Kamoioen 0) BUSREIZEN 2017 m feffeweg.nl DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! 13 VINCENT LUISTERT RADIO Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! IK SWSBgB Rotterdam, gistermiddag. Vanmiddag gaat het gebeuren. Eindelijk, na acht tien jaar, worden we kampioen! De volle Kuip juicht grote schermen toe waarop Feyenoord te zien is. Het speelt uit, tegen de nietige stadgenoot Excelsior. Een for maliteit. Feyenoordsupporters hebben dui zenden euro's neergeteld om kaartjes te be machtigen voor de kampioenswedstrijd. Ik was er ook graag bij geweest, maar duizenden euro's heb ik er niet voor over. Ik kies voor de gratis radio. Ik zap heen en weer tussen Radio t en Radio Rijnmond. Ie dereen vertrouwt op een goede afloop voor Feyenoord. Ik, pessimistische, nee, realistische supporter als ik ben, weet het nog zo net niet. Het is altijd gevaarlijk om je kampioen te wa nen voordat de wedstrijd gespeeld is. De slot wedstrijd van het vorig seizoen, toen het Leidseplein al straalbezopen stond te hossen, ligt nog vers in mijn geheugen. Ik heb er laatst aan geroken, aan dat gras op Woudestein. Ik was er om voor TV Rijnmond vooruit te blikken op de wedstrijd. Het ruikt naar tapijtlijm, het heeft een kantoorachtige geur. Bij Feyenoord haten ze het, de ploeg speelt er altijd slecht op. Komt goed, hoor ik op Rijnmond. „Excelsior gaat dat feessie heus niet verstieren." Wel dus. Dat is te zeggen, Ex celsior doet wat het doen moet, goed spelen. Het heeft niets te verliezen, Feyenoord wel. Nog nooit heb ik zo veel mensen op de radio zo perplex horen staan. 3-0 en nauwelijks kansen voor Feyenoord. De gewaande kampi oen speelde alsof hij hekkensluiter was. Hij of zij is net als het echte gras in de Kuip, het richt zich altijd weer op. Er werd op de radio gehuild, na afloop, maar het geloof in het kampioenschap was onge broken. „Het is", sprak een vastberaden sup porter te midden van de beginnende grim migheden in de stad, „het is veel en veel mooier in je eigen Kuip kampioen te worden. Bij Feyenoord gaat niks makkelijk. Wacht maar, volgende week komt de appeteejoose, dan hebben we alles, alles." Kanker bij De Leeuw 0G3NE oogst in aanloop naar het songfestival veel lof met hun professionele optreden. Na een weekend van vrijwel non-stop promotie stoomde het trio de top 10 van de bookmakers binnen. Officieel is er nog geen noot gezongen, maar voor de dames van OG3NE ziet de Eurovisiewereld er na precies een week in Kiev heel anders uit. Vooral tijdens het afgelopen weekend transformeerde het mei dentrio van anonieme midden moter naar outsider voor een top- klassering. Het is te danken aan een foutloos parcours dat het trio tot nu toe aflegt in Kiev. Ze mo gen dan pas 22 en 21 jaar zijn, ze opereren in het songfestivalcircus alsof ze nooit anders hebben ge daan. De zussen ogen professio neel, vriendelijk en op het po dium bijna machinaal perfect. Op zaterdagmiddag viel hun gedre venheid op bij het polijsten van het merk OG3NE in de media. Op het dakterras van hun hotel in het mondaine deel van Kiev ploegden de drie zich met een nimmer haperende glimlach door een interviewmarathon van zo'n 4 Vi uur. Zeker twintig gesprekjes met Nederlandse, maar ook een flink aantal internationale journa listen. Zelfs het kleinste songfesti- valblogje krijgt de volle aandacht. Of de dames even het refrein van hun liedje a capella willen zingen? En daarna even wat liefs tegen de luisteraars thuis zeggen? En als af sluiting even met de interviewer op de foto? Natuurlijk. Eerder op de zaterdag repe teerde OG3NE voor de tweede en laatste keer op het immense po dium van het Exhibition Centre. Als er tijdens de twintig minuten oefenen even wordt gehaperd, ligt dat steevast aan de techniek. De drie zelf zingen feilloos en missen geen camerashot. „Het kan nog beter", zullen de drie later zelf zeggen. Maar veel sleutelen is niet meer nodig. De act wordt op fes tivalwebsites geprezen om zijn soberheid en charme. Tijdens OG3NE's persconferen ties valt - zeker in vergelijking met deelnemers uit Oekraïne, Ita lië en Letland - op hoe goed de drie zich in het Engels uitdruk ken. Alsof ze al jaren dit soortme- diabijeenkomsten meemaken, babbelen de drie ontspannen met journalisten uit Israël, Australië en Groot-Brittannië. Wat de internationale pers wil weten? Vooral zaken die ook zijn te lezen in de bijgeleverde biogra fieën. Ook het verhaal over de zieke moeder van het trio, aan wie Lights Shadows is opgedragen, moet elke keer worden verteld. En de eerste voorzichtige vragen naar hun eigen inschatting van hun winstkansen komen los. In hun analyse daarvan is nog altijd niets veranderd. „We geloven nog steeds in de eerste plek, ja. Het vertrouwen is alleen maar groter geworden", aldus Lisa Vol. Douwe Bob ging vorig jaar in Stockholm met dezelfde ambitie de arena in. Het eindige met een elfde plek en tranen. „We zouden hetzelfde reageren, denk ik", zegt Shelley. „Zo'n klassering zou echt een teleurstelling zijn." Hoewel het weekend een aan eenschakeling van promotionele plichtplegingen betekende, ont vouwden de zussen verder juist een strategie van zoveel mogelijk ontspannen en uitrusten tot de halve finale. De feestjes van de verschillende delegaties zullen de drie vrijwel alle negeren. Woensdag is de generale repeti tie, een optreden waarop de vak jury's hun punten baseren. Op donderdag is de live-uitzending van OG3NE's halve finale. Stedentrip Londen va. €299,- 1 Fietsreis Rijn en Moezel Maak kennis met Andorra - va. €499,- 1 Wenen, Boedapest en Praag va. €549,- va. €999,- n té Tirol, Kirchberg ALL-INCLUSIVE Portugal en Spanje maandag 8 mei 2017 GO Bovendien, Excelsior speelt op kunstgras. Maar een Feyenoorder is een Feyenoorder. Reageren? vincent@persgroep.nl TELEVISIE Paul de Leeuw maakte gisteren bekend een milde vorm van blaaskanker te hebben. Vorig jaar werd de diagnose ge steld. De Leeuw (55) zegt na een ingreep schoon te zijn. „Ik ben door een hel ge gaan", liet hij weten. V Optimisme groeit in Kiev Stefan Raatgever Amy, Lisa en Shelley Vol bij de repetitie van de ceremonie op de rode loper, fotoanpsanderkoning 4 daagse busreis Vertrek o.a.: 2jun, 1,4, 7, 10, 13, 16, 22, 25, 28, 31 juL, 3 nov Korting tot wel €30,- p.p. 5 daagse fiets-busreis Vertrek: 29 mei, 17 jul, U sep Korting tot wel €30,- p p VERTREKGARANTIE 8 daagse busreis Vertrek: 26 mei, 8 sep 0 m Korting tot wel €30,- p.p. 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 29 mei, 16, 28 aug Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Korting geldig op boekingen gemaakt van 08.05.2017 t/m 15.05.2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. Korting tot wel 50,- p.p. Korting tot wel 100,- p.p. IIIIIIIIIIIM.il 10/11 daagse busreis Vertrek: 15 mei, 7 jul, 20 okt VERTREKGARANTIE 22 daagse busreis Vertrek: 29 mei, 28 aug, 29 sep, 9 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13