Award voor Bouzambou Veel turnsters naar bondsf inale Nancy van de Ven pakt de winst in Lembeke Zilver voor Claus op NK 11 T w van de club genoemd mag wor den. Niet alleen speelde de defen sieve kracht twee decennia in het eerste elftal. Hij hielp zelfs bij het oprichten van de club. „Mijn opa, Piet Vermeulen, was in 1988 een van de grondleggers", legt Van den Dries uit. „Als klein jongetje ging ik toen met hem mee langs de deuren om aan mijn vriendjes te vragen of ze wilden komen voet ballen." Dat de club nu - 29 jaar later - ophoudt met bestaan, is voor Van den Dries dus best even moeilijk. „Het is toch iets dat bij de familie hoort, dat geeft wel een extra apart gevoel." Ook ziet hij dat de senti menten zijn veranderd. „De nieuwe generatie wil niet meer op zondag voetballen en heeft veel vrienden bij Heinkenszand zitten. Ze gaan allemaal met elkaar om. De wat oudere leden hebben daar wel meer moeite mee. Vroeger was er veel meer rivaliteit." Maar clubman als hij is, blijft de oudgediende zich ook na de fusie inzetten voor de nieuwe club. „Ik maak bijvoorbeeld deel uit van de nieuwe accommodatiecommis sie", geeft hij aan. „Daarnaast blijf ik ook gewoon voetballen, in een lager elftal. Welk team dat is, weet ik nog niet. Dat ligt ook aan de nieuwe indelingen." Niet alleen Van den Dries was zondag voor het laatst te bewon deren bij Luctor'88. Ook voor trai ner Mick Vujovic zit zijn tijd bij de hoofdmacht van de Heinkens- zandse club erop. „Eind vorig jaar heb ik aangegeven te willen stop pen. Ik kreeg een nieuwe baan en daardoor was het niet meer te combineren", geeft Vujovic aan. „Later werd ook bekend dat de fu sieclub met een nieuwe trainer wilde gaan werken." Dat de oefenmeester - die twee jaar voor de groep stond - afscheid neemt met een titel, omschrijft hij als fantastisch. „Mooier kan het toch bijna niet?" Maar niet alleen op dat moment kijkt hij met ge noegen terug. „Het waren sowieso twee mooie jaren. Het kameraad schap was heel belangrijk. We hadden een selectie van slechts dertien man. Maar de spelers van de A's en het tweede stonden al tijd klaar." Voor Vujovic was het behalen van de titel overigens niet alleen speciaal omdat het in zijn laatste thuiswedstrijd bij Luctor'88 ge beurde. In de twee weken ervoor was hij op bezoek geweest bij zijn ouders in Servië. „Ik had hen al ze ker twee jaar niet meer gezien. Dus dat was wel bijzonder." Door zijn reis was het voor de trainer overigens nog wel even spannend of hij op tijd terug zou zijn. „Ik had zo geboekt dat we op zondagochtend landden. Om ne gen uur kwam ik aan op Schip hol." Als een speer is hij toen terug naar Zeeland gegaan. „Om twaalf uur was ik thuis. Gelukkig ruim op tijd." De Zeeuwse Voetbal Awards zijn een initiatief van CTV Zeeland en de PZC. Iedere week deelt een jury punten uit, waarna op 8 juni onder meer de beste speler en trainer in het zonnetje worden gezet. Ashley van de Broek werd geko zen tot speelster van de week. De aanvoerster van de vrouwen van RCS is bij haar ploeg al weken een rots in de branding. De titel trainer van de week ging naar Nick Corré. De oefenmeester werd zaterdag ongeslagen kampi oen met Arnemuiden, dat na twee seizoenen terugkeert in de tweede klasse. Club van de week werd Luc tor'88, dat zondag het kampioen schap in de vierde klasse veilig stelde. Het doelpunt van de week kwam op naam van Davy van Geersdaele. De speler van GPC 3 scoorde al na acht seconden, toen hij het eindsta tion was van een vooraf afgespro ken aanval. Het doelpunt is te vin den op onze website. NIJMEGEN Jonathan Claus greep op het NK tafeltennis net naast het goud. De talentvolle speler van TTC Middelburg moest in de finale zijn meerdere erkennen in Cas van Oost. Op het NK in Nijmegen slaagde de Zeeuw erin om bijna de hele dag ongeslagen te blijven. Alleen in de eindstrijd moest hij zijn meerdere erkennen in Westa- speler Van Oost. Claus, de voor malig nummer drie van Neder land, verloor met 14-12,11-9,9-11 en 12-10 van de nummer één. In het dubbelspel moest Jona than Claus samen met Milo de Boer (TOGB) ook genoegen ne men met de tweede plaats. In de finale verloren ze van het als eer ste geplaatste duo Van Oost-Ga- briëlus Camara. Verder werd ook goed gepresteerd door Femmy Gunter van Turn school Zeeland. Zij werd vierde bij de junioren in de derde divisie, met 45.025 punten. Yara Helleman eindigde bij de jeugd in de eerste divisie op dezelfde plaats. Ook haar clubgenoten Frederique Snij ders, Daniek Witlox, en Fleur Dingemanse plaatsten zich voor de bondsfinale. Bij de Pupil 1N3 behaalde Ace- lya Sevik een tiende plaats met 51.500 punten. En bij Pupil 2 N3 werd Kyenna de Meyer eveneens tiende (50.800). Beiden zijn eerste reserve voor de finale. Van MTV Middelburg kwalifi ceerde Joëlle Dhanis zich bij de se nioren in de eerste divisie voor de finale, terwijl Ezra Adriaanse dat bij de junioren deed. Adriaanse turnde een stabiele wedstrijd en haalde een score van 43.050. Se nior Dhanis maakte het wel erg spannend. Ze begon op brug met een mooie oefening maar op balk ging het wat minder, met een val. Ze herstelde zich echter net op tijd en met een mooie sprong haalde ze met een totaal van 47.100 de finale. Bij de jeugd N2 turnde Sevasti Karagiorgos een goede wedstrijd. Door een lichte blessure kon ze niet voluit gaan, maar ze eindigde desondanks op de achtste plaats ,met een totaal van 48.900. Dat re sultaat was voldoende voor een plaats in de finale. Voor seniore Mariëlle Tange was een twaalfde plaats niet voldoende om zich te plaatsen voor de finale Turnschool Zeeland plaatste zich ook met een aantal turnsters voor de finale. Femmy Gunter be haalde de vierde plaats bij de juni oren in de derde divisie (45.025 punten), mede dankzij een mooie balkoefening waarmee ze de één na hoogste score neerzette. Bij de junioren in de eerste divisie was er een zesde plaats voor Frede rique Snijders (46.925 punten). Daarnaast wist Snijders een toe- EMM-turnster Kim Jansen pakte een zilveren medaille en plaatste zich ook voor hetNK stelfinale op brug binnen te sle pen met een hoge score van 12.9 punten. In dezelfde categorie werd Daniek Witlox veertiende met een score van 46.675 punten. Zij zette op balk een prachtige oe fening neer, die haar 11.700 pun ten opleverde en een plaats in de toestelfinale. Bij de jeugd in de eerste divisie greep Yara Helleman net naast de medailles, met 47.725 punten en een vierde plaats. Haar balkoefe ning werd gewaardeerd met 11.950 punten en was goed voor een toe stelfinale. Fleur Dingemanse wist bij de jeugd N2 de twaalfde plek te behalen (48.925 punten). Ze pakte ook een toestelfinale op sprong, waarbij ze een score van 12.575 punten neerzette. Plaatsgenoot Jordan Lee van Maa- ren kwam alleen in de eerste manche aan de finish, maar de dertiende plaats was voldoende voor een derde podiumplaats. Ke vin Spruijt uit Meliskerke werd in deze manches negende en achtste en werd bij de MX 1 als achtste ge klasseerd. Bij de MX2 Beloften werd Jochem van de Wiele uit Sint Jansteen tweede. De eerste manches wist hij op zijn naam te schrijven, in de tweede manche werd hij derde. Bij de MX 2 Nationalen werd Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg zesde. In de manches be haalde hij een zevende en zesde plaats. Mark Boot uit Kamperland schreef bij wedstrijden van de Vlaamse Motorcross Federatie - VMCF - in Genk de tweede man che bij de MX 2 Inters op zijn naam. In de eerste manche kwam hij niet aan de finish. In het Brabantse Baarle Nassau was Timo Dhanis uit Terneuzen de sterkste in de klasse MX 2 2- takten bij een wedstrijd van het district Zuid van de KNMV. Zijn plaatsgenoot Boy Stockman werd tweede bij MX 2 4-takten. Danny van de Bosse uit Ovezande won in het Limburgse Lottum de 85 cc kleine wielen bij een MON wed strijd. Bryan Nelis uit Yerseke werd daarin derde. dinsdag 9 mei 2017 WA afscheid nemen de vierde klasse is veiliggesteld, foto johan van der heijden Hoessein Bouzambou was zon dagmiddag opnieuw belangrijk voor VC Vlissingen. De aanvaller benutte in de laatste minuut een strafschop en bezorgde de zon dag-hoofdklasser daarmee een belangrijke zege op Halsteren (2-1). Dankzij zijn optreden tegen de Brabantse ploeg werd Bouzambou gekozen tot speler van de week. Barry van der Hooft Vlissingen Bij de halve finale turnen voor vrouwen in Rotterdam wisten meerdere Zeeuwse turnsters zich te plaatsen voor de bonds- finale. Kim Jansen van EMM Terneuzen was één van die turnsters en pakte bij de senio ren ook een zilveren medaille (46.017 punten). Lieke Steij- aert behaalde in hetzelfde ni veau een elfde plaats met in to taal 43.0745 punten. Zij plaatste zich voor de toestelfi nale balk, dankzij een score van 11.400 punten. Janny Vermeule Rotterdam Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen heeft tijdens een wedstrijd van de Belgische Motorcross Liefhebbers Bond - MCLB - in het Oost-Vlaamse Lembeke de klasse MX 2 Inters op haar naam geschreven. In de twee manches, die samen met de MX 11nters werden af gewerkt, behaalde zij een twaalfde en tiende plaats. Dat bleek voldoende voor de dag winst. Herman Heuvink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39