'Op mijn werk heb het maar niet 'IK GELOOF NIET IN HET HUWELIJK TUSSEN TWEE MENSEN' „Ik geloof niet in het huwelijk. Althans: niet in het huwelijk tussen twee mensen. Hóé kun je van tevoren zo zeker weten dat je de rest van je leven bij elkaar blijft? Trouw aan jezelf beloven, daar gaat het om. Mijn solo huwelijk ontstond na een relatiebreuk. Bij mijn toen malige partner was ik mezelf kwijtgeraakt. Ik wist nog net wat mijn lievelingskleur was. Ik stuitte op een coachings- traject. Met twaalf man werkte ik weekenden achter elkaar aan mezelf. Hoogte punt was het jawoord. Daar stond ik dan. In een wit pak, voor de spiegel - zodat ik de trouwgelofte ook echt tegen mezelf uitsprak. Het is een mooi moment als je volmon dig ja zegt tegen jezelf en het ook zo voelt. Kippenvel. Bij de zin 'ik zie je, ik hou van je, hoe vaak je me ook verloochent en verlaat' kwa men ze: de tranen. Omdat ik het zo belangrijk vind dat je eerlijk bent naar jezelf, doet wat je leuk vindt, jezelf niet opzijzet, je niet laat leiden. En, als het misgaat, moet je jezelf weer terugvinden en vergeven. Klinkt misschien zweverig. Op mijn werk heb ik ook maar niet aan iedereen verteld over mijn huwelijk. Ik werk in de iet: geen 'voelwereldje'. Sommigen vinden het gek dat ik tegen mezelf zeg: 'Ik zal je omarmen'. Ik voel me anders sinds mijn trouwdag. Niet volmaak ter, niet gelukkiger, maar bewuster. Het is niet zo dat je na zo'n jawoord klaar bent. Soms hoor ik mezelf zeggen dat ik nog steeds niet hele maal deug. Dan moet ik resetten: Wim, wat heb je jezelf nou beloofd? Ik dacht dat ik een aardig eind op weg was, tot ik een paar weken geleden een leuke vrouw ontmoette. Dan word je weer op de proef gesteld; je wordt onzeker, beïnvloed baar. Zij wil op vakantie naar Spanje, wil ik dat ook? Wil ik samenwonen of is zij het die doordrukt? Ik wil best een relatie, maar ik ben het uitgangspunt. Gelukkig heb ik mijn trouw- geloften nog. Daar word ik iedere dag wel een paar keer aan herinnerd: ze hangen op mijn wc." magazine 21 -Wim Leunen Wim Leunen (54), ict'er en masseur, trouwde twee jaar geleden met zichzelf. In een wit pak, voor de spiegel, sprak hij de trouwgelofte uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80