gebouwen. Denk aan bibliotheken, expositieruimtes, bioscopen, winkels, hotelkeukens, parkeer garages, discotheken, kantoren, zwembaden en elektriciteits centrales. Je rent er dus niet alleen langs, maar echt erdoorheen. Twee miljoen Nederlanders doen aan hardlopen en daarmee is het een van de populairste sporten van ons land. Anders dan bij de meeste hard loopwedstrijden zijn er bij urban trailing geen tijdmetingen, en dat maakt het tot pure ontspanning, een combinatie van joggen en sightsee ing. Ook leuk: onderweg wordt voor de lopers van alles georganiseerd. Daarom maken veel deelnemers doorlopend selfies. Bijvoorbeeld met die beroemde dj die draait in de club waar je doorheen loopt. Of met de jongen die een geweldige mocktail voor je shaket achter de bar van een restaurant waar de route doorheen voert. Of omdat je ineens in de cata comben van een stadion staat waar je alleen als topvoetballer mag komen. Is het dan nog wel een sportieve uitdaging? Ja hoor. Ren die vier etages (en tachtig treden) in een par keergarage maar op, om via een luchtbrug in een kantoor te belanden waar je al jaren langsfietst maar nog nooit binnen bent geweest. Rotterdam, Den Haag, Zwolle, Breda, Eindhoven, Amsterdam, Utrecht, Maastricht en Groningen doen al mee; Amsterdam volgt in 2018. Deelnemers zijn enthousiast. Zij prijzen de urban trails aan als 'een unieke manier om mooie steden te verkennen'. Volgens kenners kan iedereen met een beetje basiscondi tie meedoen: van beginner tot gevorderde. Organisator van de evenementen is Golazo, dat al langer urban trails organiseert in België. Projectmanager Sigrid van der Toorn van Golazo weet wel waarom duizenden Neder landers inmiddels door stadscentra draven: „Nietje persoonlijke record is van belang, het gaat erom samen met een groep vrienden, bekenden of collega's een stad te ontdekken. Dat slaat enorm aan. En het is nieuw, dat speelt ook mee." eleens op je allerhardst door een museum gerend - terwijl je geen 5 jaar meer bent maar 50? Of in je bezwete hardloopkloffie in een hippe club gestaan? Het kan je zomaar gebeuren als je meedoet aan een zogenoemde urban trail-run, een nieuwe trend in hardloopland. Tijdens een urban trail-tun ren je over een parcours dat letterlijk door het hart van een stad voert: dwars door bijzondere en historische Zondag 7 mei is de Urban Trail Rotterdam, later dit jaar zijn er ook trails in andere steden in Nederland. Zie urbantrailseries.nl Domplein Een béétje urban trail gaat langs de beeldbepalende bouwwerken van een stad, zoals de Utrechtse Dom. 341 zaterdag 6 mei 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93