ilJjJdjy/ffJzJfJ, fjJ dkou 4 De nieuwe president van Frankrijk, Emmanuel Macron, krijgt het de komende weken meteen voor de kiezen. Hij is nog niet eens beëdigd, maar zijn agenda staat nu al vol. 62,3% 37,7% Frankrijk krijgt een nieuwe president die tot enkele ja ren geleden een volslagen onbekende was en die nog nooit eerder mee heeft ge daan aan verkiezingen. De links-libe rale Emmanuel Macron (39) kreeg gisteren bij de presidentsverkiezin gen volgens prognoses meer dan 65 procent van de stemmen. Zijn rivaal, de extreemrechtse Marine Le Pen (48), bleef steken op ruim 34 procent. Macron was van 2014 tot 2016 mi nister van Economische Zaken in de socialistische regering en is nu het jongste staatshoofd in Frankrijk sinds Napoleon Bonaparte. Vorig jaar richtte Macron een eigen politieke beweging op 'En Marche!', die vol gens hem 'links noch rechts' is. Gisteravond vierden zijn aanhan gers massaal feest rondom de Pyra- mide van het Louvre. Er werd door duizenden fans gejuicht en er werd volop met Franse vlaggen gezwaaid. Over de Champs-Élysées reden nog lange tijd toeterende auto's met be stuurders die de naam van Macron schreeuwden. „We gaan een nieuw tijdperk in, een tijdperk van hoop en vertrouwen", zei Macron zelf. Marine Le Pen was gisteravond met haar aanhangers bijeen in de buurt van Parijs. „Ik wil mijn rr mil joen kiezers bedanken", zei ze. „Wij zijn nu de grootste oppositiepartij van het land. We gaan de strijd aan voor de parlementsverkiezingen." Die verkiezingen worden over een maand gehouden, op 11 en 18 juni. Macron zal in de Franse Assemblée een meerderheid nodig heb ben als hij zijn plannen door wil voeren. Als het Front National van Le Pen ook in het parlement de op een na grootste partij wordt, ont staat een ingewik kelde situatie. De Macron visies van Macron en Le Pen staan haaks op elkaar. De overwinning van Macron is geen verrassing: in alle opiniepeilin gen werd hij de afgelopen weken al aangewezen als winnaar. Maar hij is wel een 'buitenstaander' in de Franse politiek. Hij werkte lange tijd bij een zakenbank waar hij, naar eigen zeg gen, miljoenen verdiende. Adviseur In 2012 werd hij adviseur van de soci alistische president Hollande, maar dat was een functie achter de scher men. Pas in 2014, toen hij minister werd, maakte het grote publiek voor het eerst met hem kennis. In de Franse en inter nationale pers was er veel aandacht voor zijn echtgenote: zijn voormalige lerares, Brigitte, 24 jaar ouder dan Le Pen hij. Ze leerden el kaar al kennen Ie, la France toen Macron als tiener op school zat. Emmanuel Macron krijgt waar schijnlijk eind deze week officieel de sleutels overhandigd van het Élysée, het presidentieel paleis. Op donder dag wordt de officiële uitslag bekend gemaakt. Zondagnacht loopt de ambtstermijn af van het het huidige staatshoofd, de socialist Francois Hollande. Daarna kan de nieuwe president meteen aan de bak. Zijn agenda staat nu al vol. Macron kondigde tijdens zijn campagne aan dat hij direct na zijn verkiezing op bezoek wil gaan bij de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Macron is een groot voor stander van Europese samenwerking. Anderhalve week later volgt een NAVO-top in Brussel, waar Macron zal kennis maken met de Ameri kaanse president Trump. Meteen erna mag Macron aanschuiven bij de machtigsten op aarde, als de grootste industrielanden (G7) bijeen komen op Sicilië. Tegelijkertijd staan ook binnenlandse prioriteiten op de Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 7 dagen Tarrenzin Tirol 5-daagse Stedenreis Berlijn 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 8 dagen Boedapest en omgeving 10 dagen Het Prinsdom Andorra 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië maandag 8 mei 2017 De jongste Franse leider sinds Napoleon Frank Renout Parijs (op basis van exit poll) Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 15,29 mei712, 26 juni 710, 24 juli 7 7,21 aug etc. Vertrekdata: 20 mei 5 juni 7 1,15, 29 juli 12, 26 aug etc. Vertrekdata: 22 mei 5.19 juni 7 5,17, 51 juli 714, 28 aug etc. 10 Vertrekdata: 29 mei 12,26 juni 7 O, 24 juli 7 7,21 aug 74 sept etc. Vertrekdata: 15,22 mei 7 19,26 juni 75,10,17, 24 juli etc. PIT Brochure en (0318) 58 09 58 1 oe ,ngen- www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 15 mei j juli 14 aug 4 sept 2 ol<t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4