titel/ dubbelspel poen 17de. 636 652 612 9 tijdens waaieretappe op Sardinië J) R T eiekst 601 BREAKING NEWS! DOWNLOAD NU DE GRATIS APP VAN sportnieuws.nl Ook sprinters in Colombia Herlingswint GP in Letland Karatebond: Boelbaai weg Du- t moulin was nog wel bij machte eens om zich heen te kijken en hoopte stie kem dat één of meerdere concur renten achterop zouden raken. Te vergeefs, want al vanaf het vertrek uit Tortoli was voor alles en ieder een duidelijk dat de wind de groot ste tegenstander zou zijn. Het maakte dat het gevecht al ver voor de finale losbarstte. De ro tonde in het kustplaatsje Quartu Sant'Elena werkte bij het peloton als een rode lap op een stier. Alle 195 renners wisten: wie daar van achteren zat, was gezien. Bauke Mollema stormde als derde over die rotonde, gepiloteerd door twee ploegmaten. „Maar dat we daar goed zitten, gaat natuurlijk ook niet vanzelf. Soms zit je het ene moment van voren en 30 seconden later op plek 50. Zo snel kan het gaan. De stress voor die rotonde was misschien wel groter dan wan neer je eenmaal in die waaier zit. Dan heb je allemaal een plek." De renners waren Quartu Sant'Elena amper uit, toen Quick- Step de eerste waaier opzette en wegreed. Met vijf blauwhemden - onder wie sprinter Fernando Gavi- ria - plus de Luxemburgse kampi oen Bob Jungels liet de Belgische ploeg nog maar eens zien wie in het peloton kampioen waaierrijen is. De beloning: ritwinst en roze voor Gaviria en tien tellen tijds winst voor kopman Jungels. Al met al eiste de wind in de eer ste Giro-dagen op Sardinië een hoofdrol op. Een dag eerder had de tegenwind de tweede etappe naar Tortoli al lamgelegd, al joeg de ploeg van Vincenzo Nibali in de laatste afdaling de favorieten nog de stuipen op het lijf Maar waar ie- der een zaterdag nog rekening hield met aanvallers met klimmersbenen vanwege de 1000 meter hoge Genna Silana, vond de Duitse krachtpatser André Greipel zich aan het einde van de dag in het roze op het podium terug. Op weg naar Cagliari dacht die zelfde Greipel heel even dat hij zijn roze trui mee kon nemen in het vliegtuig naar Sicilië, waar het pe loton morgen vertrekt voor rit vier. Hij was handig met Quick-Step meegeslopen, maar werd achteruit geworpen door malheur met zijn ketting. Wie eenmaal uit een waaier wegvalt, komt nooit meer terug. Ook Steven Kruijswijk wist dus wat hem te doen stond. Op de eer ste dag op Sardinië misrekende hij zich nog door achterin het peloton te blijven. Met de aankomst in Ca gliari zou dat een doodzonde zijn, wist Kruijswijk. „Als je hier zoiets doet, dan kun je het wel vergeten. Dit zijn voor mij niet zulke fijne dagen om te koersen, maar je moet er doorheen. Als het moet, dan kan ik het wel en zit ik er ook. Het is vechten voor je plek en je verstand uitschakelen." maandag 8 mei 2017 GO MOTORCROSS Jeffrey Herlings heeft gisteren de de Grote Prijs van Letland gewonnen. De 22-jarige Nederlandse motorcrosser in de MXGP-klasse was in Kegums in beide manches de snelste. Tot gisteren was de tweede plaats de beste prestatie van Her lings, die vorig seizoen nog uitkwam in de MX2 en daarin drie wereldtitels be haalde. In de eerste manche bleef Herlings de Belg Clément Desalle voor. De Italiaan Antonio Cairoli eindigde in de tweede manche achter de Nederlander. Herlings steeg door zijn zege in de zevende wedstrijd van het seizoen naar de zevende plaats in de totaalstand. Hij heeft nu 174 punten. Cairoli is koploper met 258 pun ten, gevolgd door de Slo- veen Tim Gajser met 241 punten. De Fransman Gau- tier Paulinf 220) is derde. KARATE Het bestuur van de Nederlandse karate bond KBN heeft de samen werking met bondscoach Anthony Boelbaai per di rect beëindigd. Boelbaai heeft de door sportkoepel NOC*NSF vastgelegde ge dragsregels overschreden. De coach heeft, zo meldde NRC dit weekeinde, jaren lang een relatie gehad met meervoudig Europees kampioen Vanesca Nortan. Boelbaai was dit week einde nog actief op het EK in het Turkse Kocaeli. Ook Nortan (35) had zich ge plaatst voor dat toernooi, maar zij zegde af vanwege de aanwezigheid van Boel baai. Nortan had zich, naar nu blijkt, eind 2016 be klaagd over de verstoorde machtsrelatie bij de Ka- rate-do Bond, die oor deelde dat zij de selectie moest verlaten. Available on the iPhone GET IT ON App Store Google Hoe lang hij deze trui denkt te kunnen houden, vraagt een Colombiaanse journalist. In haar stem klinkt meer hoop dan realiteitszin door. Ze wordt snel uit haar droom ge haald. Fernando Gaviria, de 22-jarige coming man van het hedendaagse spintersgilde, maakt zich namelijk geen illu sies. „Twee dagen. Morgen is het rustdag. En de dag erna op weg naar de Etna zal ik 'm kwijtraken." Want waar zijn drie Colombi aanse roze voorgangers - Ri- goberto Uran, Nairo Quintana en Esteban Chaves - prima uit de voeten kunnen als de weg steil omhoog gaat, is Gaviria uit een ander hout gesneden. Vandaar zijn trots dat hij de vierde rozetruidra- ger van zijn land is. „Ik ben de eerste Colombiaanse sprinter in het roze. Voor het palet van het wielrennen in ons land is dat goed. Het kan inspirerend zijn voor jonge renners die geen klimmer zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33