ft Feyenoord schrikt van onthutsende vertoning bij Excelsior (3-0), maar spelers Gewond strompelde Feyenoord gisteren het veld af na een mislukte middag op Woudestein. De titel moet nu in de laatste ronde worden gepakt. „We waren onszelf niet." 2 Ir. ,JÊMjR2È v, Natuurlijkwas alles anders, de ambiance en al die mensen Voor Eric Botteg- hin is wel duide lijk wat er vol gende week in de Kuip tegen Hera cles moet gebeu ren. De Brazili aanse verdediger balt er nog even zijn vuisten bij, alsof hij zijn bood schap nog extra kracht wil bijzet ten. „We stappen volgende week het veld op met de gedachte dat we ons leven willen geven voor de landstitel", zegt Botteghin. „Zo sta ik er in en zo zullen mijn teamge noten er ook in staan." Het is een uitspraak die er, zeker na de pijnlijke vertoning op Wou destein, wel weer in gaat bij het aangeslagen Legioen. Het geplande volksfeest ontaardde in Kralingen in een enorme anticlimax. Er is nog één kans op de hoofdprijs. Het is inmiddels overduidelijk, het powervoetbal van Feyenoord is volledig ongeschikt om tot uitvoe- ring te worden gebracht op kunst gras. „En als het niet is gesproeid", zuchtte Eljero Elia, „dan al hele maal niet. Natuurlijk, met onze veerkracht had ik gedacht dat wij er meer zouden uithalen." Maar de oorzaak van de mispeer was natuurlijk niet alleen een strak georganiseerde tegenstander, buf felend op kurkdroog nepgras. Op Woudestein was kampioensstress in zijn zuiverste vorm voelbaar. De hunkering die langzaam opging in wanhoop, simpelweg omdat Excel sior geen krimp gaf. Dit was dus waarom ervarings deskundigen in koor roepen dat het meedoen om de prijzen en het daadwerkelijk winnen, een wereld van verschil kan zijn. „We waren inderdaad niet onszelf', zucht Bot teghin. Na een uiterst matte eerste helft sloeg Excelsior tweemaal genade loos toe: t-o Hasselbaink, 2-0 Ei bers. De 3-0 van Ryan Koolwijk was nog slechts de bevestiging dat voor Feyenoord alles op de laatste wed strijd in de Kuip zal aankomen. „Toen wisten we allemaal wel, dat het tegen Heracles moet gebeuren", zegt Botteghin. „Nog één kans, de allerlaatste kans. Maar wel eentje in ons eigen stadion, op ons eigen veld, met ons eigen publiek. Het moet gebeuren. En het gaat gebeu ren." Teksten die ook in de aanloop naar het duel op Woudestein overal waren te horen in en rond de Kuip, met als grote verschil dat het nu écht alles of niet zal zijn voor Fey enoord. Maar dit keer zonder de geschor ste Tonny Vilhena, de aanjager die dit seizoen min of meer het etiket 'onmisbaar' op zijn rug meedraagt. „Maar we hebben nog voldoende spelers", zegt Botteghin. „Daar zal het niet aan liggen." Hectisch De twee weken voor de wedstrijd tegen Excelsior waren hectisch. De spelers struikelden bijna dagelijks over cameraploegen, spandoeken, steunbetuigingen, plannen voor festiviteiten. Het verlangen zou al- lemaal weieens iets teveel van het goede kunnen zijn geweest, al was het voor Feyenoord ook simpelweg allemaal niet meer in de hand te houden. „Natuurlijk was alles an ders", zegt Botteghin. „De hele am biance rond de club, al die mensen. Maar de focus, de voorbereiding op de wedstrijd, het was toch zoals al tijd. Alleen hebben we het al zo maandag 8 mei 2017 GO Het móet en gaat Mikos Gouka Rotterdam Excelsior houdt niet vaak de nul tegen stadgenoot Feyen oord. Voor gisteren was het 37 jaar geleden. Op 2 maart 1980 werd het 0-4 in de Kuip voor de Kralingers. —Eric Botteghin M Ontreddering bij Terence Kongolo na een treffer van Excelsior. Het Feyenoord-muurtje kan niet voorkomen dat Ryan Koolwijk de 3-0 scoort. De ellendige middag voor Feyenoord begint met een treffer van Nigel Hasselbaink. Supporters van Feyenoord zitten er hele maal doorheen. FOTO'S PIM RAS EN ORANGE PICTURES II 'moitii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26