve finale EL: Lyon - Ajax. Van daag: 21.05 uur. TV: RTL7/F0X. Real Madrid heeft zich gister avond ten koste van stadsge noot Atlético geplaatst voor de finale van de Champions League. Nik Kok Madrid Giovanni van Bronck horst: „Ik ben druk wel gewend." FOTO PIM RAS LYON Memphis Depay (23) zit vanavond op het ereterras, zoals altijd bij wedstrijden in de Europa League. De Nederlander is niet speelgerechtigd voor Olympique Lyon, nadat hij eerder dit seizoen al voor Manchester United uit kwam in hetzelfde toernooi. Tradi tioneel plaatst Memphis op wed strijddagen nog even een aan moediging op zijn sociale media. Memphis werd in de winterstop overgenomen voor zo'n 16 miljoen euro door Olympique Lyon. Na een wat moeizame start dwong hij snel respect af bij de aanhang, algemeen beschouwd als een belangrijke aanwinst. Zondag nog tegen Nantes (3-2 winst) was de aanvaller be langrijk met twee assists, en Memphis wordt gezien als de na tuurlijke opvolger van sterspeler Alexandre Lacazette, die komende zomer normaal gespro ken wordt verkocht. Lacazette is topfit voor de wedstrijd tegen Ajax. De 25-jarige topscorer was in Amsterdam nog in valler, vanavond staat hij aan de aftrap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23