powervrouw kleedt zich niet frivool Zuid-Korea kiest leider terwijl spanning oploopt 9 TOPVROUWEN hint van het decolleté showen. En als beste kleurencombinaties noemt hij: zwart, donkerblauw of antraciet grijs. Het etaleren van opzichtige sieraden ('een trouwring mag wel') of grote logo's op tas of jas blijkt eveneens uit den boze. „Als je dat doet, suggereer je dat je met frivole zaken als fashion bezig bent. Dat is niet de bedoeling. Deze stijlvoorschriften en richtlijnen lij ken saai, maar binnen de band breedte kun je best manoeuvreren en er leuk uitzien. Kies bij schoenen voor een nude hak en een spitse in plaats van ronde neus. Je kunt je ook onderscheiden door een aparte riem of ander kleiner detail. Ga je 's avonds naar een bijeenkomst of etentje dan mag het wat informeler: draag dan wel die cocktailring, clutch en blouse met klein glittertje. „Heel belangrijk: wat je draagt moet goed op je lichaam aansluiten. Een jasje van Zara kan best, maar laat het even bij je lokale kleermaker op maat maken. Je hoeft dus echt niet in peperdure merken als Chanel of Gucci te lopen. Sterker: Gucci en Louis Vuitton zijn veel te hysterisch voor op kantoor. Kijk naar First Lady Melania Trump, ze slaagt er steeds beter in om smaakvol voor de dag te komen. Maar met zo'n lichtblauw pakje met een bies van slangen print slaat ze de plank mis; te ordinair. Toch kan zij net als vrouwe lijke politici met veel meer wegkomen dan da mes in de raad van bestuur of middenkader van com merciële bedrijven. De outfit van demissionair minister Edith Schippers zou bij Ernst Young niet worden geaccepteerd. Af en toe denk ik wel jeetjemina als ik rondkijk op het Binnenhof." Maar Van Schaik zegt dat Neder landers dat tolereren van die be roepsgroep. „Verder geldt: hoe crea tiever het beroep, hoe losser de kle ding gedragen kan worden. Wat ik af en toe zie op reclamebureaus of in de journalistiek.Dat kan in de zake lijke wereld totaal niet, die blijft tra ditioneel." Moon Jae-in viel al op toen hij bij de commando's zat. Hij hield er niet van als zijn eenheid de ochtend be gon met het lied: 'Hak Noord-Korea in de pan." Ook Moon had het niet zo op het regime in het buurland, maar voor de bevolking daar nam hij het steevast op. Simpelweg, om dat zijn ouders Noord-Koreaanse immigranten waren. Nu is de centrumlinkse Moon, inmiddels 64, de aangewezen per soon om president van Zuid-Korea te worden. In de peilingen komt hij steevast als winnaar naar boven. Als hij morgen inderdaad de meeste stemmen haalt, komt daarmee een einde aan de heerschappij van de conservatieven, die negen jaar de dienst hebben uitgemaakt in Zuid- Korea. En, zo is de verwachting, on der Moon zal Zuid-Korea zich veel minder hard opstellen tegen de noorderburen. De oplopende spanningen met Noord-Korea domineren de verkie zingen. Het land werkt aan atoom wapens en dictator Kim Jong-un bedreigt daarmee niet alleen Seoul maar ligt met zijn oorlogsdreiging ook op ramkoers met de Ameri kaanse president Donald Trump. Mensenrechtenadvocaat Moon zegt de angel uit het conflict te wil len halen en rekent daarbij op steun van de Amerikaanse president. „Ik geloof dat hij redelijker is dan vaak wordt verondersteld", meent de presidentskandidaat. „Hij gebruikt sterke retoriek als hij over Noord- Korea spreekt. Maar hij heeft ook gezegd best een keer een hambur- i Moon Jae-in zegt de angel uit het conflict met Noord-Korea te willen halen ger te willen gaan eten met Kim Jong-un. Ik houd van zo'n pragma tische benadering." De verkiezingen in Zuid-Korea volgen op een groot politiek schan daal rond de inmiddels afgezette president Park Geun-hye. Ze perste met haar goede vriendin Choi Soon geld af van Zuid-Koreaanse bedrij ven, waaronder Samsung. Ook liet ze toe dat Choi zich met staatsza ken bemoeide. Daarom zette het parlement Park in december af. Park stelde zich keihard op tegen Kim Jong-un. Zo sloot ze Keasong, een Zuid-Koreaans bedrijventer rein dat in Noord-Korea ligt. Moon heeft al laten doorschemeren dat hij het weer zal openen als hij presi dent wordt. Moon nam het bij de presidents verkiezingen van 20t2 op tegen Park. Hij haalde destijds een derde van de stemmen. Park werd toen de eerste vrouwelijke president van Zuid-Korea. maandag 8 mei 2017 GO Over topvrouw Herna Verha gen (PostNL): „Ze oogt stijlvol en straalt autoriteit uit. Daarmee komt ze en vrouwelijk en krach tig over op haar omgeving." Over Olga Zoutendijk (ABN AMRO): „Haar garderobe is oké, maar soms gaat ze wat moeder lijk gekleed. Dat kan natuurlijk ook een tactiek zijn." Over Susan Duinhoven (Sa- noma): „Zij voldoet aan alle Noord-Europese eisen qua kle ding op internationaal niveau." Over demissionair minister Edith Schippers: „Bij een be drijf als Ernst Young zou zij niet wegkomen met haar outfits. Soms denk ik wel jeetjemina als ik op het Binnenhof rondkijk." Over First Lady Mela- nia Trump: „Ze gaat vooruit, maar soms slaat ze nog de plank mis. Een jurkje met slangenleren bies: te ordinair." Herna Verhagen Moon Jae-in op de rug bij een aanhanger, foto kim kyung-hoon Moon Jae-in (64) wacht een ste vige kluif als hij morgen, zoals de peilingen uitwijzen, de presi dentsverkiezingen in Zuid-Korea wint. Gerben van 't Hof Rotterdam/Seoul

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9