ahaam, mag ik een ijsje?" „Pap, waar is mijn opblaaskrokodil?!" „Ik heb honger!" „Ik moet naar de wc!" „Waarom mag ik nou geen ijsje?" Nienke Rietman (25) had er geen zin meer in: het geluid dat kinderen produ ceren tijdens een vakantie. „Als ik aan het zwembad lig, wil ik geen bommetjes. Ik wil mijn boek lezen, in stilte." Begrijp haar niet verkeerd: ze houdt echt van kinderen. Ze is dol op haar neefje van 2,5. Maar op vakantie zit ze niet op baby gehuil te wachten. Zeker niet als het afkomstig is van onbekende kinderen. „Als de een ophoudt, begint vaak de ander. En dat klinkt best hard en heftig. Terwijl ik rust wil." Die kreeg ze, toen ze samen met haar moeder een adults only-vakantie boekte naar Tenerife. Die term houdt in dat de hotels alleen bestemd zijn voor 18-plus. Kinderen zijn - even onaardig gezegd - niet welkom. „Het zag er allemaal net wat chiquer uit", vertelt Nienke. Neem het diner. De tweepersoonstafels in het restaurant waren luxe gedekt, inclusief kaarslicht, en op de achtergrond speelde een muzikant op zijn saxofoon. „Die zou op een plek met kinderen niet eens hoorbaar zijn geweest", zegt Nienke. En dan het eten. „Eindelijk eens meer keuze dan alleen knakworsten en kip- nuggets." Iedere avond konden Nienke en haar moeder uit drie verschillende vlees- en vissoorten kiezen, die voor hun neus werden gebakken. „We voelden ons verwend." Ingeburgerd De vraag naar kindloze vakanties neemt toe, merken touroperators. Sinds een aan tal jaar verkopen ze steeds meer van dat soort vakanties. Op tv maakt 1\ii Neder land reclame voor Tui Sensimar: een an dere benaming voor hetzelfde concept. „Klinkt fijn, toch?" vraagt woordvoerder Petra Kok. „Het kan goed zijn dat dit soort vakanties al heel wat huwelijken heeft gered." Davey van Aken zag, als webredacteur en online-expert, twee jaar geleden een gat in de markt, waar hij in sprong. „Ik ontdekte dat het gebruik van zoektermen als 'vakanties voor volwassenen' met 500 procent was gestegen." Kassa! De on dernemer richtte onlyadultsvakanties.nl op, waar alle vakanties die alleen voor volwassenen zijn bedoeld, op worden verzameld en aangeboden. „De term adults only heeft in Nederland een iets andere lading", grijnst Van Aken. „Maar inmiddels weet iedereen hier dat het gaat om vakanties voor alléén vol wassenen." Discriminatie? „Het klinkt misschien een beetje onaardig - hotels waar kinderen niet welkom zijn - maar de meeste bezoekers zijn geen kinder haters. De focus ligt op rust." Zelfheeft Van Aken ook geen hekel aan kinderen. Sterker: hij heeft thuis een peuter rondlopen en er is een tweede op komst. „Vorig jaar zomer waren mijn vrouw en ik nog in een kinderparadijs. Maar ik snap best dat mensen zonder kinderen, of mensen met volwassen Groot kind Als je met het hele gezin op vakantie bent, ben je altijd in dienst van de kinderen. In kindvrije hotels worden juist volwassenen in de watten gelegd. 281 zaterdag 6 mei 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87