Boer wint voor eigen volk 16 Minnaardwïnt Rhöne-Alpes Tour Racketcentrum zet monsterscore neer KNVB zet vijf leden Graauw in zonnetje De Bruijn sluit EK af met gouden plak Met haar dekhengst Braveahart liet ze meteen zien wie er de baas was. Met veel overtuiging verslond de Brabantse de acht hindernissen, om er uiteindelijk met de hoofdprijs vandoor te gaan. JUMPING OUTDOOR ZEELAND ZE Marco Minnaard heet de Franse vierdaagse Rhöne-Alpes Isère Tour op zijn naam geschre ven. De uit Wemeldinge afkomstige wielren ner van Wanty-Groupe Gobert verdedigde zijn leiderstrui in de laatste etappe met succes. In die etappe, die voerde van Saint-Maurice l'Exil naar Charvieu-Chavagneux over 183 ki lometer, verdedigde Minnaard een voorsprong van twee seconde op landgenoot Pascal Eenk- hoorn. De Zeeuw werd negentiende, in de zelfde groep als zijn concurrent, en behield dus zijn leiderstrui. Behalve de eindzege in het klassement pakte Minnaard ook de eind zege in het puntenklassement. In de strijd om de bergtrui werd hij bovendien tweede. De darters van Racketcentrum Terneuzen be haalden zaterdag een monsterscore (9-1) tegen Goudenregenbar Sterdarts 4. In de singles van het duel in de overgangsklasse van de Super league werden drie van de vier partijen ge wonnen. Fabian de Lange, Pieter Otten en Ke vin Bomme bleven met een 4-2-score aan de winnende hand. Daardoor nam de thuisclub een 4-1-voorsprong, want ook in de Round Robin was men met een 9-2-score veel te sterk voor de nummer vier. In de dubbels waren er ook geen problemen. Ondanks de zege is er nog wel degradatiegevaar. z~\ L i Vier bestuursleden en één scheidsrechter van voetbalvereniging Graauw zijn zondag onder scheiden door de KNVB. Joris Perquin ont ving een zilver waarderingsspeld voor zijn minimaal tienjarige inzet als bestuurslid. Jos de Block kreeg een gouden waarderingsspeld, omdat hij zich minimaal vijftien jaar inzet als voorzitter van de club. Ook William van Pas- sel ontving een gouden waarderingsspeld. Hij zet zich al meer dan twintig jaar in als be stuurslid van Graauw. Carlo Saman, die al lan ger dan 25 jaar penningmeester is, werd be noemd tot lid van verdienste van de KNVB. Scheidsrechter Fiel Buys werd lid van ver dienste na meer dan dertig jaar arbiterschap. Een mooier slot van het EK biljarten had Jean Paul de Bruijn zich niet kunnen wensen. Goud kwam er op de laatste dag van EK in het driebanden klein voor clubteams. Werd het eerder deze week zilver in zijn geliefde spel- soort bandstoten, pakte hij nu goud met zijn team De Goeie Queue, waarmee hij in de Bel gische competitie uitkomt. Met Frédéric Cau- dron versloeg hij in de finale het Franse team Andernos met 2-0,40-12 en 40-26 in respec tievelijk 11 en 19 beurten. Rugby Groenendijk Van Anrooij Met een sensationele rit won Renee de Weert (Ossendrecht) zaterdag met de dekhengst Braveahart op Jumping Outdoor Zeeland in Nieuw- en Sint Joosland de Grote Prijs Autobedrijf Hofman. Van de veertig deelnemers mochten het er uiteindelijk zeven uitvechten in de barrage wie er met de zege vandoor zou gaan, waaron der de Zeeuwse Marieke de Bart. Met een foutloze rit in 42.62 secon den stak James Gilmartin (Sibeule) met de ruin Carkoretto de lont in het kruitvat. Maar De Weert be wees meteen dat het sneller kon. Met messcherpe wendingen en in hoog tempo stuurde de Brabantse de Heartbreaker-zoon in 40.79 overtuigend over de acht obstakels. Naar later bleek die rit goed voor de overwinning. Marieke de Bart ging met Cham pagne Z voortvarend van start. gen. Het 1.40m doet hij heel sim pel.." Een meesterlijk optreden van Dave Maarsen (Wellerlooi) met de ruin Free WM bezorgde hem de overwinning in het nationaal 1.35m klassiek. Als eerste in de barrage stuurde Maarse de Nummero Uno- zoon in 38.20 feilloos door de tech nisch uitdagende lijntjes van par koersbouwer Rens Wonder en gooide daarmee de deur voor zijn achtervolgers in het slot. Cristiaan van de Plasse leek met zijn voortreffelijk springende Delta Mossel Flora de LTmpermeable nog wel goed op weg om de tijd van Maarse te verbeteren. Maar een in schattingsfoutje verstoorde even het ritme van de vosmerrie, met een derde plaats als gevolg (0/0/40.47). „Shit, gegokt en verloren", was de reactie van de mosselhandelaar uit Met merries in de buurt brult hij wel eens, maar dat is het dan ook wel Maar op de dikke oxer weigerde de vosmerrie en zo eindigde combina tie uit 's-Heer Abtskerke als laatste. De Weert: „Voor een dekhengst is Breavehart heel gemakkelijk. Met merries in de buurt brult hij wel eens, maar dat is het. Verder is het een heel fijn meewerkend en be trouwbaar paard met veel vermo- In feite was de strijd om het open Zeeuws kampioenschap moun tainbike, zaterdag op het Schel- phoekparkoers bij Wolphaartsdijk, al na één ronde op slot. Twee jeug dige Zeeuwse renners, de plaatse lijke favoriet Boer en diens streek genoot Joppe de Vries waren voor uit gekomen samen met de Belg Vincent Meyvis. Van hen viel De Vries vrij spoedig weg en mochten Boer en Meyvis het gevecht onderling uitvechten. De sterke Boer won de spurt en werd daardoor de opvolger van Thijmen van de Vrede als open Zeeuws kampioen. Boer is bepaald geen vaste deel nemer aan de provinciale wedstrij den. Als veldrijder neemt de Beve- landse coureur voornamelijk deel aan internationale wedstrijden en daarbij behaalt Boer behoorlijke re sultaten. „Die wedstrijden bevallen inder daad erg goed en als ik zo af en toe eens een overwinning mee kan pakken is dat mooi. Maar inder daad, de Zeeuwse wedstrijden laat ik vaak links liggen. Daar is weinig eer te behalen maar hier in eigen dorp wilde ik graag rijden." Bij de vrouwen verdedigde Didi de Vries haar titel met succes. Net als vorig jaar, toen in Wemeldinge, was zij de snelste op het open Zeeuws kampioenschap. Dennis Raadtgever mocht bij de veteranen ook de kampioenstrui weer mee terug naar huis nemen. Net als De Vries behield hij zijn Zeeuwse titel op het Schelphoek- parkoers. Raadtgever deed dit alleen niet door de wedstrijd op zijn naam te schrijven in Wolphaartsdijk. De Belg Danny Sleeckx was namelijk eerder over de finish en won. De Zeeuw werd tweede. Maar omdat hij niet lid is van een Zeeuwse ver eniging, maakte hij geen kans op de Zeeuwse titel. maandag 8 mei 2017 WIELRENNEN DARTS Het vijftal van Graauw dat in het zonnetje is gezet, fotocamileschelstraete VOETBAL BILJART ZOU Oemoemenoe leek in het laatste duel in de kampi oenspoule van de ereklasse op de eerste overwin ning af te stevenen. De ploeg pakte snel een vrij ruime voorsprong tegen Castricum (13-0), om met 13-7 te gaan rusten. Na de pauze kantel den de bezoekers het duel (13-19), waarna Oemoe menoe er nog 20- 19 van maakte. Toen was het op bij de Middelbur gers. Uiteindelijk werd het 20-34 voor Castricum. I Handballer Aron Groenendijk heeft met zijn ploeg Ta- chos het Neder lands kampioen schap voor Junio ren in Amsterdam op zijn naam ge schreven. De club uit Waalwijk was in de finale na straf- worpen te sterk voor E&O uit Emmen. Wint finale na strafworpen van E&O. De broers Zero en Ques Canninga en Wes- sel Groen zijn met het Rotterdamse Haro vierde ge worden tijdens het toernooi in de hoofdstad. I Shirin van Anrooij heeft gisteren in het Brabantse Hoogerheide de derde wedstrijd van de Nationale Run Bike Run Se ries op haar naam geschreven. Na de eerste ronde van vijf kilometer hard lopen liet ze haar drie metgezellen achter zich, om met 35 seconden voorsprong aan de laatste vijf kilo meter hardlopen te beginnen. Deze voorsprong kwam niet meer in ge vaar. Bij de finish had ze er van die 35 seconden nog acht over. Renee de Weert is Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Renee de Weert Mountainbiker Erik Boer is za terdag Zeeuws kampioen ge worden. In de eindsprint was hij de sterkste. Wim de Vos Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64