Cf O O) CD O 'We snakken naar het einde' 11 KLASSEC Eersteklasser Kloetinge geeft de koppositie uit handen tegen Oranje Wit (3-2) en moet nu hopen op een misstap van Rijsoord. im zv Ducarmon GPC3 Kijk naar Julius Bliek (22) en je weet hoe het Kloe tinge vergaat. De cen trumverdediger baalde van de vroege tegentref fer en de schitterende tweede goal van Oranje Wit, maar liep 89 minuten lang met zijn borst vooruit en zijn kin omhoog als een veldheer over het kunstgrasveld in Dordrecht. Hij was achterin bijna niet te passeren, straalde vertrouwen in een goede af loop uit en bracht Kloetinge met twee assists weer naast Oranje Wit. Maar in de negentigste minuut ging ook zijn kop naar beneden. Sanzio Dieterich besliste de wedstrijd vanaf de straf schopstip: 3-2. Bliek staat voor dat wat Kloetinge dit seizoen zo ver heeft gebracht: on verzettelijkheid, veerkracht en strijd lust. De Bevelandse eersteklasser speelde zaterdag geen beste eerste helft. De bal bleef niet lang in de ploeg en door de vroege openingstreffer van rechtsback Diejego Biekman moest de koploper al vroeg in de achtervolging tegen de nummer vier. Dat ging de bezoekers niet bijzonder goed af. „Er was geen diepte in het spel", merkte Bliek na afloop op. Hij was degene die keer op keer om scherpte vroeg, met de bal het mid denveld indribbelde, duels won, maar ook veel ballen verloor. Na rust nam hij Kloetinge bij de hand. Als libero schoof hij steeds meer op naar het vij andige doelgebied en werd hij keer op keer gezocht door zijn ploeggenoten, die ook met steeds meer zelfvertrou wen gingen spelen. „Ik vond dat wij de hele tweede helft de bovenlig- s llll'l B—JL gende partij waren", merkte trainer Arie van der Zouwen dan ook terecht op. „We wisten hoe Oranje Wit zou spelen: met Sanzio Dieterich als be wegende speler voorin en een kop- sterke spits in het centrum. We moes ten dus zorgen dat onze restverdedi- ging goed was en het was oppassen voor die lange ballen. Dat deden we goed na de 1-0, die eigenlijk op die manier viel, maar we hadden pech bij die 2-0." De bal kwam weer een keertje aan bij de tot dan toe nagenoeg onzichtbare Dieterich, die knalde te gen het lijf van Bliek aan en volleerde het projectiel uit de rebound over goa lie Matthew Lentink in het doel. Wedstrijd gespeeld, zou je denken. „Maar dit Kloetinge geeft nooit op", wist Bliek. De onverzettelijkheid, veerkracht en strijdlust waren er na melijk nog steeds en op de bank zat een creatieve coach. Met nog een ruim kwartier op de klok posteerde hij Bliek weer eens naast Can Özgan. Ze MZC'11 vormden een centraal duo, maar dan in de voorhoede. In Dordrecht waren de twee verdedigers in hoge nood de twee meest aanvallende krachten van Kloetinge. Thijs van den Dries (ook Wie kon ik in vredesnaam nog in de spits zetten hè? van origine een middenvelder, maar sinds kort een optie in de voorhoede) was net als Mark Schuit geblesseerd en niet inzetbaar en Tom de Bonte had pas twee trainingen in de benen. „Wie kon ik in vredesnaam nog in de spits zetten, hè?", lachte Van der Zou wen. „Via via hoorden we dat Can wel eens in de spits heeft gespeeld in de jeugd. Nou, ik heb mijn ogen uitgeke ken. Hij was continu aanspeelbaar en deed steeds iets goeds met de bal." Met Bliek daaromheen nam Kloetinge het heft in handen. Uit een voorzet van Bliek kopte invaller De Bonte de 2-1 binnen, amper een minuut later haalde Remco van Tiggele na een pass van Bliek de trekker over: 2-2. Van Tiggele had ook de 2-3 op zijn schoen na een pass van - u raadt het al - Bliek, maar hij treuzelde en verloor de bal. Dieterich deelde de genade klap daarna wél uit. Hij ging gretig naar de grond na een tikje van Jaap Es- ser en benutte de strafschop zelf: 3-2. Door die nederlaag en de 5-0-over- winning van Rijsoord gaat die ploeg met nog een speelronde te gaan aan kop in de eerste klasse C. Kloetinge en WNC volgen op twee punten en ne men het zaterdag tegen elkaar op. De nieuwe lijstaanvoerder gaat nog op bezoek bij Nieuw Lekkerland, dat nog vreest voor nacompetitie. „Ik denk dat wij ook moeten vrezen voor de nacompetitie", haakte Bliek in. „Maar ik ben nog strijdbaar, hoor. We moeten volgende week gewoon winnen en hopen dat Rijsoord pun ten laat liggen. En als dat niet gebeurt, gaan we de nacompetitie in." „Ik hoor de verhalen ook wel, dat onze selectie niet hoofdklassewaardig zou zijn", vervolgde de uitblinker. „Maar we geven dit seizoen weinig doelpunten weg (26). Ik wil wel zien hoe dat in de hoofdklasse gaat. En het zou toch ook gek zijn als we zouden zeggen dat we lekker in de eerste klasse moeten blijven? Dan kunnen we net zo goed stoppen. Je moet die bluf hebben. Ik ben een sportman en wil het hoogst haalbare halen." KARAKTERISTIEK maandag 8 mei 2017 Schaker Quinten Ducarmon uit Ter- neuzen is met Kennemer Combi natie landskampi oen geworden. In de slotronde won KC met 4,5-5,5 van Groninger Combinatie waar mee de titel in de meesterklasse veilig werd ge steld. De Zeeuws- Vlaming pakte dit seizoen zeven punten in zijn negen partijen. De schakers van het al uit de Mees terklasse gede gradeerde Het Witte Paard heb ben de landelijke competitie afge sloten met een nederlaag. I Het derde elftal van GPC Vlissin- gen sprak er vooraf uitgebreid over en voerde het perfect uit. De bal moest na de aftrap naar de middenvelder, die zou met een lange bal komen en na doorkoppen moest Davy van Geersdaele af drukken. Zo ge zegd, zo gedaan. Al na acht tellen opende GPC de score op fraaie wijze tegen Bres- kens 2. Op PZC.nl/sport beelden van deze perfecte aftrap. Kloetinge krijgt flinke tik: 'Maar wij geven nooit op' Mitchell Minnaard Dordrecht sjpïöStMÉÉi Julius Bliek liet zich na het laatste fluitsignaal op het kunstgrasveld in Dordrecht vallen, fotoronquinten Het gedegradeerde MZC'11 ging zaterdag hard onderuit bij Hei- nenoord. De Zuid-Hol landers wonnen met 5-0. Waar MZC'11 strijdbaar bleef na de degradatie, is de vechtlust nu op in Zie- rikzee. „De geest is nu wel uit de fles", zei trainer Alexander van Keulen. „We snakken nu wel echt naar het einde." Bij rust keek MZC'11 tegen een 2-0-achter- stand aan. Sander van der Pols zorgde voor de openingstreffer en Marvin Strik was ver antwoordelijk voor het tweede doelpunt. „We kregen nog wel wat kansjes, maar waren ongeukkig in de afronding", zei Van Keulen. „Bovendien waren we niet com pleet. Er was bijvoor beeld een aantal jon gens met het tweede mee, dat kampioen kan worden. Het be lang van de vereniging staat in dit geval voorop." Na de pauze werd het leed nog erger voor de bezoekers uit Zierik- zee. Via Guido Luiten, nogmaals Strik en Meivin Zaalman liep Heinenoord uit naar een ruime 5-0-zege. - Arie van der Zouwen Oranje Wit - Kloetinge 3- 2 (1-0). 2. Diejego Biekman 1-0, 57. Sanzio Dieterich 2- 0, 75. Tom de Bonte 2-1, 76. Remco van Tiggele 2-2, 90. Sanzio Dieterich (straf schop) 3-2. Scheidsrechter: R. van Dee (Tiel). Gele kaart: Sanzio Dieterich (Oranje Wit). Aantal toe schouwers: 300. Kloetinge: Matthew Len tink; Timo Jansen, Jaap Esser, Julius Bliek, Rowan Amperse; Daan Esser, Remco van Tiggele, Roy Mulder; Tom Wuyts (73. Tom de Bonte), Joël Dekker (52. Can Özgan), Xander van der Poel (90. Wouter Duvekot). a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59