'King of Denoek' scoort bij zijn afscheid II Zeelandia Middelburg pakt een periodetitel GUU3 KING OF DENOE 12 DERDE KLASSE A HVV'24 blijft ongeslagen in de Zeeuws-Vlaamse derby's en speelt zich veilig door van Terneuzen te winnen: 1-0. ARNEMUIDEN KAMPIOEN In de tien seizoenen speelde hij met de nodige grote namen sa men bij de zaterdag-hoofdklasser uit Zeeuws-Vlaanderen. Onder anderen Geert Bosschaart, Tho mas van den Houten, Djamel Buyse en Istvan Bakx trapten een balletje mee in het team met oud-ploeggenoten, met Paul Te- lussa en Ruud Pennings als coa ches op de bank. Bakx opende de score namens de oud-ploeggenoten met een stift over keeper Jordi de Jonghe, waarna Kyle Doesburg de 1-1 maakte. Nog voor rust kwam het huidige Hoek opnieuw op ach terstand. Deze keer nam Wesley de Smet de treffer voor zijn reke ning namens de oudgedienden. Ruben Besuyen, die vanaf ko mend seizoen voor Hoek speelt, maakte na rust opnieuw gelijk. Vervolgens zette Siereveld zijn eigen naam ook op het wed- strijdformulier door een penalty binnen te schieten. Hij speelde inmiddels in het team met zijn oud-ploeggenoten. Birgen Mar tens maakte er nog 3-3 van na mens Hoek. Met de afscheidswedstrijd zit het seizoen voor Hoek er overi gens nog niet op. Volgende week wacht de ploeg van trainer Jan nes Tant nog de ontmoeting met Jodan Boys in de hoofdklasse. Daarna staat op 20 mei ook nog de finale van het toernooi om de districtsbeker tegen BW uit Den Bosch op het programma. Franky Standaert Cup De Franky Standaert Cup, voor de beste Hoek-speler van het af gelopen seizoen, werd zaterdag al Het duel tussen het huidige Hoek en het team met oud ploeggenoten kreeg geen winnaar: 3-3 wel uitgereikt. De prijs ging naar linksback Thomas van Renterg- hem, die de meeste punten be haalde in het klassement. Hij bleef rechtsback Fabian Wilson (tweede) en middenvelder Bir gen Martens (derde) voor. HVV'24 had gisteren aan één moment vol doende om Terneuzen de genadeklap toe te dienen. Jasper Sponse- lee zorgde uit een vrije trap voor de zwaar bevochten t-o-winst. Het was genoeg om zich definitief veilig te spelen in de derde klasse A. „Het was een vieze overwinning, maar het belangrijkste is dat we ons heb ben gehandhaafd", vond HVV- doelman Tim Siersema. De 32-jarige aanvoerder, die in een lager team van HVV gaat spe len, nam in de laatste thuiswed strijd in stijl afscheid. De uitblinker behoedde met schitterende reddin gen zijn ploeg voor een achterstand. „Dit is een mooi afscheid. Mijn be sluit staat al langer vast. Ik heb de ziekte van Crohn, ik voel me vaak moe." Terneuzen had de nederlaag deels aan zichzelf te wijten, omdat voor rust werd verzuimd om af stand te nemen. Daardoor bleef de ploeg van trainer Pieter Ongena in de wedstrijd. Terneuzen-trainer Eddy van der Hooft voelde zich bestolen door de arbitrage na een in zijn ogen glas- zuiver doelpunt van Can Kiran. Scheidsrechter Tim Visser keurde de treffer af na het vlagsignaal van grensrechter Herman de Ruiter. „Ik moest op mijn assistent afgaan, want ik kon het zelf niet zien", zei de negentienjarige scheidsrechter uit Dinteloord na afloop. Van der Hooft zag verder Siersema kort na rust excelleren bij schoten van dichtbij door Mare Verwei en Douwe de Kok. Het waren aanval lend de laatste wapenfeiten van de roodzwarten. HW toonde veer kracht. Conditie „Voetballend waren we minder, maar je zag dat wij fitter waren dan sommige spelers bij Terneu zen. Dat is onze kracht en te dan ken aan onze trainer, die ons con ditioneel sterk heeft gemaakt. We hebben veel doelpunten in het laatste kwartier gemaakt", be weerde Tim de Feijter, die aan het eind van het seizoen HW verruilt voor zaterdag-tweedeklasser FC Axel. „Ik ben 25 jaar en wil nu nog de stap maken naar een ambiti euze club." De Feijter was de aanjager op het middenveld bij de thuisclub, maar kon het niet belopen. De We hebben veel doelpunten in het laatste kwartier gemaakt Hulster verdediging kreeg geen vat op de veel bewegende spelers Verwei, De Kok en Jamie Radema- Op bezoek bij het al gedegra deerde Dubbeldam won Zeelan dia Middelburg afgetekend. Niels Luteijn en Daniël Wissel bepaal den de ruststand op 0-2. Joost de Kubber en Ruben van Winkelhof verdubbelden de marge naar 0-4. Vlak voor het eindsignaal maakte de thuisploeg nog een eretreffer. De vreugde bij Zeelandia Mid delburg was groot. „Twee maan den geleden waren we te wissel vallig en kregen we te veel tegen doelpunten. De spelers hebben zich ontwikkelend en stralen nu uit: we willen terug naar de eerste klasse. Vanaf vandaag stellen we onze doelstellingen bij." Met de nacompetitie om pro motie in het vooruitzicht, heeft Goes zichzelf geen goede dienst bewezen. De zondag-eersteklas ser ging op bezoek bij TOP met 2- i-onderuit. Trainer John Karelse stak de hand in eigen boezem. „Ik heb de spelersgroep niet scherp kunnen krijgen." Goes, dat al weken verzekerd is van nacompetitievoetbal, kwam al binnen zes minuten op achter stand. Vlak voor rust maakte She- rief Tawfik de gelijkmaker, maar verder kwam de formatie niet. De thuisploeg wist nog wel te scoren. In de 72ste minuut kwam de 2-1 op het scorebord te staan, de uit eindelijke eindstand. 2007-2017 Giovanni Siereveld www maandag 8 mei 2017 A Giovanni Siereveld speelt komend seizoen bij Vlissingen. FOTO SJAAK VAN DER SALM Bij Hoek hebben ze zaterdag afscheid genomen van Gio vanni Siereveld. Tijdens een wedstrijd tussen het huidige Hoek en oud-ploeggenoten van de verdediger werd de speler, die komende zomer na tien seizoenen als Hoek-speler naar Vlissingen vertrekt, uitge zwaaid. Daniel Vervelde Hoek In Hulst zijn ze blij Aector Dooms Hulst - Tim de Feijter Met nog een wedstrijd te spe len heeft Zeelandia Middel burg zich verzekerd van de titel in de derde periode. De zondag-tweedeklasser ver sloeg hekkensluiter Dubbel dam met 4-1. De ploeg van Ro gier Veenstra is door de zege niet meer in te halen door de concurrentie. Len Wolters Dubbeldam Arnemuiden kroonde zich zaterdag tot kampioen in de derde klasse A. GPC Vlissingen werd met 0-1 verslagen en daardoor was de titel met nog één speelronde te gaan - nog een duel met nummer twee RCS - al een feit. foto dirk--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60