ren van de regenboog, maar uiterst knap gecomponeerd. Nog zo'n heerlijk Eurovisie-gebruik: zin gen in je moerstaal. Sinds de verplichting daartoe is opgeheven is die traditie lang zaam verschoven naar 'zingen in iets wat in de verte te herkennen is als Engels'. In die zin is het jammer dat Rusland dit jaar niet meedoet: Julia Samoylova en haar accent leken gecast tijdens de repetities van 'Allo, 'Allo. Nee, dan Mocedades. Wat wiegt dat Spaans fraai boven het orkest (O, alweer heimwee!) en die rollende blazers heen en weer. O oh Aah....just a little bit. Ooh Aah....a little bit more. Het is in het vocabulaire van het Songfestival (waar nananana, lalalala en doedoedoe vaak de refreinen regeren) niet eens een onintelligente tekststrofe. Maar daar gaat het dus niet altijd om! Gina G ging in 1996 af als een gieter met een hoofdletter G voor Groot-Brittannië, maar dit eurodance-meesterwerkje is nog steeds mijn favoriet uit het genre: 'Geen tekst, maar wel heel erg lekker.' Mijn eerste Songfestival als verslaggever en ik zat er in mijn voorspelling meteen grandioos naast. Na een stuntelig optre den bij DWDD zag ik Ilse DeLange en Waylon met Sieneke-snelheid terugke ren naar Nederland. Maar dat veranderde op slag toen de twee op het podium ver schenen als hoofdrolspelers in hun eigen zwart-wit-sprookje. Voor de kunst van het versmelten van een liedje en zijn ver haal tot een live-videoclip is ultiem vak manschap vereist. Er zijn situaties waarin er niets gaat boven een ontstellend knullig dansje. Oké, veel zijn dat er niet. Maar elke keer dat ik het optreden van Bucks Fizz terug kijk, krijg ik zin om de opeenvolging van onder meer handen op de billen, langlau- fen-op-het-droge, pirouetje, handen als een wanhopige door het haar en - mijn favoriet - skiën rond de microfoonstan daard te zelf te proberen. Ik denk nog weieens aan Serhat. Wat zou hij nu aan het doen zijn? Snijdt hij vlees in de enige shoarmabar die San Marino rijk is? Is hij schoenverkoper geworden? Of poetst hij elke dag weemoedig zijn bokaal als 'slechtste inzending van 2016'? Want Serhat was als de verlopen dan cingversie werkelijk van bedroevend niveau. Maar tegelijk was hij, zoals vele vergeten Eurovisie-helden voor hem, gewoonweg zo fout dat hij eigenlijk steengoed was. De ABBA-factor bestaat nog steeds ge lukkig. Toegegeven: de gemiddelde Idols- finalist liet meer indruk na dan de winnares van vorig jaar, Jamala geheten. Maar wie de tijdsgeest aanvoelt, kan op het Eurovisie-podium nog steeds een wereldhit scoren. Uiteraard kwam het grootste succesnummer van deze eeuw opnieuw uit Zweden. Loreens Euphoria serveerde in 2012 precies het geluid waar de internationale dansvloeren op dat moment naar snakten. 41 AB ZAG 'T ¥@abzagt Planet Earth II Natuurseries blijven heerlijk kijkvoer, bewijst de BBC keer op keer. Zoals in Planet Earth II, waarin genoten kan wor den van sexy grizzlyberen die in afgelegen bergwouden als paaldansers tegen de bomen aan schurken. BIJ STEFAN OP REPEAT ^0@stefanraatgever Milli Vanilli - I'm Gonna Miss You Ik interviewde vorige week Fab Morvan van het beruchte popduo Milli Vanilli. Sinds het gesprek draai ik elke dag één keer het suikerzoete I'm Gonna Miss You uit 1989. Op 15 juni zingt Morvan het zelf in Paradiso. 5. Mocedades - Eres Tu (1973) 6. Gina G - Ooh Aah (1996) 7. Common Linnets - Calm after the Storm (2014) 8. Bucks Fizz - Making Your Mind Up (1981) 9. Serhat -1 didn't know (2016) 10. Loreen - Euphoria (2012) WG magazine 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90