©NDERNEMER De cloud is de toekomst DE WERELD VAN 'Beveiliging via encryptie maakt de verbinding traag' DR. JELLE T. BOUMA thema deze week: ondernemen in de doud Klantenfabriek.nl werkt helemaal in de cloud. Van de dataopslag en Office 365 tot het CRM-pakket, het managementsysteem én de telefooncentrale. Waarom? Omdat oprichter Erik Camman wil dat zijn medewerkers altijd en overal kunnen werken. Zelfs op het strand als het mooi weer is. Door René Bogaarts Anderhalfjaar geleden richtte Camman Klanten- fabriek.nl op. Dit is een communicatie-, marketing- en salesbedrijf in de b2b- hoek en heeft vestigingen in Amster dam, Den Haag, Rotterdam en Alphen aan den Rijn. De omzet loopt nu rich ting de 1 miljoen en er werken 25 men sen. Om het bedrijf toekomstproof te maken, besloot Camman volledig in de cloud te gaan werken. Daarbij liep hij tegen een aantal problemen aan. Eén aanspreekpunt Vooral het ontbreken van één centraal aanspreekpunt zorgde voor frustratie. „We werken met drie leveranciers voor verschillende iet-diensten. Maar elke keer zegt één van hen dat niet hij, maar de ander verantwoordelijk is als iets niet goed werkt. We zijn nu bezig met een hoofdaannemer. Probleem is wel dat hij partijen moet aansturen die een contract met ons hebben." Ook de beveiliging van de systemen is een aandachtspunt. „Ons CRM-systeem is toegankelijk vanaf vijf apparaten. Als iemand er een kwijtraakt, kan elke voorbijganger bij onze gegevens. Nu we in de cloud werken, komt daar nog extra beveiliging bij. We willen dat met wachtwoorden oplossen. Encryptie is wel mogelijk, maar dat maakt de ver bindingen traag. We weten dat er goede oplossingen zijn, daar gaan we met de nieuwe hoofdaannemer mee aan de slag. Maar wij denken niet dat we zo belangrijk zijn dat kwaadwillenden snel op zoek gaan naar onze gegevens." Het risico dat een leverancier ermee stopt of de prijs voor zijn dienst eenzij dig verhoogt, heeft Camman voor een deel afgedekt. „Met de leverancier van ons CRM-pakket is afgesproken dat wij de broncode krijgen als hij ermee op houdt. Als we van Microsoft af willen, moeten we overstappen naar een andere leverancier zoals Google." Wat steekje hiervan op? - Door in de cloud te werken, kun je altijd en overal bij je gegevens. - Beveiliging van je gegevens in de cloud is noodzakelijk. - Let op, cloudleveranciers kunnen er zomaar mee stoppen of de prijs verhogen. NIET MEER WEG TE DENKEN Offline wolkje DIRECTEUR CUSTOMER INSIGHTS, RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl Wilt u als ondernemer vooruit, dan ontkomt u niet aan werken in de cloud. Maar wat levert het uw bedrijf op? De virtuele wolk waarin we zoveel mogelijk be drijfsgegevens bewaren is de toekomst. Actuele ver koop- en omzetcijfers zijn ineens 24 uur per dag beschikbaar. Handig! Ondernemen in de cloud biedt uw bedrijf dan ook tal van voordelen. Thuis werken is er daar één van. Medewerkers kunnen vanaf elke locatie bij de recentste bestanden, maar het gaat veel verder dan dat. Als een ondernemer omzet- en verkoopcijfers in de cloud bewaart, kan hij eerder reageren op kansen en risico's beter vermijden. Bovendien wordt er zo efficiënter samengewerkt. Wilt u graag de stap naar de cloud maken, maar weet u niet hoe? Onze bedrijfsadviseurs kunnen u snel en gericht van advies voorzien. In de praktijk Stel, u bent horecaonder nemer van een strand paviljoen aan de Zeeuwse kust. In de zomermaanden koopt u ijs in voor de toe risten. Elk jaar dezelfde aantallen. Op uwbestellijst staan Magnums, Cornetto's en raketjes. Wat u vergeet is dat u vorig jaar nauwe lijks Cornetto's heeft ver kocht. Toch koopt u dit jaar opnieuw dezelfde hoe veelheid in. Aan het eind van het seizoen ligt uw vriezer nog vol Cornetto's. Terwijl de raketjes niet aan te slepen waren. Door het monitoren van uw verkoopgegevens in de cloud kunt u veel nauw keuriger inkopen. U ziet trends en verschuivingen ontstaan. Met het juiste advies anticipeert u beter op veranderingen in de markt. U kunt zelfs de ver koopcijfers koppelen aan weerdata. Op basis daar van kunnen onze adviseurs u proactief adviseren over inkoop en het inhuren van personeel. Beveiliging Het continu monitoren van data geeft u als onder nemer meer zekerheid. U heeft weer grip op de zaak en weet wat er in en uit gaat. Vaak heeft u namelijk wel het vermoeden dat een product slecht verkoopt, maar kunt u dat niet hardmaken. Met realtime cijfers kan dat wel. Als u twijfelt of ondernemen in de cloud wel veilig is, bedenk dan dat het gemid delde bedrijfsnetwerk doorgaans slechter is beveiligd dan de door ons geselecteerde clouddien- sten. De Schipper Online cloudservers voldoen aan de strengste veiligheids eisen. O Werken in de doud vereist één hoofdaannemer Erik Camman (50) is oprichter van Klantenfabriek.nl. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Vroeger dachten we bij de doud aan zo'n gedachtenwolkje. Of aan iemand met z'n hoofd in de wolken, die slim nadacht alvorens iets briljants te zeggen. Tegenwoordig weten we wel beter. De meeste ondernemers werken allang met software waarvan een steeds groter deel in de doud beschikbaar is. Nooit meer eindeloos klooien met licenties die net verlo pen zijn, of met ingewikkelde updates die de raarste foutmeldingen veroorzaken, of na een computercrash erachter komen datje de back up vergeten bent. Want waarom zouden we niet met meerdere gebruikers samen inloggen op één gedeeld systeem? Waarom niet tegelijk aan hetzelfde document werken dat automatisch van een back-up wordt voorzien? Samen in de doud: dat werkt goedkoper en efficiënter dan ieder voor zich. Alleen vereist dat wel een snelle internetver binding. En ik moet er niet aan denken dat een hacker al mijn inlogcodes steelt en schade aan gaat richten. Want als ik vanaf elke plek bij mijn bestanden in de doud kan, dan kan hij dat ongetwijfeld ook, ongeacht alle sussende woorden van diverse leveranciers. Hun servers zijn 'de doud'. Daarom verlang ik soms zo naar mijn offline gedachtenwolkje. Kees Zorge is IT-specialist bij de Schipper Groep. Info? SchipperGroep.nl/schipper- onlineof 0113 23 94 00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18