La Place trekt in bij Hudson's Bay II Spanning stijgt in de ambtenarentorens wmm 10 Samenwerking biedt mogelijkheden voor uitbreiding naar het buitenland hm deformatie In alle warenhuizen die Hudson's Bay de komende jaren opent in Nederland, komt een restaurant van La Place. Behalve in Amsterdam. Hudson's Bay verkondigde ruim een jaar geleden al publiekelijk dat het graag vestigingen van La Place in zijn nieuwe warenhuizen wilde. De deal is nu pas rond, omdat de bedrijven van mening verschilden over hoe die res taurants eruit moeten zien. Hudson's Bay wilde dat La Place zijn concept zou aanpassen aan de 'look ik feel' van het warenhuis. „Met wat meer glitter en glamour", verklaart financieel topman Ton van Veen van Jumbo, de super marktketen die La Place overnam uit de boedel van het failliete V&D. Sterkt concept „Wij hebben Hudson's Bay ervan overtuigd dat La Place in z'n huidige vorm de meeste bezoekers zal trekken naar de warenhuizen. Met ons verse, authentieke assortiment hebben we een sterk concept, dat klanten hoog waarderen. Daar willen we niet aan tornen." In de warenhuisrestaurants komen dus geen Canadese wilde zalm of pannenkoeken met maple syrup op het menu. Alleen in het gloednieuwe pand aan het Amsterdamse Rokin, waar de Canadese warenhuisketen haar Nederlandseflagshipstore bouwt, komt geen vestiging van La Place maar een luxer restaurant. Locatie In veel V&D's had La Place een café met vershoek op de begane grond. In de negen vestigingen die Hudson's Bay vanaf het derde kwartaal in Ne derland opent, komen alleen La Place- restaurants op hogere verdiepingen. Of dat ook het geval is bij de circa tien vestigingen die Hudson's Bay in 2018 in Nederland opent, hangt volgens Van Veen van de locatie af. De twee bedrijven zijn een samen werking aangegaan voor de lange ter mijn. Die biedt Jumbo ook mogelijk heden om met La Place uit te breiden in het buitenland. In eerste instantie is dat waarschijnlijk in België en Duitsland, waar Hudson's Bay waren huizen heeft onder de naam Galeria Kaufhof en Galeria Inno. Maar ook in Canada en de VS, waar La Place al een vestiging heeft, ruikt Jumbo kansen. Door het faillissement van V&D raakte La Place zo'n zestig restaurants kwijt. De restaurantketen is nog altijd hard op zoek naar nieuwe locaties om de gaten op te vullen in de binnenste den waar geen nieuw warenhuis komt. Daarnaast komen er achttien vestigingen langs snelwegen. Die ver vangen de AC-restaurants die Jumbo onlangs van kleinkinderen van Gerrit Hudson's Bay wilde een restaurant met wat meer glitter en glamour en Toos van der Valk overnam. Totaal opent La Place dit jaar naar verwach ting veertig nieuwe vestigingen. Hudson's Bay kondigde gisteren ook aan het distributiecentrum van Blok ker in Mijdrecht over te nemen. Van wege het krimpende winkelbestand en de groei van online-verkoop kan de Blokker Holding voortaan af met de twee magazijnen in Gouda en Gel- dermalsen, zo laat een woordvoerster van het retailconcern weten. In het Amsterdamse vlaggenschip van Hudson's Bay zou volgens de Am sterdamse krant Het Parool een Mid den-Oosters restaurant komen van Ron Blaauw. De Nederlandse topkok zou daarvoor een chef van de wereld beroemde kok en restauranteigenaar Yotam Ottolenghi laten invliegen. In de Haagse ambtenarentorens neemt de spanning toe. Vooral op de ministeries van Economische Zaken (EZ) en Infrastructuur Mi lieu (I&M) brandt de vraag wie straks de nieuwe minister van kli maat en energie - of iets van die strekking - mag verwelkomen. Het woord 'ambtenarenstrijd' is al ge vallen: trekt het klimaat (nu nog I&M) of energie (EZ) aan het lang ste eind? Aan de tafel bij informateur Edith Schippers is er nog niet over ge sproken, bezweren de onderhande lende partijen WD, CDA, D66 en GroenLinks. Maar dat zo'n groene vakminister komt, staat voor velen echter wel vast. GroenLinks en D66 dringen er al tijden op aan, WD en CDA zijn niet per se tegen. Superministerie Zo zijn er meer veranderingen op komst. Het door het VVD opge tuigde ministerie van Veiligheid en Justitie zal na deze formatie niet meer hetzelfde zijn, klinkt het. Te groot, te onbestuurbaar, vinden GroenLinks en D66. Sinds politie, vreemdelingenzaken, crisisbestrij- ding en de brandweer erbij kwa men onder Rutte. Het leeuwendeel van de ambtenaren werkt er aan politiezaken, maar juist dat onder deel losweken en weer onderbren gen bij het 'moederdepartement' Binnenlandse Zaken stuit op ver zet. De ambtelijke top vreest orga nisatorische chaos, omdat het mi nisterie eindelijk op weg zou zijn met de 'samensmelting'. Vanuit de WD, immers schepper van het 'su perministerie', klinkt inmiddels de suggestie om niet de politie, maar asielzaken dan maar te offeren. Ook op andere ministeries wordt rekening gehouden met verande ringen. Zo wordt gespeculeerd dat het ministerie van Defensie er een staatssecretaris bij gaat krijgen. Het aantal bewindslieden in totaal (dertien ministers, naast zeven staatssecretarissen) wordt sowieso uitgebreid, is de verwachting. Het aantal regeringspartijen verdubbelt immers. En zo kan iedere partij straks op eigen terrein een stempel drukken. Kleur bekennen Wellicht dat er in de komende twee weken meer duidelijk wordt. In de staf van de onderhandelaars ver wacht men dat Rutte (WD), Buma (CDA), Pechtold (D66) en Klaver (GL) kleur moeten gaan bekennen. „Je komt wel op een punt dat ieder een het achterste van zijn tong moeten laten zien. Je kunt niet om elkaar heen blijven draaien, maar je zult ook een keer moeten bewegen om tot elkaar te komen," meldt een betrokkene. Om dat proces in gang te zetten, is al 'meer dan één keer' buiten de stadhouderskamer gesproken door Kamerleden van de vier partijen, stelt een ingewijde. Maar aan zo'n 'zijtafel' worden geen belangrijke knopen doorgehakt, stelt een ander. De sessies zijn vooral bedoeld om 'technische' zaken uit te diepen. De echte bewegingen moeten toch echt aan de tafel van informateur Schippers worden gemaakt. dinsdag 9 mei 2017 Annemieke van Dongen Hilversum —Ton van Veen, Jumbo De nieuwe restaurants zullen hetzelfde assortiment hebben als de La Place-vestigingen in de oude V&D's. fotoanp R De ministeries van BZ en VenJ in Den Haag. foto anp/jerrylampen Het vorige kabinet wilde zo min mogelijk ministers, maar in deze formatie komen er juist be windslieden bij. Zeker op het ge bied van klimaat en justitie gaat er wat veranderen. Tobias den Hartog Laurens Kok Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10