m Rabo-klant financiert ondernemer BUSREIZEN 2017 feffeweg.nl ABP belegt in duurzame projecten DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! E 17 fastfoodgigant Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! zorgt. „Amsterdam en de Randstad zijn bovendien zo dichtbevolkt, er is vrijwel altijd een McDonald's vlak in de buurt." De hamburgerketen heeft het voordeel dat hij letterlijk overal zit. In de VS en West-Europa woont drie kwart van de bevolking bin nen vijf kilometer van een McDo nald's filiaal. Mac-land In Nederland is dat niet anders en zijn er bijna 250 vestigingen. Ons land is traditioneel één van de best presterende Mac-landen. Het con cern zette hier vorig jaar 732 mil joen euro om, een stijging van ruim 8,5 procent ten opzichte van 2015. Al met al zijn de tijden veran derd: In 2012 reageerde het concern nog afwerend toen enkele jonge ondernemers McDonald's-eten wilden gaan bezorgen in Baren- drecht. „In Nederland zijn we na tests tot de conclusie gekomen dat we niet kunnen garanderen dat we het eten net zo krokant en warm bij de mensen thuis krijgen, als in onze restaurants", reageerde het concern toen in deze krant.Toch komt het thuisbe zorgen niet uit de lucht vallen. Bui ten de VS en Europa doet McDonald's dat al langer. In Aziatische landen als China, Zuid- Korea en Singapore en in Egypte blijkt het succesvol en wordt er jaarlijks een miljard dollar mee omgezet. De consument zal het niet accepteren als de friet niet loeiheet en knapperig arriveert Maar pas nu is de Westerse wereld er rijp voor, meent de Mac. Eind vorig jaar kondigde de keten aan in thuisland VS met bezorgen te gaan beginnen. Sinds januari kunnen inwoners van Miami, Orlando en Tampa er bij 200 restaurants ge bruik van maken. Het bedrijf zei er toen meteen bij de dienst dit jaar in meerdere landen uit te zullen rollen. Komende maand gaat de service in Groot-Brittannië van start in een aantal restaurants. Ook in Austra lië, Duitsland, Frankrijk en Ca nada begint McDonald's binnen kort met thuisbezorgen. En nu dus ook Nederland. Kansen Volgens McDonald's hoofd strate gie Lucy Brady liggen er in ieder geval tig kansen. „De markt voor thuisbezorging groeit explosief. Naar mijn mening is het de be langrijkste verstoring in de horeca van deze tijd", zei ze dit voorjaar. De restaurantketen hoopt de omzet mede door het thuisbezor gen vanaf 2019 met 3 tot 5 procent op te voeren, meldde Bloomberg eerder. De bezorgservice moet dan in duizenden restaurants beschik baar zijn. Mobiel bestellen en be talen via een speciale app kan dan in 20.000 van de circa 35.000 filia len. UTRECHT De Rabobank gaat via het platform Rabo&Co klan ten met geld koppelen aan on dernemers die geld nodig heb ben. Een proef met deze vorm van financiering was zo succes vol dat het nu landelijk wordt uitgerold. Sparen levert niets op, dus zoeken vermogende klanten manieren om meer rendement op hun vermogen te maken. Aan de andere kant zijn er de onder nemers die geld nodig hebben om hun zaak te laten groeien. De bank financiert dat niet al tijd zelf, of maar een deel van de lening. Vermogende klanten die zelf als ondernemer rijk gewor den zijn, zien een investering in een bedrijf vaak wel zitten. Uit eindelijk kunnen zo meer on dernemers geholpen worden aan de benodigde financiering, verwacht de Rabobank. HEERLEN ABP verduurzaamt zijn beleggingsportefeuille in rap tempo. Zo heeft het pensi oenfonds een kwart meer belegd in hernieuwbare energie dan een jaar eerder. Dat staat in het maandag gepubliceerde duur- zaamheidsverslag. ABP heeft zich ten doel gesteld om zijn be leggingen die bijdragen aan op lossingen voor klimaatverande ring en andere maatschappelijke vraagstukken te verdubbelen van 29 miljard euro in 2015 naar 58 miljard euro in 2020. Eind 2016 stond de teller op 41 miljard. De beleggingen in hernieuw bare energie gingen afgelopen jaar met een kwart omhoog, van 2,2 naar 2,8 miljard euro. ABP be legde onder meer in zonnepane len in India en in Nederlandse windenergie. In 2020 wil het minstens 5 miljard euro hebben belegd in hernieuwbare energie. va. €119,- I Stedentrip Berlijn va. €329,- Sauerland ALL-INCLUSIVE Rome, Florence en Venetië Fietsreis Dresden, Spreewald en Tsjechië Trentino en de Dolomieten Saas Grund, Wallis met Mont Blanc Express dinsdag 9 mei 2017 In Aziati sche landen wordt door McDo nald's jaarlijks een miljard dollar omgezet met thuis bezorgen. FOTO'S BLOOMBERG/ GETTY IMAGES IEél De omzet van McDonald's in Nederland in 2016. —Marjan Ippel, foodtrendwatcher 3ÈÊ Korting tot wel €20,- p.p. 4 daagse busreis Vertrek o.a.: 2 jun, 1, 4, 7, 10, 13, 1 16, 19, 22, 25, 28, 31 jul, 3 nov VERTREKGARANTIE 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 5 jun, 3, 31 jul, 18 dec Korting tot wel 50,- p.p. i "il uJr. 1 VERTREKGAR/! Korting tot wel €30,- p.p. 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 19 mei, 23 jun, 21 jul 8 daagse fiets-busreis Vertrek o.a.: 26 mei, 30 jun, 14 jul Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Korting geldig op boekingen gemaakt van 09.05.2017 t/m 16.05.2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. Korting tot wel - P-P Korting tot wel €30,- p.p VERTREKGARANTIE VERTREKGARANTIE 8 daagse busreis Vertrek: 16 jun, 15 sep 10 daagse busreis Vertrek: 12 jun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17