£"l C9 FNV waarschuwt Den Haag terecht Massaal 'Mijn Roos Middelburg' zingen urm 5*1 VlEMlinTjVjEMOJt 2 Moederdag GROOTSTE KEUKENSHOWROOM IN DE REGIO IK WIL NIEUWE AVONTUREN BELEVEN Occasions en nienwe machines tegen zeer scheme tarieven! EXAMENS 2017 Ruim 4.500 Zeeuwse scholieren sluiten de komende weken hun middelbare schooltijd af met de eindexamens. Het gaat om 2.510 vmbo'ers, 1.316 havisten en 719 vwo-leerlingen. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Grasmaaiers, heggenscharen, bladblazers, bosmaaiers en kettingzagen van topmerken Commentaar VVD, D66, CDA en GroenLinks zijn gewaarschuwd. Als zij in de kabinetsformatie een loopje nemen met de rechten van werknemers, krijgen ze te maken met verzet van de FNV. Han Busker, de nieuwe voorzitter van de bond, slijpt namens meer dan een miljoen vakbondsleden de messen. Hij wil vaste banen be schermen en flexwerk duurder maken. Zolang de formatie aansleept, zullen groeperingen in Den Haag aankloppen. Te pas en te onpas. Vaak gaat het om belangen die wel gerechtvaardigd zijn maar ook zo smal dat de onderhandelaars ze alleen maar in een breder verband kunnen afwegen. We hebben de Haagse politiek juist om niet per kwestie te beslissen, maar in sa menhang met andere wensen. Deze oproep van de FNV is echter een aparte onderhandelingsronde waard. Dit kan wel even bij alle tijd die de partijen al hebben genomen. Het gaat om een fundamentele keuze. Willen we een arbeids markt die voortdurend onrustig is, of willen we een meer harmoni sche situatie? Willen we dat iedereen zijn huid zo duur mogelijk verkoopt en zich daarbij ook zo goed mogelijk indekt tegen min dere tijden, of willen we liever terug naar de lijn van de geleide ge matigde loonontwikkeling? Bedrijven hebben vaak te maken met zware concurrentie. Dat noopt ze om zeer strikt op de loonkosten te letten en om waar het kan goedkope flexwerkers in te zetten. Als er veel aanbod van ar beid is, kunnen ze met die aanpak het onderste uit de kan halen. Daar is niets mis mee, zolang eerlijk werk maar niet wordt ver- ramsjt. Dat is slecht voor vaste banen én voor flexwerk. Die kant gaat het in sommige sectoren wel op. Als de beoogde coalitiepart ners dit niet corrigeren, zit ervoor de vakbonden niets anders op dan keihard verzet. Als eerlijke arbeid wordt verramsjt, moet vakbond keihard in verzet komen Inwoners vieren het hele jaar dat Middelburg achthonderd jaar gele den stadsrechten kreeg. Het zou dan ook mooi zijn als achthonderd mensen samen het lied zingen dat speciaal voor die gebeurtenis is ge componeerd: Mijn Roos Middel burg. Voor het gelegenheidskoor rond 16.00 uur losbarst, kunnen zangers al inspiratie opdoen bij di verse uitvoeringen van het feest nummer. De componisten van East of the Sun laten speciale versies van Mijn Roos Middelburg horen, rapper Jas per van de Bovenkamp liet zich ook door het lied inspireren, het UCR- koor De Roosettes treedt op en tekstschrijfster Lonne van Liere We willen met zoveel mogelijk mensen 'Mijn Roos Middelburg' zingen draagt 'rozenhaiku's' voor. Voor bewoners en andere belangstellen den is het al vanaf 10.00 uur Lente feest. Er zijn tal van activiteiten, vooral voor kinderen, waaronder een groenmarkt. Het programma staat op speelhofhoogerzael.nl ALMANAK De Vlissingse riep jarenlang dat ze moederdag een heel stom fe nomeen vond. Totdat ze zelf moeder werd. Haar man bleek er minder gevoelig voor. Hij vergeet elk jaar weer iets leuks te kopen namens hun twee jonge kinde ren. Maar nu de oudste (4) op school ijverig knutselt en klie- dert voor zijn mama, is er geen ontkomen meer aan. Hoewel... in de meest letterlijke zin van het woord wel. „Ik ben een heel weekend de hort op, hè schat. Je weet wel, ons jaarlijks zuipweek- end. Is dat geen mooi cadeau? Heb je met moederdag het rijk alleen!" InZzee houdt Moe d'r Dag Reddingsbrigade zoekt jongeren Presentatie boek wederopbouw warenhuisnl 1 Technische Handelsonderneming 7^.D. Vdfl Nieuwe Rijksweg 2a, 's-Heer Hendrikskinderen 0113-215351, tuinenpark@vangilstbv.nl woensdag 10 mei 2017 Het traditionele Lentefeest in Speelhof Hoogerzael staat za terdag mede in het teken van het achtste eeuwfeest van Mid delburg. Samen met Middelburg Rozenstad hoopt de organisatie een recordaantal zangers op de been te brengen, die samen 'Mijn Roos Middelburg' zingen. René Hoonhorst Middelburg - Woordvoerder Hoogerzael Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE InZzee, ondernemersver eniging Zierikzee, houdt op zondag 14 mei het festival Moe d'r Dag in Zierikzee. Tot dusver hebben elf ondernemers zich aangemeld voor de lokale markt in het cen trum van Zierikzee. De kramen zijn ook deze keer gratis. Aanmelden kan via e-mail: bestuur@inzzee.nl. Be zoekers zijn van 12.00 tot 17.00 uur welkom. De dag wordt muzikaal omlijst. MIDDELBURG De Middelburgse red dingsbrigade zoekt jon geren met lichte lichame lijke en/of verstandelijke beperking die het leuk vinden om te zwemmen en willen leren hoe zij zichzelf en anderen kun nen redden in een nood situatie. Ze zullen deel uitmaken van een groep die de vrijdag vanaf 19.00 uur traint. Dan leren ze ook hoe ze zichzelf moe ten redden in noodsitua ties. VLISSINGEN Jo de Ridder presenteert vrijdag zijn boek 'Vlissin- gen Plankenstad' in boek handel 't Spui. De Ridder beschrijft de eerste na oorlogse jaren in het gro tendeels verwoeste Vlis- singen aan de hand van getuigenverslagen en veel foto's. Burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen krijgt het eer ste exemplaar overhan digd. Vanaf zaterdag ligt het boek (prijs 19,95 euro) in de boekhandel. Einsteinstraat 29 - Dordrecht Spanning stijgt voor eindexamen Cornelleke Blok - U- Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: 08.00-17.00 uur. Zaterdag: 09.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30