oplossen Dirk Kuyt: We gaan dit 3 beloven volgende week alsnog toe te slaan Op de reservebank kijken spelers van Ajax elkaar aan. Een paar schie ten zelfs in de lach. Huh, wat ge beurt hier nu allemaal? De toekom stige Johan Cruijff Arena schudt, Ajax-supporters juichen en zingen. De mobiele telefoontjes wijken geen moment van de handpalm. Terwijl een aangepast Ajax simpel- tjes van het arme Go Ahead wint, gaat het surrealistisch genoeg over een wedstrijd die negentig kilome ter zuidelijker wordt gespeeld. Na de t-o van Excelsior geniet het stadion al van de pijn van de rivaal. Het leedvermaak wordt per treffer van Excelsior groter. De vraag die een middag lang boven de Arena hangt: het zal toch niet? Joël Velt- man: „Eerst was de kans op de titel één procent, die kans is nu mis schien twintig procent. Of er nog iets verandert voor de wedstrijd donderdag in Lyon? Nee joh, als je een Europese finale kunt halen, is dat de komende dagen prioriteit." Gebrul Het is Veltman die de bal aan zijn voet heeft als Nigel Hasselbaink in een ander stadion scoort voor Ex celsior. Gebrul op de tribune. „Ik speelde een simpele bal en dacht dat het publiek daarop reageerde. Een beetje boegeroep omdat ik vooruit had moeten voetballen", zegt de rechtsback. „Maar het was dus gejuich. En later nog twee keer. Ja, dan heb je wel in de gaten wat er aan de hand is. Ik vroeg het ook nog aan die scheids (Van Boekei, red.) hoeveel het stond. Zij horen alle tussenstanden in hun oor. Ja, 3-0 zei hij. Ongelofelijk. Het kan nog steeds. Wij hebben gedaan wat we moesten doen. Dat moeten we vol gende week tegen Willem II weer doen en dan afwachten." Het is bijna onwerkelijk hoe de sfeer in een stadion kan omslaan. Vooraf voelt Ajax-Go Ahead dus als een hinderlijk tussendoortje. Veel seizoenkaarthouders zijn thuis ge bleven. Het is de juiste afspiegeling van het heersende gevoel vooraf: het kampioenschap is min of meer al opgegeven. De finale van de Eu ropa League op 24 mei in het Zweedse Solna, daar gaat het om. Het is precies de reden dat Peter Bosz het grootste deel van zijn vaste ploeg rust gunt. Ook met talenten Abelhak Nouri, Donny van de Beek, Justin Kluivert en na rust Frenkie de Jong wint Ajax op het gemak. Kluivert, Kasper Dolberg, De Jong en Mateo Cas- sierra scoren. De Braziliaan David Neres is de beste man van het veld. Het tussendoortje heeft er plots voor gezorgd dat Ajax zondag als- nog kampioen kan worden. De spe lers van Ajax zijn na afloop terug houdend in hun uitspraken. Alsof ze geleerd hebben van hun eerdere grootspraak. Maar waarschijnlijk vooral omdat zij er vanuit gaan dat Feyenoord thuis tegen Heracles toch niet opnieuw zal falen? Er staat weer een week vol theo rieën voor de deur. Peter Bosz is oud-trainer van Heracles. De hui dige coach van John Stegeman is een vriend van hem. Sterker, Stege man ziet Bosz als een soort mentor. Of er al is gebeld? Bosz: „Hendrie Krüzen heeft daar nog betere con tacten hoor." De assistent-trainer van Ajax, op een stoel achterin de perszaal, lacht besmuikt. vaak moeilijk gehad op kunstgras. Het is zo vreselijk moeilijk om echt tempo te ontwikkelen op zo'n veld. Maar zoals ik al zei: we gaan zondag ons leven geven voor de landstitel. Ik weet zeker dat het zondag in de eigen Kuip gaat luk ken. Het was stil na afloop, ieder een was diep teleurgesteld. Maar we leven nog, vergeet dat niet." HOOP maandag 8 mei 2017 Op het moment dat Dirk Kuyt giste ren eigenlijk op de middenstip van de Kuip had willen staan met de kampioensschaal in zijn handen, stond hij ergens in een klein halletje op Woudestein. Om een groepje journalisten uit te leggen wat er in vredesnaam allemaal was misge gaan met Feyenoord op de dag dat de eerste landstitel sinds 1999 ver overd had kunnen worden. „Weet je wat het is", zei Kuyt. „Ik had allerlei scenario's in mijn hoofd de revue laten passeren. Maar 3-0 verliezen van Excelsior, dat scenario is eerlijk gezegd nooit voorbijgekomen." Nu de geschorste Tonny Vilhena niet mag spelen tegen Heracles, lonkt voor de aanvoerder weer een basisplaats. Of Giovanni van Bronckhorst moet op het middenrif voor Bart Nieuwkoop kiezen. „We kunnen overal lang en kort over praten, maar dit was niet goed", zegt Kuyt. „We hadden de kans om iedereen dolblij te maken, inclusief onszelf. Dat is helemaal mislukt. Maar we gaan dit oplossen. Met el kaar, komende zondag in de Kuip." A Ziyech (I) en Tete hebben lol om Excelsior-Feyenoord. foto proshots De Arena juicht voor Excelsior Wat aanvankelijk als tussen doortje voelde, werd véél meer dan dat. Ajax won zelf simpel met een veredelde B-ploeg van Go Ahead Eagles (4-0). Maar de Arena juichte vooral voor Excelsior dat de titelkansen in Amsterdam levend houdt. Daniël Dwarswaard Rotterdam A Scorebord in de Arena, fotoanp GO A Feyenoorder Kon- golo probeert te kop pen, maar Excelsior- keeper Hahn is hem te snel af. fotopimras gebeuren' DEN HAAG j.v - •- AgB*SoZ',f-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27