■«wW- Monstertruckchauffeur Mario D. wil Tim Coronel oproepen als getuige u 8 Ook België wil geen referendum KANTOORKLEDING DRESS TO IMPRESS Een seksloos broekpak. Of juist een te frivool decolleté. Plet kiezen van zakelijke tenues bezorgt veel vrouwen hoofdpijn. Stylist Bastiaan van Schaik (47) wil hen met zijn boek Dress to Impress door de jungle van kantoorkleding loodsen. België is niet van plan om Tur ken op Belgisch grondgebied te laten deelnemen aan een even tueel Turks referendum over de herinvoering van de doodstraf. „Ik zal dit niet tolereren", ver klaarde premier Charles Michel aan de RTBF. „Dat is in mijn ogen een onaanvaardbaar on derwerp." Michel gaf aan dat België de juridische mogelijk heden zou onderzoeken om de organisatie van het referendum op Belgisch grondgebied te ver hinderen. Dat maakt België het derde Europese land dat geen Turks referendum over de doodstraf op eigen grondge bied wil. De Nederlandse rege ring sprak zich vrijdag al hier tegen uit. De regering vindt het referendum 'niet verenigbaar met onze waarden', zo liet een woordvoerder van minister Bert Koenders van Buiten landse Zaken weten. „We moe ten eerst kijken of het zover komt. Er ligt momenteel nog geen wetsvoorstel in Turkije die dit referendum mogelijk maakt." Hij krijgt steun van een groot deel van de Kamer. Duitsland gaat zo'n volksraad pleging ook niet toestaan. Alles is anders, alles is goed-het tegenovergestelde van Syrië Canada kampt met overstromingen Door de overstromingen in het oosten van Canada moesten er dit weekeinde opnieuw men sen geëvacueerd worden. De piek wordt echter pas vandaag verwacht. Het waterpeil bleef stijgen, vanaf de oevers van het Ontariomeer tot aan de rivier Saint Lawrence 500 kilometer stroomafwaarts. In Quebec liepen vrijdag zo'n 1.500 hui zen onder water in 124 steden, en werden bijna 800 mensen geëvacueerd. De overstromin gen van de rivieren worden veroorzaakt door de stortre gens en smeltende sneeuw. T r~-~ v Evacuatie om 13 bommen Luipaardhaai sterft en masse 12 doden door busongeluk Zijn gaspedaal is blijven hangen, zondag 28 september 2014 op de parkeerplaats voor de Jumbo in Haaksbergen. Hij kon de bocht niet halen, de monstertruck - 4.200 kilo staal - schoot als een bulldozer in de toeschouwers- schare. Er zijn drie doden: Tim Harders (5), Geert Striezenau (50) en Betsy Herrewijn (73). Mario D. blijft bij zijn lezing, hoewel die niet door technisch on derzoek wordt ondersteund. Hij werd schuldig bevonden aan de dood van het drietal en het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel aan 28 toeschouwers. Het Al melose rechtbankvonnis op 15 april 2016:15 maanden cel plus 5 jaar beroepsverbod. Mario D. vindt dat hij onterecht als schuldige is aangewezen. En mocht hij dan toch worden ver oordeeld, vindt hij een veel lagere straf op zijn plaats. Zijn raadsman Rob Oude Breuil en hij pleiten vanaf vandaag voor het gerechts hof voor hooguit een taakstraf. De verdediging vraagt vijf getui gen te mogen horen over het hape rende gaspedaal en het technische onderzoek, onder wie autosport kenner en BN'er Tim Coronel. De deskundige heeft zich in de media vaker over het ongeluk uitgelaten. Hij vertelde Mario D. te kennen als iemand die alles 'keurig netjes en professioneel doet'. Coronel zei eerder te denken dat D. onwel was geworden dan dat de oorzaak een technisch mankement zou zijn. Bij de laatste herdenking in Haaksbergen uitten nabestaanden en slachtoffers kritiek dat niets over het hoger beroep werd verno men. Zelf ging Bastiaan van Schaik jaren in short op teenslippers naar zijn werk. Ook als hij zaken vrouwen kledingadvies gaf. Zijn verschijning destijds was niet bepaald een toonbeeld van stijl en decorum, beaamt hij nu. „Toen dacht ik: whatever. In een creatief be roep kun je alles maken. Niet dus, merkte ik toen ik in 2007 bij Holland's Next Top Model op tv kwam. Ik kreeg bergen kritiek. Maar er was nog een andere reden dat ik voor dergelijke gemaksoutfits koos: mijn gewicht." De stylist is na een maagverklei ning 62 kilo afgevallen. „Ik was een gezelligheidseter. Bij modeshows gooide ik achteloos tig oesters, bitter ballen en glazen champagne naar binnen. Op een gegeven moment kreeg ik door dat ik mijn leven aan mijn kilo's aanpaste. Langs de cat walk zocht ik het hoekstoeltje zodat ik één bil ernaast kon hangen, ik had standaard een handdoek bij me tegen het zweten. Dat wilde ik niet langer. Nu kan ik weer kostuums gewoon uit het rek halen. Fijn. Want je wordt toch afgerekend op je uiterlijk." Om die reden ook besloot hij de stijlgids Dress to Impress in elkaar te sleutelen. Zijn zakelijke, vrouwelijke klanten lieten steeds vaker vallen dat ze problemen hadden met het door gronden van de dresscode op kan toor. „Banken, advocatenfirma's, ver zekeringskantoren, multinatio nals als Unilever of AkzoNobel hebben geen voorschriften op dat gebied, maar er gelden wel ongeschreven wetten wat be treft de stijl, de diepte van decol letés en hak- en roklengte. Daardoor gaan vrouwen zich zelf beperkingen opleggen en kleden sommigen zich al snel Af en toe denk ik wel jeetjeminaals ik rondkijk op het Binnenhof als mannen. Dat is echt niet nodig." „Millennials die nu op de arbeids markt komen, blijken helemaal in de war. Zij hebben vaak van huis uit niet meegekregen hoe ze zich tijdens een sollicitatie moeten presenteren. En ze denken dat ze wegkomen met een casual, hippe outfit waarin ze talen ten van Twitter, Google of Facebook op Instagram zien rondlopen. Maar die bedrijven zijn absoluut niet de norm. Bij de ABN AMRO, Shell of alle andere beursgenoteerde bedrij ven sta je al met 3-0 achter als je in een rommelige combinatie komt bin nenlopen voor een gesprek." Er kan eindeloos worden gecombi neerd met zeven basisstukken: pan talon, kokkerrok, jurkje, jas, twee body's en een blouse, aldus Van Schaik. Volgens zijn praktische richt lijnen mogen hakken niet hoger zijn dan drie centimeter ('plat hoeft niet, je wilt er niet uitzien als een stewar dess') en kunnen rokken het best tot net over de knie worden gedragen. Eén centimeter erboven mag ook. Het haar mooi verzorgd en los, opge stoken is stijf, een paardenstaart kan werkelijk niet. Absolute no-go: een maandag 8 mei 2017 GO DOODSTRAF Afraa Bilan Het Syrische echtpaar Muhammad en Afraa Bilan kwam vorig jaar aan in Canada. Zij noemden hun baby naar premier Justin Trudeau. QUEBEC BRAND NA EXPLOSIE V S .'f'l.v .v* Een gasexplosie in een woning in Winschoten heeft gister morgen tot een grote uitslaande brand geleid. Daarbij raakte een persoon zwaargewond. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis. Vier anderen raakten lichtgewond. De hulpdiensten rukten massaal uit toen de vlammen ook naar naburige panden bereikten. Oorzaak van de explosie is niet bekend, fotoginopress HANNOVER De evacuatie van 50.000 inwoners van het Duitse Han nover is gisteren zonder problemen verlopen. De stad werd gedeeltelijk ontruimd zodat der tien mogelijke blind gangers uit de Tweede Wereldoor log onschadelijk ge maakt konden wor den. Het was een van de grootste ont ruimingen sinds de Tweede Wereldoor log. SAN FRANCISCO Biologen zoeken een verklaring voor de massale sterfte van luipaardhaaien in de baai van San Fran cisco. Het vermoe den bestaat dat ze gif binnenkrijgen in stilstaand zout water. Sinds maart zijn honderden dode dieren gevonden. HANOI Zeker twaalf men sen zijn gisteren omgekomen bij een botsing tussen een passagiersbus en een vrachtwagen in Vietnam. De truck wisselde van rijbaan en knalde bovenop de bus. Twaalf inzit tenden waren op slag dood. Volgens de politie reed de truck 105 km/u, ver boven de maximaal toegestane snel heid. De bestuurder zelf raakte zwaarge wond. In het hoger beroep van stunt rijder Mario D. (52), vanaf van daag in Arnhem, wil zijn advo caat autosportdeskundige Tim Coronel (45) als getuige horen, over het drama met de mon stertruck. Bert Janssen Arnhem/Haaksbergen Annemart van Rhee Amsterdam Bastiaan van Schaik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8