Schoon en onverwacht Missenparade voor goede doel Hoe verbeeld je Artikel 1? 2 MARLEEN BLOMMAERT \f Column Op de bodem van onze ziel liggen onze dromen ver zand in het slib. Begraven onder de scherven van illusies en het gruis van grootse plannen. Vast ligt alles daar, onbeweeglijk onder de routine en de zorgen van alle dag. Een heel enkele keer komt daar iemand langs. Een modder kruiper, een schatgraver mis schien, die ze steelt. Een kunste naar die ziet en hoort wat je dro men vertellen. Zij zien en nemen al jouw dromen liefdevol op en ge ven ze terug. In al hun schoonheid en angstwekkendheid.Ik mocht zes van die schatgravers zien en horen dit weekend. Muzikanten. Flying Horseman heten ze, een Belgische band. Met een sleepnet schraapten ze alle angst van de bo dem van de Vlaamse zielen waar boeiende zaken broeien. Met een vlindernet vingen ze tegelijkertijd alle hoop en wensen. Zoals alleen muzikanten dat kunnen en daar mee klank, kleuren, beeld en zin aan onze wereld geven. Vlaamse muzikanten. Wat de Vlaamse ziel is, valt eigenlijk niet te beschrij ven. Hoop, deskundigheid, arro gantie, nationalisme, deemoedig heid, kleinburgerlijkheid, schoon heid, trots, internationalisme en verbondenheid. Een schoon com plex volk met een soms te zachte stem. De muzikanten hadden naar muziek uit alle windstreken en alle tijden geluisterd. Het resultaat brachten ze in vele grote en over bekende zalen in Nederland en België. Overal was er lof. Plots wa ren ze ook in Hulst, in een piep klein kerkje waar ik nog nooit was geweest. De protestantse kerk, waar ik ontelbaar vaak langs was gelopen in mijn jonge jaren. Schone onverwachte zaken: ook dat is Vlaanderen. De muziek was meeslepend, opzwepend, indruk wekkend, zwaar en licht en raakte iedereen. Flying Horseman bracht de ruiters van de Apocalyps en de ijle engelachtige hoop op dezelfde tonen binnen en raakte iedereen die er was. Muziek zoals muziek bedoeld is en die alleen in Vlaan deren kan ontstaan. Met een vlindernet vingen ze tegelijkertijd alle hoop en wensen DESTELLING Vandaag: Feyenoord wordt zondag gewoon kampioen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Nieuwe VVV-site, app gelanceerd Valse bommelding bij McDonald's Eén op de acht maakte oorlog mee MIDDELBURG Inbreker bedreigt agenten met mes Patricia van Klinken (16) uit Nieu- werkerk is zaterdagavond gekroond tot Miss Teen of Zeeland 2017. Dat gebeurde in hotel Arneville in Mid delburg, tijdens de finale van Miss Beauty of Zeeland. Jessie Stapel kamp (17) uit Bruinisse werd geko zen tot Miss Photogenic. Rebecca Yuen (20) uit Colijnsplaat won de titels Miss Beauty of Zeeland, Miss Media, Miss Popularity en Miss Charity. Dat laatste deed zij door het meeste geld in te zamelen voor Stichting Haarwensen. De missen dingen nu mee naar de nationale titels Miss Teen (15-18 jaar) en Miss Beauty (18-26 jaar) of the Netherlands, in september. Fi naliste Renee Spuesens (22) uit Hansweert gaat door naar de finale Miss World Netherlands, in juni, open voor dames vanaf 18 jaar. In Arneville doorliepen zij eerst een introductieronde, waarna ze zich achtereenvolgens presenteer den in bikini en gala. Tot slot was er een vragenronde. De afgelopen twee maanden hebben de dames een traject door lopen van workshopdagen en acti viteiten als social mediatraining, inzet voor het goede doel, make- uptutorial, catwalklessen, gezichts- De missen hebben zich samen ingezet voor Stichting Haarwensen. Opbrengst: 5683,46 uitdrukking, zelfpresentatie en choreografie. Samen hebben ze zich ingezet voor de Stichting Haarwensen. Deze maakt pruiken van echt haar voor zieke kinderen. In totaal brachten de zestien finalisten die zich in Arneville presenteerden, 5683,46 euro bijeen. VLISSINGEN De fotowedstrijd Art. 1 in Beeld is gewonnen door ama teurfotograaf Wil van Weele en de scholieren Mariana Godeschalk, Roos Langedijk en Rozemarijn Kunst. De publieksprijs was voor Ruben Schouw. Van 15 tot en met 27 mei hangen hun fotoseries in de Zeeuwse Bibli otheek. De directeur van Amnesty International opent de expositie op 18 mei met een lezing en reikt de prijzen uit. Daarna reist de ten toonstelling langs Zeeuwse scholen en bibliotheken. Het project Art. 1 in beeld, moge lijk gemaakt door de provincie, daagde Zeeuwse jongeren en ama teurfotografen uit een fotoserie te maken in hun eigen omgeving over Artikel 1 uit de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens. maandag 8 mei 2017 Zaterdag: Ik denk nog vaak aan Pim Fortuyn 755 reacties Paul Kusters KIJK HENK, tSE CARTOON IS VANtSAAö ZONbER TITEL tJAN SAAT IE OVER FEVENOORtS VLISSINGEN De website vvvzeeland.nl is vernieuwd. Ook is er vanaf vandaag een Zee land app. De site en de app bieden de mogelijk heid informatie te krijgen op basis van persoonlijke voorkeuren, weer, tijd en locatie. Via de site kun nen vakantiewoningen, hotels en restaurants ge reserveerd worden. In de app staan reisgidsen met uitgebreide informatie over Zeeuwse regio's en 'Parelroutes'. GOES Het McDonald's restau rant in Goes is zaterdag middag rond 17.00 uur kortstondig ontruimd ge weest vanwege een bom melding. Volgens de politie zijn er geen explosieven aange troffen en ging het om een valse melding. Het restaurant kon vrij snel weer zijn deuren openen. De politie onderzoekt de herkomst van de melding. VLISSINGEN Ongeveer een op de acht mensen die nu in Zeeland leven, was ook al in leven toen er een eind kwam aan de Tweede Wereld oorlog in Nederland. In Zeeland is bijna 12,9 pro cent van de inwoners 72 jaar of ouder blijkt uit een analyse van Local Focus op basis van CBS-cijfers. Het grootste aantal 72- plussers (7.582) woont in de gemeente Terneuzen, het kleinste aantal (1.080) in de gemeente Noord-Beveland. Een 26-jarige man uit Vlissingen is zaterdag ochtend door de politie op heterdaad betrapt toen hij in een in een wo ning aan de Penning- hoeksingel in Middel burg had ingebroken. De verdachte bedreigde de agenten vervolgens met een mes. Hij is overge bracht naar Torentijd. A Vlnr Miss Teen Patricia van Klinken, finaliste Miss World Renee Spuesens en Miss Beauty Rebecca Yuen, foto rafdebruyne Ondine van der Vleuten Middelburg A Beeld uit de fotoserie Art. 1 in Beeld van amateurfotograaf Wil van Weele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2