Rosemarie kon wel twee keer janken li Aanvoerder als wapen tegen misbruik Luchthaven groeit als kool Waarom oudere mannen moeilijker plassen Politie moet multicultureler worden, maar hoe?.P4 Hart Ziel Glashandel MELIESTE Schiphol gaat meer medewerkers inzetten op aandringen van demis sionair staatssecretaris Dijksma en de luchtvaartmaatschappijen. Tijdens een 'strikt zakelijk' Haags overleg over de capaciteitsproble men op onze nationale luchthaven heeft Schiphol-baas Jos Nijhuis gis teren naar verluidt het boetekleed aangetrokken over de ontstane chaos op Schiphol tijdens de mei- piek. Die toestanden zijn volgens luchtvaartmaatschappij KLM 'slecht en frustrerend geweest voor alle passagiers en hebben KLM ook ette lijke miljoenen gekost'. Ook de an dere vliegmaatschappijen waren woedend over de gang van zaken. Nijhuis zegde hardop toe 'alles op alles' te zetten om lange wachtrijen bij de security checks tussen r juli en 31 augustus te voorkomen. Het stre ven is dat mensen en hun bagage ook dan in maximaal 10 minuten zijn gecheckt. Uitgerekend op de dag van het 'spoedberaad' kwamen mooie groeicijfers naar buiten. Schiphol heeft in het eerste kwartaal ten op zichte van de concurrerende Euro pese luchthavens veruit de sterkste groei laten zien, zo bleek uit cijfers van luchthavenorganisatie ACI Eu rope. Alles op alles om lange wachtrijen te voorkomen Schiphol mocht in de eerste drie maanden 8,6 procent meer passa giers verwelkomen, waar het ge middelde bij Europese luchthavens op 6,9 procent lag. In de groeicijfers over het eerste kwartaal is de enorme drukte op Schiphol van de afgelopen weken nog niet eens meegenomen. In de meivakantie, toen er chaos ontstond op Schiphol, waren bij lange na niet alle controleposten geopend. Schiphol Group, het be drijf achter de luchthaven, gaat ko mende tijd afspraken maken met beveiligingsbedrijven om hiervoor extra personeel te regelen. Ook komen er meer mensen op de vloer die passagiers zo nodig ge ruststellen en vragen beantwoor den. Nijhuis: „We denken dat we zo de chaos kunnen voorkomen, maar het blijft natuurlijk druk en rijen zullen niet tot het verleden beho ren." Hij vraagt passagiers tijdens de drukke periode op tijd te zijn en zich aan de instructies voor de handbagage te houden. Spelersvakbond VVSC wil seksueel misbruik binnen het voetbal bespreekbaar maken via de aanvoerders. Rosemarie Havinga uit Arnemuiden wilde zondag niets liever dan de wedstrijd van haar favoriete club Feyenoord live volgen via Fox Sports. Maar niet alleen verloor Feyenoord, zonder smartcard blijkt Fox bij Delta niet te zien. En dus bleef het beeld op zwart. zeeland2 13°C Nieuwsmedia Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Schiphol zwicht en pakt rijen aan Schiphol zet alle zeilen bij om de drukte het hoofd te bieden. Na forse kritiek van KLM en onder grote druk van staatssecretaris Dijksma heeft de luchthaven be terschap beloofd. Schiphol groeit als kool, maar blijkt daar niet op berekend. Er worden nu extra me dewerkers ingezet om de groei ende wachtrijen het hoofd te bie den. Edwin van der Aa Schiphol - Jos Nijhuis, topman Schiphol P5 »P7 Koud in de ochtend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1