Zeeuwse plekjes ook kandidaat voor prijs 17 BEZOEKERS bieders. Federaal Minister van Volksgezondheid Maggie De Block wil er echter niet aan. Met als ge volg dat medicijnen in België stuk ken duurder zijn dan in de buurlan den. Dirk van Duppen, huisarts en po liticus ijvert al meer dan tien jaar voor een Kiwi-model voor België. Hij geeft steeds het voorbeeld van maagzuurremmer Omaprazol. „Voor één pakje met negentig ta bletten in België, koop je er veertien in Nederland. De enige uitleg voor de veel hogere prijzen in België is de enorme macht die de farmaceu tische lobby heeft." Collega-arts De enige uitleg voor de veel hogere prijzen in België is de enorme macht die de farmaceutische lobby heeft. Karei van Bever uit Zelzate herkent het beeld. Hij spreidt zijn vingers maximaal: „Zo'n pak post krijg ik iedere dag. En maar een heel dun stapeltje komt niet van de farma ceutische industrie." Bij apotheek Reynaert-Nobel is het druk. Waar normaal gesproken klanten een afstand bewaren van wege de privacy daar fdmen nu ca meraploegen vanachter de toon bank precies wat de Belgen inslaan en vragen hoeveel het gekost heeft. De bezoekers vinden alles best. Aandacht voor hun zaak in ruil voor een beetje privacy. Bij de Etos is het wat minder druk, nog. Een groep dames uit Ho boken blokkeert de gang met pijn stillers. Winkelmanager Annick de Bakker heeft uit voorzorg flink in gekocht. Bij de ingang, duidelijk voorzien van de lage Nederlandse prijs staat een batterij aan paraceta mol. „Vierhonderd pakjes heb ik gekocht. Maar tot nu toe valt het wel mee met de drukte." De terrassen rond de Grote Markt zitten die ochtend al snel vol. Bel gen met tasjes en mensen van de pers. In de zon achter het bier. Niet voor niets helemaal naar Hulst ge reden. Willy van Hyfte (Assenede) Roger Tollenaere (Zelzate) Dirk van Duppen (huisarts/politicus) Wat is de mooiste plek in de open bare ruimte? Zeeuwen kunnen nog tot 15 mei aanmeldingen doen voor de Falco Award Beste Openbare Ruimte. Elk jaar reikt Falco, producent van straatmeubilair, de prijs uit voor het mooiste park, het meest aan sprekende plein, de meest gevari eerde winkelstraat of de prettigste woonwijk. Voorwaarde is dat de plek openbaar toegankelijk is, in of na 2014 is opgeleverd en binnen de bebouwde kom ligt van een stad, plaats of dorp. Gemeenten, wo ningcorporaties, waterschappen, ontwerpbureaus, binnensteden, bewoners- en ondernemersinitia tieven kunnen hun openbare ruimte aanmelden via de website www.lcor.nl/award. Natuur Donderdag 15 juni wordt de prijs voor het mooiste plekje uitgereikt op het Landelijk Congres Openbare Ruimte in Hilversum. De jury kijkt onder meer naar de manier waarop de genomineerde plaats actief ge bruik door bewoners uitlokt, welke rol natuur speelt, of de plek met vakmanschap is aangelegd, ont worpen en beheerd wordt. Ook wordt gekeken hoe uniek de plek is en of deze goed toegankelijk is. maandag 8 mei 2017 wel bij pillenjacht - Dirk van Duppen huisarts/politicus „Wij waren de eersten in de apotheek. Ik schat dat we de helft hebben bespaard, zo'n negentien euro heb ik betaald voor neusspray en paraceta mol." „Bloedverdunners en choles- torolmedicijnen. In België had den we meer dan het dubbele hiervoor moeten betalen." „We hebben een liberale mi nister voor Volksgezondheid. Je zou verwachten dat die voor een vrije marktwerking is." Ondine van der Vleuten Hilversum MIDDELBURG De antieke sterrenkijkers naast het Middelburgse stadhuis vangen zondag niet het heelal maar de Lange Jan in de lens. Volkssterren wacht Philippus Lansber gen viert zijn 50-jarig ju bileum met een pro gramma van lezingen, presentaties en de kijkers op de Markt. In histori sche kostuums gestoken sterrenwachtmedewer kers beantwoorden vra gen van het publiek bij de telescopen. De ster renwachters voeren op de Markt ook een histo risch spel op. Veel bezoe kers van Middelburg Boe kenstad doen en passant ook nog even de telesco pen aan. foto dirk-jan gjeltema De recepten zijn vooraf doorgegeven. De Belgen hoeven alleen maar een briefje af te geven om hun medicijnen te kunnen krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16