Animo morele winnaar na gelijkspel tegen Sjef Zaamslag zet zenuwen opzij en zegeviert in kampioenswedstrijd Mark Boot overtuigt en wint met overmacht 18 Vrouwen Animo onderuit De geroutineerde Isabelle Leen houwers pakte met harde, vlakke slagen van achteruit, vaak rakelings over het net scherend, met 6-2 6-o de winst tegen Linsey Tazelaar (25). Ruben Haverbeke won ook met duidelijke cijfers van Jordy Enge laar: 6-0 6-2. Laatstgenoemde liep behoorlijk mank na afloop, doordat hij aan het slot van de partij zijn en kel verzwikte. 3-speler Bram Donze had een In het begin was het drie keer niks. Ik kreeg het gewoon niet aangelopen derde set nodig tegen 5-speler John de Waele: 2-6 6-3 6-1. „In het begin was het drie keer niks. Ik kreeg het niet aangelopen. John sloeg goed diep en wisselde dat af met korte ballen", aldus Hulstenaar Donze (23). „In de eerste set speelde ik goed. Dat niveau probeerde ik in de tweede set vol te houden en ik dacht 'we zien wel waar het schip strandt'. Na een 3-0-achterstand kwam ik terug tot 3-2 en 40-0 op ei gen service. Toen sloeg ik echter een makkelijke volley uit. In de derde set zag ik het niet meer zit ten", verklaarde De Waele. Voor De Boskreek won alleen de 17-jarige Claire van Damme haar enkelspel, ten koste van de Vlaamse Dominique Vyncke: 5-7 7-6 2-6. In het dubbelspel bedwongen de de gelijke Dennie Cappendijk en net- speler Patrick Marteijn van Tiola met 6-2 6-4 het duo De Waele/Wouter de Feijter. Bij 5-2 en 40-0 op de service van Marteijn, die zich in deze game ver stapte, overleefden de Bressiaan- ders drie matchpoints. Bij 5-4 be hield Cappendijk stoïcijns zijn op slag. Bij de vrouwen moest een tie break in de derde set uitsluitsel brengen. Het duo van De Boskreek, Tazelaar/Van Damme, won deze verlenging gedecideerd met 7-1 van Leenhouwers/José de Wit. De Hulsterse Claire van Damme was in de mixed, samen met De Feijter, goed voor haar derde over winning. Tegen het koppel Kay Wisse/Donze werd het 6-3 7-5. „In de laatste partij ging het gelukkig wat beter. Daarvoor maakte ik te veel fouten. In de mixed speelde ik met meer vertrouwen", vertelde Van Damme. In de tweede mixed klopten De Wit en Cappendijk met 6-2 6-3 Demi Engelaar/De Waele. In de landelijke hoofdklasse voor vrouwen verloor Animo in Krim pen aan den IJssel met 5-1 van TC Krimpen. Renske Fraanje was goed voor het enige punt aan Terneu- zense zijde. Na de vier sterkste teams treft Animo in de komende weken drie lager geklasseerde for maties. In de vierde klasse voor mannen won koploper Hulster Ambacht in Bergen op Zoom met 5-1 van SBOZ. Met nog twee duels te gaan staan de Hulstenaren zes punten los. Met alleen nog het duel in Cad- zand voor de boeg, tegen degra dant Asoc, blijft de Terneuzense equipe een punt voor op Sjef. Het moet wel heel vreemd lopen als Animo de champagne komende zaterdag niet kan ontkurken. Gert-Jan Demuynck uit Ever- gem klopte Kevin de Rooij in een driesetter: 6-2 2-6 6-2. Ruud Mar tens won als enige van Animo in de enkelspelen door met twee keer 6-1 over de Belg Mathieu Loosvelt te denderen. De Koewachtenaar was veel vas ter dan de met een polsblessure kampende Loosvelt. „Ik hoefde de bal alleen maar in het spel te hou den. Ik werd wel in de eerste game meteen gebroken doordat hij een aantal winners achter elkaar sloeg. Of ik nu wel of niet moet serveren maakt voor mij echter niet veel uit. Juist mijn return is een sterk wa pen", aldus Martens. De 35-jarige oud-proftennisser Dominique Coene uit Maldegem bedwong Jeroen AJliet met 6-3 6-4. De degelijke Belg maakte diverse punten met verraderlijke drop- Of ik serveer, maakt niet veel uit. Juist mijn return is een sterk wapen shots. Steven Raes uit Blanken- berge was vaster dan Kenny de Rooij: 6-46-1. Animo slaagde erin om de 3-1- achterstand volledig te repareren door beide dubbelpartijen te win nen. Het duo Martens/Kenny de Rooij versloeg Demuynck en Raes met 6-2 6-1, terwijl Alliet en Kevin de Rooij met 6-4 6-3 baas bleven over de combinatie Coene/Loos- velt. „In het enkelspel wist ik van te voren dat Dominique te sterk zou zijn. We hadden gehoopt op een tussenstand van 2-2, maar helaas verloor Kevin zijn partij. We gin gen voor de twee dubbelpartijen door Ruud en mij uit elkaar te ha len", aldus Animo captain Jeroen Alliet. „Wij misten Yuri Soberon we gens competitie in Duitsland. An ders had Sjef zeker gewonnen", treurde non-playing captain We sley Claerhoudt. De Schelde, De Goese Maan en Zierikzee wonnen fors van achter eenvolgens Asoc (6-0), Animo 2 (6-0) en Drive (5-1). De Sasse aan voerder Dylan Blackman redde de eer door routinier Ike Joziasse van Zierikzee met 6-0 6-4 te verslaan. Zaterdag maken Drive en de re serves van Animo onderling uit wie er aan het einde van de rit de gradeert en Asoc vergezelt naar de eerste klasse. In een moeizame openingsfase hield 't Capproen nog goed stand tot 4-4. „Daarna hebben wij het gat geslagen en was het peanuts voor ons", aldus aanvoerder Ger- win Zegers, die zijn ploeg nog voor rust naar een comfortabele 8-4- voorsprong zag uitlopen. „Toen het eenmaal begon te lopen was het kat in bakkie voor ons", was de captain na afloop lovend over het spel dat zijn ploeg had la ten zien in de kampioenswed strijd tegen 't Capproen. Zaamslag heeft na tien van de twaalf wedstrijden de maximale score van twintig punten behaald. De Zeeuws-Vlamingen zijn twee wedstrijden voor het einde van de competitie dan ook niet meer te achterhalen door buurman en di recte concurrent Luctor, dat dit weekend niet in actie kwam. Daarnaast kan Zaamslag een over tuigend doelsaldo van plus 85 overleggen. In Hellevoetsluis werd al voor zichtig een feestje gebouwd, maar het echte kampioensfeest wordt komende zaterdag gevierd. Zaam slag ontvangt dan op eigen veld ZKV uit Zuidland. „Dan gaan we op de platte kar door het dorp", weet Zegers, die ook alvast een blik op het volgende veldseizoen werpt. Want Zaam slag promoveert. „Dan moeten we zorgen dat we ons handhaven in de derde klasse." Motorcrosser Mark Boot uit Kam perland heeft de tweede clubcross van MSV De Uitlaat op zijn naam geschreven. Hij won beide man ches. Er was een vol starthek in de sterkste klasse, de MX 1 en MX 2 4- takten. Op een enkele uitzondering na stonden daar alle Zeeuwse top pers aan de start en zij zorgden voor een levendige wedstrijden. De 25- jarige Boot wist uiteindelijk beide manches op zijn naam te schrijven na spannende gevechten met vooral de twee jaar jongere Kevin Spruijt uit Meliskerke. Die laatste werd winnaar bij de MX 1. Tal van rijders vochten voor wat zij waard waren. In de eerste man che legde Guido Boone beslag op plek drie. In de tweede manche was die plaats weggelegd voor Casper Ovaa, die samen met zijn jongere broer Steven naast Spruijt op het podium mochten plaatsnemen bij de MX 1. Gian Carlo Buijs en de Belg Bo de Clerck vergezelden Boot bij de MX 2 4-takten. Bij de veteranen stond er geen maat op het rijden van Thomas Adriaanse uit Lewedorp. Met groot machtsvertoon legde hij beslag op de eerste plaats. maandag 8 mei 2017 Tiola blijft op koers voor de titel Ruud Martens uit Koewacht hoefde alleen de bal in het spel te houden tegen de Belg Mathieu Loosvelt: 6-1 6-1. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE In de landelijke derde klasse mixed zegevierden de tennissers van Tiola in IJzendijke met 5-3 te gen De Boskreek uit Breskens. Daardoor blijft Tiola op koers voor de titel. Henk van de Voorde Vlissingen -Bram Donze Het drukbezochte topduel in de Zeeuwse hoofdklasse tussen ti telverdediger TC Sjef en koplo per Animo eindigde onbeslist: 3- 3. Daarmee was TC Animo de morele winnaar in het zonover goten Aardenburg. Henk van de Voorde Vlissingen - Ruud Martens Met een overtuigende 17-8- overwinning op 't Capproen hebben de korfballers van Zaamslag zich zaterdagmiddag in Hellevoetsluis verzekerd van de titel in de Vierde Klasse H. Menno Kole Vlissingen Scores Zaamslag: Jesse Hamelink 6, Marco van Reeuwijk 5, Gerwin Zegers 2, Marjolein Verpoorte, Ri chard Verolme, Linda Hamelink en Erwin Detremmerie 1. Herman Heuvink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66