SDO'63 figureert op Brabants titelfeest 15 VOETBAL NACOM PETITIE ZB Direct na de winnende treffer van Hoessein Bouzambou vormden de Vlissingse veldspe- lers een scrum rondom de doelpuntenmaker. Met de armen om eikaars schouders sprong het gezelschap op en neer. Het tafereel ging gepaard met kre ten van blijdschap. Door de 2-1- zege in blessuretijd speelt Vlissin gen zo goed als zeker nacompetitie om een ticket naar de derde divisie. Ruud Pennings bleef na de win nende treffer ijzig kalm op zijn stoel zitten. De oefenmeester realiseerde direct dat Halsteren, waar hij vol gend seizoen aan het roer staat, is uitgeschakeld voor nacompetitie- voetbal. Al had dat geen invloed op zijn reactie. „Ik blijf altijd rustig. Bovendien hebben we nog niets." Vlissingen begon stroef aan het duel. Al na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong door een afstandsschuiver van ex-prof Sigourney Bandjar: 0-1. Drie minu ten eerder raakte Rob Dietvorst al de paal. Pas in de 22ste minuut ver scheen Vlissingen voor het vijande- lijke doel. Doelman Ariën Pie tersma, die vorig seizoen bij Vlis singen keepte, keerde een inzet van Saïd Bouzambou. Twee minuten la ter schoot Roycel James, die vol gend seizoen net als Pennings naar Halsteren vertrekt, een vrije trap op de lat. In het vervolg van het eerste be drijf kregen beide ploegen moge lijkheden, maar gescoord werd er niet meer. Hoessein Bouzambou, die zaterdag nog kort meespeelde in de afscheidswedstrijd van Gio vanni Siereveld, hield vertrouwen. „We wisten dat het doelpunt ging vallen", sprak de matchwinnaar na afloop. „Op basis van de tweede helft verdienden we een treffer." In de 54ste minuut hield doel man Joan van Belzen zijn ploeg in de wedstrijd. Met een reflex maakte hij een streep van Jurik Zimmer man onschadelijk. De aanvaller raakte vervolgens de paal. Twintig minuten later ging Halsteren-doel- man Pietersma in de fout. Hij ver wachtte dat de hoekschop van Saïd Bouzambou bij de eerste paal weg gewerkt zou worden. Dat gebeurde niet, waardoor de bal tegen het been van de doelman stuiterde en in het doel belandde: 1-1. Vervolgens ontstond er ruimte op het veld. „We hadden allebei niets aan een gelijkspel", wist Hoessein Bouzambou. „Halsteren schakelde over naar één-op-één achterin. Dan weet je dat de bal een keer goed kan vallen." Dat gebeurde vlak voor tijd. Bouzambou zocht zijn tegenstander op en werd ver volgens gehaakt in het strafschop gebied. De aanvoerder benutte de penalty zelf, waardoor Vlissingen met 2-1 won. De gelukkigste Pennings noemde zijn elftal na af loop de 'gelukkigste'. „Hoewel we door de afwezigheid van Yves Ny- emb stootkracht misten voorin, creëerden we een aantal goede kan sen. Met name in de tweede helft stond het als een huis achterin. We weten dat, als de tegenstander aan valt, we terug kunnen vallen op een goede verdediging en doelman." Volgende week kan Vlissingen op bezoek bij nummer drie OSS'20 een plek in de nacompetitie veiligstel len. Een punt volstaat. „Je voetbalt om uiteindelijk aan het eind van het seizoen resultaat te boeken. We zien de nacompetitie dan ook niet als doel, maar als middel om ons doel te bereiken." Nieuw Borgvliet was beter op dreef dan de laatste weken het geval was en had vooral voor de rust meer balbezit dan SDO'63. Al na veertien minuten spelen opende Kees van der Velde de score en twintig mi nuten later schoot Michiel Wilting alweer zijn 35ste doelpunt van deze competitie binnen. In de tweede helft kwam SDO'63 meer aan aanvallen toe, maar het was Nieuw Borgvliet dat van de ruimte profiteerde. 3-0 werd het door David Paluch, die een straf schop benutte, 4-0 door opnieuw Kees van der Velde. Dat was vol doende voor de titel. Koewacht-Vogelwaarde 2-1: In de gelijkopgaande wedstrijd kwam Koewacht na tien minuten op 1-0, toen Jordi Rietjens een strafschop binnenschoot. Daarna duurde het tot de 75ste minuut vooraleer het volgende wapenfeit te noteren viel. Nadat Kevin van de Brande uit een vrije trap de lat had geraakt, was het Werter van Haai die uit de rebound de 1-1 binnenschoot. Kort voor tijd Nieuw Borgvliet was in eigen huis met 4-0 te sterk en dat bleek genoeg voor de titel bezorgde Ruud Martens Koewacht alsnog de drie punten: 2-1. Terhole-WVV'671-6: Het klassever- schil was al vroeg in de wedstrijd duidelijk. 0-1 en 0-2 werd het door Quirijn Schevenhoven. Na de her vatting werd het via een eigen doel punt van Jens van Lakwijk eerst 1- 2, voordat Stefan van Hooijdonk, Quirijn Schevenhoven, Marinus Knoop en opnieuw Schevenhoven de score naar 1-6 opdreven. Aardenburg-Hulsterloo 3-1: Hul- sterloo stond er goed voor in de strijd om een periodetitel, maar be wees zichzelf een slechte dienst. Voor de rust was Hulsterloo de bo venliggende partij, na de hervatting Aardenburg. Via Sietse Goosen werd het in de eerste helft 0-1, maar Benedikt van de Walle en Jordy de Ruijsscher (2x) deden het spelbeeld na rust kantelen en bezorgden de thuisploeg de zege: 3-1. Graauw-Vivoo 2-3: Graauw bouwde voor de rust een verdiende 2-o-voorsprong op door doelpun ten van Tim Roodhuizen en Marcel Derweduwe. Hoewel Graauw ook in de tweede helft lange tijd het be ste van het spel had, trokken Niek Lamair en Fons Kerckhaert (met een inzet in eigen doel) de stand weer in evenwicht. In de blessure tijd was het Jeroen van Gastel die Vivoo de zege bezorgde: 2-3. Rimboe-Sluis 2-1: Sluis nam voor de rust een o-i-voorsprong door een doelpunt van Jens Pyfferoen, maar voldoende voor de zege was dat niet. In de tweede helft maakte eerst Rutger Brosens (die eerder nog een strafschop had gemist) de 1-1. Sander Feijen zorgde daarna voor de 2-1. WjK Hoessein Bouzambou zoekt al dribbelend naar een gaatje in de defensie van Halsteren. Bart Dietvorst achtervolgt hem. foto lex de meester maandag 8 mei 2017 Vlissingen blijft op koers Vlissingen deed uitstekende zaken tegen Halsteren. De Wal- cherse zondag-hoofdklasser versloeg de nieuwe club van trainer Ruud Pennings met 2-1 en bleef zo op de vierde plek. Die geeft aan het eind van de competitie recht op een plek in de nacompetitie. Len Wolters Vlissingen KARAKTERISTIEK Vlissingen-Halsteren 2-1 (0-1). 10. Sigourney Bandjar 0- 1, 72. Ariën Pietersma (eigen doelpunt) 1-1, 90+1 Hoessein Bouzambou (strafschop) 2-1. Scheidsrechter T.R. Winkel (Appingedam). Gele kaarten: Jarreau Manuhuwa (Vlissin gen), Jurik Zimmerman (Hal steren). Rode kaart (twee keer geel): Bart Dietvorst (Halsteren). Toeschouwers: 250. Vlissingen: Joan van Bel- zen, Renzo Roemeratoe, Jar reau Manuhuwa, Roycel James, Milton Roemeratoe, Quincy Gooding, Salim ben Sellam (68. Menancio Weeda), Regilio Pinas, Said Bouzambou, Hoessein Bou zambou, Raymond Wolff. Vlissingen staat na 29 speelronden op de vierde plaats en heeft evenveel punten als nummer drie OSS'20. Nummer vijf RKSV Nuenen volgt op drie pun ten. Verliepen de laatste weken voor Nieuw Borgvliet maar moei zaam, gisteren mocht de ploeg uit Bergen op Zoom alsnog het kampioenschap in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal binnenhalen. Een 4-0-zege op SDO'63 was daarvoor ruim vol doende. Voor Koewacht, lange tijd een van de concurrenten van Nieuw Borgvliet, rest de nacom petitie. Eddy van der Hooft Terneuzen Nieuw Borgvliet-SDO'63 4-0:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63