Grotere duiker tegen wateroverlast 18 WALC Middelburg Boekenstad trekt volle Markt De Volendamse Frans, geïnteres seerd in politieke biografieën, gaat op zoek naar de bewuste kist. Hij zit een weekeindje in Veere. „Toen ik van deze boekenmarkt hoorde, wilde ik er direct heen." De jaarlijkse Middelburg Boe kenstad-markt loopt snel vol. Van heinde en verre komen liefheb bers, snuffelend tussen de werken op de 125 kramen. Van strips tot de tectives, antiquariaat, literatuur en naslagwerken. Op een van de kra men ligt 'Oekse Praot tussen 'Zeeuwse trekpaarden' en 'Paddeltje'. Loco-burgemeester Johan Aal berts van Middelburg ontvangt 's ochtends het kinderboekje 'Loesje en de Zeeuwse kappenbende'. Ge schreven en geïllustreerd door moeder en dochter Jacqueline en Loes van Zanten uit Dordrecht. De opbrengst van het boek gaat naar UCCF (Uganda Child Care Founda- lk ben blij dat er een duidelijke connectie met de Kunst en Cultuurroute is tion). „Wij steunen nu het food- programma daar", vertelt Jacque line. Stefan Siwabessy, gitarist en bandleider van Waylon, en zijn 3- jarige dochtertje Nova Sue krijgen ook een exemplaar. Stefan: „Ik woon hier vlakbij en ga eigenlijk al tijd wel even de markt op. Voor kunst- en muziekboeken." Organisator Gert Jan de Rooij: „Het is al vroeg druk. Alleen jam mer van alle rotzooi die hier lag. Ik heb vanochtend pizzadozen en bierblikken moeten opruimen. Het lijkt wel alsof er steeds meer troep op het marktplein ligt." De Book- town Jazzband wandelt musice rend voorbij. De Rooij: „Onze huis band. Die is er altijd. Ik ben wel blij dat er nu deze negentiende editie een duidelijke connectie met de Kunst en Cultuurroute is. Roof- print staat hier bijvoorbeeld en een aantal deelnemers aan de route heeft een expositie aan huis met boeken als thema."Het Terneu- zense echtpaar Cor en Willie van den Bergh staat bij een krat met strips. Het stel heeft er een busreis voor over. Cor: „Ik zoek Suske en Wiskes. Ik heb er al een hele hoop, maar ik heb ze niet allemaal. Op markten en bij de boekenverkoop van de bieb ga ik altijd even kijken." Ondergelopen straten en tuinen na flinke hoosbuien vormen de laatste jaren een bron van ergernis in Westkapelle. Waterschap Schelde- stromen begon vorig jaar al met het vergroten van duikers in het dijk- dorp om zo de wateroverlast terug te dringen. Scheldestromen trekt daar 167.000 euro voor uit. Het werk is onderdeel van een pakket aan ac ties van gemeente en schap. Het schap heeft inmiddels ook het pol derwaterpeil verlaagd. De gemeente Veere nam de afge lopen twee jaar al maatregelen zoals het maaien, verbreden en verdie pen van sloten; aanpassen van dui kers, vergroten van waterbergingen en de aanleg van aparte goten voor afvoer van regenwater. In diverse straten liggen nu ook regenwaterri olen, zoals in de Zuidstraat, Noord straat en Torenstraat. Het dorp telt ruim dertien kilo meter aan gemengd riool en ruim twee kilometer regenwaterafvoer. Het merendeel is in 1948 aangelegd en naarmate het dorp groeide, uit gebreid. Om de duiker onder de Prelaat- weg te kunnen vergroten, moet Delta eerst de waterleiding vervan gen. Dat werk begint vandaag en duurt tot het hemelvaartsweek- einde. Het vervangen van de duiker staat vanaf 29 mei op de planning. Die klus zou half juni klaar moeten zijn. Tijdens de werkzaamheden aan de Prelaatweg is het fietspad afge sloten. Fietsers worden omgeleid via de rijbaan. Voor het overig ver keer wordt een helft van de rijbaan afgezet. Veere schakelt daar ver keersregelaars in. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD Maandag Verdwenen stukje Veere Zang en piano in Ter Reede maandag 8 mei 2017 WA TERUG IN DE TIJD Stefan Siwabessy (midden) en zijn dochter Nova Sue (links op schoot) krijgen een kinderboekje van Loes (links) en Jacqueline van Zanten. Rechts Merel, de dochter van Johan Aalberts. foto lex de meester Politieke boeken bij humor en strips 'Heb je ook politieke boeken', vraagt Frank Zwarthoed zondag. 'Die staan daar' wijst Kees Vos naar één van zijn talloze boeken kisten voor het Middelburgse stadhuis. 'Onder de humor en strips'. Een markbezoekster grinnikt 'heel toepasselijk hoor'. Annemarie Zevenbergen Middelburg - Gert Jan de Rooij, organisator Een grotere duiker onder de Prelaatweg in Westkapelle moet zorgen voor een betere afvoer van overtollig regenwater. Het dorp kampt al langer met water overlast tijdens hoosbuien. Dit is een van de maatregelen om dat tegen te gaan. Annemarie Zevenbergen Westkapelle OOSTKAPELLE Wagens, werktuigen en gereedschappen uit de periode dat de landbouw nog dreef op man- en paar denkracht, waren zaterdag te zien in boerderij Overduin in Oostkapelle. Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland hield er open huis. In de hoeve konden de bezoekers een stap terug doen in de tijd. Namelijk de periode waarin de ak kers nog met werktuigen voortgetrokken door paarden wer den geploegd. Stichtingsleden gaven uitleg bij de werktui gen, koetsen, handgereedschappen, foto lex de meester KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur - Koers- bal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur- Seniorensoos met onder andere sjoe len en gezelschaps spellen MIDDELBURG Boekhandel De Drvkkerij, Markt 51, overdag - Expositie Ton Lamper; OOSTKAPELLE Kasteel Westhove, Duinvlietweg 8, 10.00-17.00 uur- Expositie 'De mens en omgeving' door Ron Kalle OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit 'GALM', Gezond en actief leefmodel voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur- Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen VEERE Museum Veere houdt vrijdag in sa menwerking met de Stichting Behoud Hoogaars een spe ciale middag rondom de tentoon stelling 'Het Dijk huis: Een verdwe nen stukje Veere'. De tentoonstelling wordt gecombi neerd met een vaartocht. Het Dijkhuis stond ooit buiten Veere en heeft een bewogen geschiedenis met kleurrijke bewoners. De deelnemers be zoeken die middag samen met gastcu- i rator Ard Hesselink de tentoonstelling. Daarna gaat de groep aan boord van een authentieke Zeeuwse hoogaars voor een vaartocht over het Veerse Meer naar de Oost watering, de plek waar het huis ooit stond. Het programma be gint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Deelname be draagt 15 euro. Op geven kan via evenementen@mu- seumveere.nl. VLISSINGEN Het duo Due Peo- nie, bestaande uit Seie Goris (so praan) en Eline Smit (piano), treedt vrijdag op in Ter Reede. Werken van componisten zoals Schubert, Schu mann, Debussy en Ravel worden ten gehore gebracht. Het concert begint om 19.30 uur. Om 19.00 uur gaan de deuren open. Standaard toe gangskaarten kos ten 5 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17