Outsider Emmanuel Macron wint van Marine Le Pen O Busladingen Belgen naar Hulst Zuiderburen willen goedkope medicijnen »piel Hoe kleed je je als powervrouw? Stylist Bastiaan van Schaik geeft advies Wat een groot feest had moeten worden, eindigde in een decep tie. Feyenoord had bij Excelsior de landstitel kunnen grijpen, maar de ploeg ging keihard onderuit (3-0). Feyen oord moet nu zondag de klus in eigen huis tegen Heracles alsnog zien te klaren. 'Feyenoord wordt volgende week kampioen' Le Pen, leider van het rechts-popu- listische Front National, kon niet profiteren van de lage opkomst (63 procent). Veel van haar tegenstan ders bleven thuis omdat de race in hun ogen toch al was gelopen. „We beginnen aan een nieuw hoofdstuk in onze lange geschiede nis", zei Macron na zijn verkie zingswinst. Met de centrumlibe raal (39) krijgt Frankrijk de jongste president ooit, en de jongste leider sinds Napoleon. Met zijn beweging En Marche! is hij bovendien een nieuwkomer in de politiek. Zijn zege is een afrekening met de gevestigde, traditionele partijen die het bij veel kiezers hebben ver bruid door elitair gedrag, corruptie schandalen en gebrek aan doortas tend beleid. Die wrevel leverde Ma crons voorganger, de socialist Fran cois Hollande, een dieptepunt op in populariteit. Hij kreeg nog maar de steun van 20 procent van de bevol king. Emmanuel Macron probeert een middenkoers te bewandelen. „Ik ben niet links of rechts", aldus de nieuwe president. Hij pleit voor hervorming en modernisering. In tegenstelling tot Le Pen, die uit de Europese Unie en de eurozone wil, is Macron pro-Europees, op voor waarde dat de Unie democratischer wordt en meer investeert in haar burgers. Voor Macron zijn migran ten en internationale handel kan sen om Frankrijk sterker te maken, voor Le Pen zijn ze juist een bedrei ging. Enkele minuten na de bekend making van de voorlopige uitslagen belde Marine Le Pen haar rivaal om hem te feliciteren met zijn zege. We beginnen aan een nieuw hoofdstuk in onze geschiedenis Hoewel Marine Le Pen met een flink verschil heeft verloren, put haar Front National moed uit de behaalde bijna 38 procent, de hoog ste score ooit voor de rechts-popu- listische partij. Zij hoopt op een nog betere uitslag bij de komende par lementsverkiezingen in juni. Nu Frankrijk onder Macron met Duitsland deel blijft uitmaken van het hart van verenigd Europa, halen de Europese Unie en leiders als kanselier Angela Merkel opgelucht adem. Verwacht wordt dat ook de financiële markten positief zullen reageren. De euro steeg gisteravond al in waarde. Nieuwsmedia Prijs €2,10 FOTO PIM RAS P3, SPORT 1 t/M 5 JJtU Enigszins verslagen klinkt hij wel, Marnix Israël. De fan uit Middelburg wist het zo zeker: Feyenoord zou kampioen worden. Een paar weken geleden liet hij daarom op zijn arm een kampioenstattoo zetten. Het liep even an ders. Feyenoord verloor van Excelsior, geen feest dus op de Coolsingel. En toch houdt Israël moed. „Volgende week worden ze kam pioen." www.pzc.nl Frankrijk kiest jonge liberaal Emmanuel Macron is de nieuwe president van Frankrijk. Na een tumultueuze campagne en een spannende eerste ronde won hij gisteren met overmacht (62,3 procent van de stemmen) de slotronde van Marine Le Pen. Hans van Zon Parijs —Emmanuel Macron Grijs begin van de dag, later kans 13°C op zon bndestem.nl Ook voor het laatste iïregionale nieuws Jaargang 156 BN DeStem is onderdeel van: Geen krant ontvangen? Bel 088-0561520 711688 555516

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1