Manu weg bij Go Ahead na posts op social media GYOR Handbalsters Groot en Broch genieten van zege in CL-f inale 24 Schadesom voor Heras Nycke Groot (29) en Yvette Broch (26) wonnen afgelopen weekeinde de Champions League met hun Hongaarse club Györi. Het zorgde voor een ontlading bij de Nederlandse handbalsters. Elvis Manu leek eerder klaar met Go Ahead Eagles dan Go Ahead Eagles met Manu. Zondagmiddag haalde de huurling van Brighton Hove Albion zich de woede van supporters op de hals door een paar uur voor de fatale uitwed strijd van de degradant bij Ajax zijn voormalige club Feyenoord op social media een hart onder de riem te steken. Technisch manager Dennis Bekking wees hem giste ren voor de ochtendtraining de uitgang, zoals hij hem ruim vier maanden geleden ook vol hoop de ingang van de Adelaarshorst had gewezen. „Met twee posts op social media gaf hij aanleiding te veronderstel len dat hij niet volledig gefocust was op de cruciale wedstrijd van diezelfde middag. Nadat deze posts na de wedstrijd onder ogen kwamen van de clubleiding, is Manu vanochtend in een gesprek te kennen gegeven dat er geen prijs meer wordt gesteld op zijn diensten", aldus Go Ahead, dat zondag nog tegen Sparta speelt. Zijn toewijding liet al eerder te wensen over. De aanvaller, die door een gebrek aan conditie en rendement zelden aan de ver wachtingen voldeed, speelde vaak vooral zijn eigen wedstrijd. Hij bleef geregeld tergend lang de bal afschermen en leverde die meestal na een doodlopende actie alsnog in. Van degradatiestress had hij minder last dan een Joey Suk, erkende hij eerlijk. Hij gaf ook toe niet gemaakt te zijn voor de kelder van de eredivisie. Als de aanvaller - die nog een jaar vast ligt in Brighton - nog een keer te- rug zou keren naar Nederland, hoopte hij in de subtop aan de slag te kunnen. Go Ahead maakte gisteren ook de hoofdtrainer voor het nieuwe seizoen bekend. Leon Vlemmings (47) volgt Robert Maaskant op, die in maart werd gevraagd het sei zoen als interim-trainer af te ma ken na het ontslag van Hans de Koning. Haase verder in Madrid Hofman en Jolie stoppen Groot: „Vooral die wedstrijd, ja. Ik dacht: nee, ik wil dat scenario echt niet nog een keer. Niet eens zozeer omdat ik 'm toen gemist had, maar omdat ik gewoon wil winnen. Klaar. Als dat dan lukt, voelt dat wel als een ontzettende opluchting." Broch: „Ik heb de hele wedstrijd ge dacht: we gaan winnen. Dit komt wel goed. Ik weet niet waarom ik dat dacht. Ik heb dat een paar keer eerder in mijn leven gehad. Ik wil ook niet zeggen dat het dan altijd gebeurt, haha, maar ik ga sowieso altijd van het positieve uit." Groot: „Als ik heel eerlijk ben niet. Tuurlijk, het is een eer, maar het gaat mij om de teamprestatie. Als je mij vraagt: winst van de Champi ons League-finale of beste speel ster, dan is die keuze makkelijk ge maakt. Die titel was een van mijn droomdoelen. Het is het hoogst haalbare op clubniveau. Nu wil ik het hoogst haalbare met het Neder lands team." Broch: „Er staat nog genoeg op mijn lijstje. Goud op het EK en het WK. De Olympische Spelen van 2020 in Tokio." En nu? Broch: „Nu lig ik uitgeteld op de bank. In Hongarije spelen we nog voor het kampioenschap, al kan het met die titel bijna al niet meer fout gaan. En we hebben in juni nog twee weken met het Nederlands team, ter voorbereiding op het WK in december." Broch, per telefoon, na een lach: „Héél groot." Groot: „Het voelt echt fantastisch om wakker te worden als winnaar van de Champions League. En ik werd laat wakker, want ik lag er pas vroeg in vanmor gen." Broch: „We kwamen terug in Györ - dat op een uurtje rijden ligt van Boedapest, waar de 'Final Four' werd gespeeld - stond heel de stad ons op te wachten. De hal was ook uitverkocht. Hoe handbal hier leeft moet je een keer meemaken, dat is zo geweldig." Groot: „Finales spelen wordt zeker makke lijker. Elke ervaring neem je mee in je rugzak. We Hoe handbal leeft in Hongarije, dat moetje een keer meemaken stonden de hele tijd voor, maar uiteindelijk kwam er toch een verlenging. Dan denk je wel even: het gaat ons toch niet nog een keer gebeuren?" dinsdag 9 mei 2017 'En nu het hoogste winnen met Oranje' Go Ahead Eagles is klaar met Elvis Manu. De degradant, die gisteren met Leon Vlemmings ook een nieuwe trainer aan stelde, neemt voortijdig af scheid van de huurling. Johan Inan Deventer ■4 Kort voor het duel van Go Ahead met Ajax was Elvis Manu vooral bezig met de kampioens wedstrijd van Feyenoord. FOTO INSTAGRAM TENNIS Tennisser Robin Haase heeft de tweede ronde bereikt van het mas- terstoernooi van Madrid. De 30-jarige Hagenaar ver sloeg de Brit Daniel Evans op het Spaanse gravel in twee sets: 7-5 6-2. Haase begon voortvarend aan de partij tegen de nummer 58 van de wereld. Hij brak de Brit al vroeg, maar zag Evans de stand weer gelijk trekken tot 5-5. Haase her stelde zich en pakte de set met 7-5. In de tweede set liep de Nederlander al snel uit naar een dubbele break en die voorsprong gaf hij niet meer uit handen. In de tweede ronde treft hij de als elfde geplaatste Tsjech Tomas Berdych. WIELRENNEN Roberto Heras (foto) krijgt een schadevergoeding van 725.000 euro ter compen satie van de schorsing die hij kreeg na een positieve dopingtest in 2005. Het hooggerechtshof in Barce lona stelde de wielrenner in het gelijk in de beroeps zaak die de Spaanse over heid had aangespannen. Heras testte in de Vuelta van 2005 positief op epo en werd voor twee jaar ge schorst. Het Spaanse hof stelde in 2012 dat de do- pingstalen niet goed waren bewaard. Het draaide de positieve test toen al terug. HOCKEY Wouter Jolie en Rogier Hofman stoppen na dit seizoen. De twee hockeyers van Bloemen- daal gaan zich na een lange carrière richten op hun maatschappelijke car rière en gezinsleven. Jolie en Hofman hopen te kun nen afsluiten met de lands titel. Ze gaan de komende weken met Bloemendaal de play-offs in. Verdediger Jolie (31) stopte in 2014 al als international van Oranje, middenvelder Hof man (30) deed dat vorig jaar na de Spelen van Rio de Janeiro. Ze zaten in de Nederlandse ploeg die in 2012 olympisch zilver pakte in Londen. pen, de beslissende was van Nycke. Dan schiet vorig jaar toch door het hoofd? Nycke werd gekozen tot meest waardevolle speelster van het fi- naleweekeinde. Maakt zo'n ver kiezing het nog specialer? Lisette van der Geest Rotterdam Hoe groot is de opluchting? In 2015 stonden jullie in de WK-finale, afgelo pen december in de EK-finale en vorig jaar in die van de Champi ons League. Is het een kwestie van ge wenning aan het spelen van fina les? Nycke Groot werd ook uitgeroe pen tot beste speelster. T Yvette Broch balt haar vuisten tijdens de fi nale. FOTO FOTO'S AFREPA —Yvette Broch Een jaar gele den verloor Györi de Champions League-finale na straf wor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24