Van Bronckhorst hoopt op ervaring Kuyt en El Ahmadi Kans voor Amsterdamse club is ook een 22 Kort Geen nieuwe blessure Locadia Jürgen Locadia (foto), die zondag tegen te gen FC Groningen uitviel met een blessure, trainde gisteren alweer mee bij PSV. Loca dia, die een kneuzing in zijn bekken opliep, kan zondag normaal gesproken meedoen in de laatste competitiewedstrijd tegen PEC Zwolle. Eerder dit seizoen stond de aanval ler lang aan de kant met een blessure. 'Onderzoek fraude in gevaar' FIFA brengt de onderzoeken naar fraudu leuze handelingen in gevaar. Dat zegt Cor nel Borbély, naar aanleiding van wisselingen in de ethische commissie. Borbély was voor zitter van de onderzoekskamer van die com missie, die ervoor zorgde dat meer dan zes tig officials werden vervolgd. Onder ande ren voormalig FIFA-baas Sepp Blatter en ge wezen UEFA-voorzitter Michel Platini. Moeskroen mag blijven Het Belgische Excelsior Moeskroen kan vol gend seizoen uitkomen in de Jupiler Pro League. De licentiecommissie stond een langer verblijf in de hoogste klasse niet toe omdat een voetbalmakelaar eigenaar van de club zou zijn. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport draaide die beslissing terug. Bizot volgt Krul op bij AZ Marco Bizot (26, foto) volgt bij AZ de weer vertrekkende doelman Tim Krul op. De Uruguayaan Sergio Rochet is al te kennen gegeven dat hij naar een andere club mag uitkijken. Bizot, die overkomt van het Belgi sche Racing Genk, speelde in Nederland voor FC Groningen en SC Cambuur. UITSLAGEN Willem II Totti Rooney Op de drempel van een langverwachte finale bereidde Ajax zich gisteravond voor in Lyon. Wakend voor euforie na de 4-1 in Amsterdam, maar tegelijk vol vertrouwen. „Dit team is jong, maar vergeet niet: dit wordt al onze achttiende Europese wedstrijd dit seizoen." Neem nou het bataljon camera's langs het veld, gisteravond in het imposante Stade Olympique Lyonnais. Of de nerveuze UEFA-mannetjes in hun kostuums, driftig heen en weer lopend door de gangen van het stadion. Zie de paar honderd fans bij de training, verzameld op de onderste rijen, vol verwachting op weg naar de belangrijkste Euro pese wedstrijd van Ajax in twintig jaar. Aan alles is het voelbaar in Lyon: de heerlijke opwinding op weg naar een grote voetbalwed strijd. Tegen het einde van de laat ste training baden de spelers nog al tijd in het zachte avondlicht, als subtiel bewijs dat Ajax zelfs in mei nog meedoet op het internationale podium. Eindelijk, na al die jaren van onmacht en frustraties. Al weken zindert de opwinding rondom Ajax, ook gewoon thuis in Nederland, waar trainer Peter Bosz dinsdag in Zeist nog een zaal vol trainers en clubdirecteuren toe sprak. Steeds werd hij aangeklampt, aangesproken, gecomplimenteerd. „Wat ik zo mooi vond", aldus Bosz. „Is dat het algemeen wordt gezien als een kans voor heel het Neder- landse voetbal. Als iets wat niet al leen Ajax aangaat, maar heel Neder land." Een kans Een kans, dat is het. Ondanks de weergaloze 4-1 overwinning van vorige week in Amsterdam, is overal nog een voorbehoud voel baar, ten teken dat Ajax nadrukke lijk op zijn tellen moet passen. Een erfenis ook uit de wedstrijd in Gel- senkirchen van vorige maand, toen de Amsterdamse club op zijn tand vlees de finish haalde. En dan was er nog de 7-1 oorwassing van AZ te gen Lyon, in hetzelfde stadion. „Maar afzonderlijke wedstrijden zijn altijd onvergelijkbaar", zegt Bosz, die de tweestrijd met Schalke 04 voor zijn kiezen kreeg op de persconferentie. Kernvraag: wat heeft Ajax geleerd van die wed strijd? „Je zou er bijna een complex van krijgen, maar dat lijkt me niet nodig", aldus Bosz. „Dit seizoen hebben we óók in veel uitwedstrij den prima gespeeld. Natuurlijk is het anders: spelen met 60.000 man die tegen je zijn, die gaan fluiten als je de bal hebt. Maar ik zei tegen de jongens dat ze moeten genieten. Dat ze hun eigen spel moeten spe len. Dit team is jong, maar vergeet niet: dit wordt al onze achttiende Europese wedstrijd dit seizoen." Van Bronckhorst heeft de teleur stelling van zondag in Kralingen een plaats gegeven. „Het is heel te leurstellend dat we de eerste kans om kampioen te worden, hebben laten liggen. Wij waren bij Excel sior gewoon Feyenoord niet. En dat was al zo vanaf de eerste minuut", zo analyseert de coach. „Na rust was er even een periode dat het onze kant op had kunnen vallen, maar toen kregen we heel kort achter el kaar twee doelpunten tegen. Nor maal zitten er maximaal één of twee spelers niet in de wedstrijd, dat waren er nu veel meer. Dingen die heel het seizoen goed gingen, die gingen tegen Excelsior fout. Dat moet tegen Heracles anders. We spelen thuis en Feyenoord is thuis gewoon heel erg sterk. En we heb ben dit seizoen altijd geweldige ge reageerd na een tegenslag. We heb ben alles nog gewoon in eigen hand." Hij hoopt iets van zijn eigen erva ring over te kunnen brengen op de spelers voor wie de titelstress nieuw is. „Ik heb zelf als speler heel veel wedstrijden gespeeld waar enorm veel aandacht voor was. Met mijn clubs, maar zeker ook met Oranje al die WK's en EK's. Ik ben het gewend. Wat ik heb geleerd in al die jaren is dat je niets anders moet doen dan wat je normaal ook doet. De druk is volgens mij tegen Heracles hetzelfde." Van Bronckhorst denkt dat er de komende dagen een belangrijke rol is weggelegd voor anderen in de groep met ervaring. „Dirk Kuyt, Ka- rim El Ahmadi, Brad Jones en Ken neth Vermeer zijn jongens die vaak donderdag 11 mei 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Champions League. Halve finales. Atlético Madrid - Real Madrid 2-1 (2-1). 12 Niquez 1-0,16. Griezmann (strafschop) 2-0, 42. Isco 2-1. Heen duel: 0-3. naar finale tegen Juventus op 3 juni. TENNIS Madrid. Mannen. Tweede ronde: Berdych (Tsj) - Haase (Ned) 7-6 (5) 6-3. Vrouwen. Derde ronde: Bertens (Ned) - Begu (Roe) 6-17-5. WIELRENNEN Ronde van Italië. Vijfde etappe, Pedara - Messina: 1. Gaviria (Col) 159 km in 3.40.11, 2. Mareczko (Ita), 3. Bennett (Ier), 4. Grei- pel (Dui), 5. Bauhaus (Dui), 6. Sbaragli (Ita), 24. Dumou- lin, 31. Quintana (Col), 34. Nibali (Ita), 38. Kruijswijk, 44. Mollema, 51. Tankink, 57. Kelderman, 71. Van Emden, 78. Clement, 113. Stamsnijder 0.20,125. Ten Dam, 126. Castelijns, 127. Hofland, 138. Slagter, 152. Keizer. Algemeen klassement: 1. Jungels (Lux) 23.22.07,2. Thomas (GBr) 0.06,3. Adam Yates (GBr) 0.10,4. Poz- zovivo (Ita), 5. Nibali, 6. Quintana, 7. Dumoulin, 8. Mol lema, 15. Kruijswijk 0.23,16. Kelderman, 57. Clement 11.48,59. Slagter 12.01,78. Tankink 16.34,84. Ten Dam 17.23,104. Van Emden 23.43,143. Hofland 28.28,145. Keizer 29.13,169. Stamsnijder 34.54,175. Castelijns 38.29. GO S Willem II zal de contracten van Dico Koppers, Erik Falken- burg, Dries Wuytens, Guus Joppen en Pele van Anholt niet verlengen. Over de toe komst van Nigel Bertrams en Derrick Tshimanga wordt nog be sloten. Stopt AS Roma-vedette Francesco Totti (40, foto) nou wel of niet na dit seizoen - na 25 jaar prof voetbal - met voetballen? Hoewel de club het naar buiten bracht, ontkent Totti zelf. U Wayne Rooney (31) wil graag een 14de sei zoen bij ManU- nited. Dat hij nu vaker op de bank begint, vindt hij 'accep tabel'. Vandaag treft hij Celta in de halve fi nale van de EL. Overal is de opwinding voelbaar Sjoerd Mossou Lyon Maar liefst 12 keer in de historie van het Europese clubvoetbal mocht Ajax een voorsprong van drie goals uit een thuiswed strijd verdedigen. Al deze keren gingen de Amster dammers door naar de vol gende ronde. Feyenoord verprutste match point één, maar krijgt een her kansing tegen Heracles. Trainer Giovanni van Bronckhorst: „We hebben dit seizoen altijd gewel dig gereageerd na tegenslag." Mikos Gouka Rotterdam O Q. (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22