k- i SPS en De Noormannen bezwijken onder de druk Zaamslag moet nog vrezen 13 w Philippine is nog in de race Ö7I f3 OUDENBOSCH In het uitduel bij Victo ria'03 deed Philippine wat het moest doen om mee te blijven doen in de strijd om deelname aan de na- competitie. Trainer Dennis de Nooijer zag vanaf de bank hoe Maarten van Hecke de score halverwege de eerste helft opende, waarna de Brabanders op slag van rust langs zij kwamen: 1-1. Direct na de pauze bracht Sebastiaan de Meijer de bezoekers opnieuw aan de lei ding: 1-2. Met zijn tweede treffer van de middag bepaalde Van Hecke de eindstand op 1-3. Volgende week moet Philippine tegen concurrent Steenber gen minimaal vier doelpunten meer ma ken dan de tegenstan der om een plek in de nacompetitie te kun nen claimen. ker. Bert den Hamer en Jarno Waebeke mochten te vaak de lange bal versturen, waardoor Ter- neuzen gevaarlijk kon worden. Ongena: „We gaven in de eerste helft teveel ruimte weg. Na rust speelden de linies korter op elkaar. Het spel van Terneuzen werd ont regeld." Van der Hooft: „Ze speel den met negen man achter de bal." Behalve het afgekeurde doelpunt van Kiran, schoot de spits nog te gen de paal en was Verwei nog twee keer dichtbij de openings treffer. HW kwam niet verder dan een schot van Dennis Buijs, waarop Terneuzen-doelman Geensen attent reageerde. „We waren blij met de 0-0 bij de rust", verzekerden De Feijter en Siersema. In de tweede helft knokte HW zich naar de 1-0-zege. Buijs werd onderuitgehaald door Terneuzen-verdediger Shurandall van Uijtrecht. De vrije trap van Sponselee ging via de handen van Geensen in het doel. „Ik neem alle vrije trappen en train er veel op. Die stuiter verraste mij niet glunderde de matchwinnaar. Joëll Bogaert miste de kans op 2-0. De Feijter speelde zijn laatste wed strijd. Hij kreeg na afloop een gele kaart, waardoor hij geschorst is voor de afsluiter, uit bij Hoeven. HW bleef ongeslagen in de Zeeuws-Vlaamse derby's tegen Philippine (twee keer gelijkspel) en Terneuzen (0-0 en 1-0). Cadzand, hekkensluiter in de vierde klasse B, ging onderuit tegen Waarde en Spui, hekkensluiter in de vierde klasse A, was in eigen huis te sterk voor Hoedekenskerke. Spui-Hoedekenskerke 2-1: In het duel tussen Spui en Hoedekens kerke stond niets meer op het spel en dat was goed te merken ook. Spui was wel iets beter en won dan ook verdiend met 2-1. Dennis Sa- mijn opende halverwege de eerste helft de score. Tot vijf minuten voor tijd leek dat de enige goal van de wedstrijd te zullen worden, maar toen mocht Emiel Almekinders de stand uit een strafschop op r-i brengen. Lennaert Verhelst be zorgde Spui in de slotminuut toch nog de zege: 2-1. Cadzand-Waarde 1-2: Cadzand nam al vroeg in de wedstrijd een voorsprong door een doelpunt van Rik Vanhijfte, maar daarna werd Waarde steeds sterker. In de tweede helft werd de stand ook weer in evenwicht gebracht door een inzet in eigen doel van Rutger Elfrink. Hoewel Cadzand zich daarna niet onbetuigd liet, was het Szillard Sachaz die de bezoekers twintig minuten voor tijd de zege bezorgde en de eindstand op 1-2 be paalde. Niek Luime scoorde in de eerste minuut de r-o en met een zuivere hattrick zorgde Peter Dieleman voor de 4-0-ruststand. De 3-0 was tevens zijn 200ste competitiegoal. In de 62e minuut maakte Wesley Dieleman er 5-0 van en met een lob over doelman Joshua van Dol- der bekroonde Dieleman een prima partij met zijn vierde goal. Bij Dauwendaele maakte Jaap de Kroo zijn rentree na lang blessu releed en raakte Quinten Lourens drie keer paal en lat. Oostkapelle-Klundert 4-0: „Wij hebben écht goed gevoetbald", gaf Jaimy van Bloppoel aan. De trai ner van Oostkapelle kon juichen toen Klundert-speler Peter van Wingerden onder druk van Amine El Bekkaoui de bal in eigen goal schoot. Met een fraaie lob over de keeper zorgde Sjoerd Ver hulst voor rust voor de 2-0. In de 65ste minuut voorkwam Karim Ben Sellam de 2-1 en uit de coun ter tekende Verhulst voor de 3-0. Jidde Rotte kapte daarna een ver dediger uit en schoot raak: 4-0. SSV'65-Terneuzense Boys 6-2: Justin van Rossum opende in de zevende minuut de score, maar een minuut later stond het via Rico de Putter al 1-1. Bas Biester- bosch, die raak kopte uit een cor ner, bracht SSV'65 aan de leiding. Hij scoorde na de pauze ook de 3- 1. Daarna eiste Richard Schouten een hoofdrol voor zich op. Hij maakte de 4-1, scoorde van 35 me ter de 5-1 en tekende vlak voor tijd voor de 6-2. Tussendoor zorgde Len Eversdijk voor de 5-2. Serooskerke-De Meeuwen 1-1: Via Yannick Melis kwam De Meeuwen voor rust op 0-1. Een fout van doelman Jesse Kerkhove leidde na ruim een uur tot de 1-1 van Alex Jobse. Serooskerke-trai- ner Cees Houtepen: „Wij moeten nu bij FC Axel gelijkspelen of winnen. Dan gaan we de nacom petitie in en dat zou een kroon op het seizoen zijn." Nieuwdorp-Prinsenland 2-3: Een eigen goal van Sven Damen bete kende de 1-0, maar door goals van Jonathan Franceska en Remy Sul kers leidde Prinsenland na 45 mi nuten. Martijn de Goffau raakte de paal voordat hij in de 53ste mi nuut naar de 2-2 soleerde. Het duel leek gelijk te eindigen, totdat Sulkers in de 92e minuut uit een vrije trap raak kopte: 2-3. twaalfde minuut maakte Jeroen Sep dankbaar gebruik van knullig balverlies bij Bru. De kampioen claimde een penalty, maar in de 51ste minuut viel via Julian Nieuwland de 1-1. Daarna verliet Mats Willemse met een schou derblessure per brancard het veld. In de 87ste minuut ging Julian Vane in de fout. Hij pakte een vrije trap, maar liet de bal los en die rolde zo zijn eigen goal in. Via Sep werd het uiteindelijk nog 1-3 voor DBGC. Bommel gaf niet thuis en FC Axel profiteerde. Jari Vyaene en Urme ion Martis zorgden voor de 0-2- tussenstand en via Ruben dos Santos Fortes Breeman werd het nog voor de pauze 1-2. Na de her vatting maakte FC Axel via Niek de Meijer en Martis het karwei ge degen af. maandag 8 mei 2017 ZE met een Vieze' zege HVV'24 was voetballend minder, maar volgens Tim de Feijter fitter dan de spelers van Terneuzen. fotocamileschelstraete HVV'24- Terneuzen 1-0 (0-0). 63. Jasper Sponselee 1-0. Scheidsrechter: T. Koster (Dintel- oord). Gele kaart: Job Inghels, Tim de Feijter (HVV'24), Shurandall van Uijtrecht, Quincy Poortvliet (Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 400. SPS heeft de eerste kans om kampioen te worden laten lig gen in de vierde klasse B. We- meldinge verraste de ploeg (0-1) en naderde de koploper - met nog één speeldag in het ver schiet - tot op twee punten. Ook De Noormannen is nog geen kampioen. De lijstaanvoerder van de vierde klasse A verloor met 2-5 van Veere en zag Beve landers langszij komen, waar door een beslissingsduel nood zakelijk is. Eddy van der Hooft Vlissingen In de tweede klasse E moet Zaamslag ondanks een 6-0- zege op FC Dauwendaele vre zen voor degradatie. Of Zaam slag, of Oostkapelle (4-0 winst op Klundert) degradeert vol gende week rechtstreeks. Oostkapelle treft uit Dauwen daele en Zaamslag reist af naar Prinsenland. Klaas Verspoor Vlissingen Zaamslag-FC Dauwendaele 6-0: Zaamslag won zaterdag met 6-0 van FC Dauwen daele, maar vreest net als Oostkapelle nog voor de gradatie. Bruse Boys-DBGC 1-3: In de Den Bommel-FC Axel 1-4: Den A Ruben de Haas houdt de defensie van FC Dauwendaele bezig. FOTO BOAZ TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61