Water geeft plezier en is ook gevaarlijk, dal is spannend Ik betrapte haar op de uitvaart. Bouwde Paula Hawkins (44) in haar miljoenenbestseiler Het meisje in de treinde spanning rustig op, in haar tweede thriller lopen vanaf de eerste pagina's de rillingen over je rug. „Het verhaal van mijn tweede thriller zat al snel in mijn hoofd, maar het heeft wel twee jaar ge duurd voordat ik het goed op papier had. Ik had ook weinig schrijftijd, omdat ik de hele wereld rondvloog voor de promotie van mijn eerste boek en de verfilming daarvan. Ik ben blij met het resul taat, al heb ik niet de illusie dat dit boek net zo succesvol zal zijn." „Ja. En die is er vast niet blij mee dat ik dit zeg. Ik ben gewoon realistisch. Het succes van mijn debuut was een kwestie van once in a lifetime. Maar ik lig er heus wel wakker van hoe mijn tweede boek zal worden ontvangen." „Het perspectief. Twee jaar geleden liep ik behoorlijk vast. Ik begon het verhaal vanuit twee vrouwen, net zoals Het meisje in de trein vanuit drie vrouwen wordt verteld. Dat werkte bij dit boek niet. Het moest niet alleen een familie beschrijven, maar een hele gemeenschap. Om alle informatie kwijt te kunnen, had ik meer ver tellers nodig. Dat bleek een goede keuze, maar ook een uitdagin. Hoe kruip je in het hoofd van een 15-jarige puber die net haar beste vriendin en moeder heeft verloren?" „Zeker. Maar ik hoop dat lezers door die stemmen te volgen een 360-gradenblik krijgen. Het was voor mijzelf ook een zoektocht. Ik wilde niet iedereen vanuit de ik-persoon aan het woord laten, omdat ik geheimen wilde bewaren. de Schotse grens, maar door alle verhalen over de verdrinkingspoel is het een mysterieuze plek gewor den. Niemand weet of de verhalen die de ronde doen, kloppen, toch gaan de bewoners ze geloven. Ik heb Beckford bedacht, maar er zijn meer plekken waar zoiets speelt. Zoals bij het Japanse zelfmoordbos en bruggen waar veel mensen vanaf springen. Er worden boeken en films van dat soort plekken ge maakt: van een morbide, maar heel menselijke fascinatie." „Ik denk dat iedereen dat gevoel wel herkent: wat als ik van een rots spring? Wat als ik het stuur een zwiep geef? Niet omdat je dood wilt, maar om heel even te ont snappen." „Ja en nee. Toen ik opgroeide in Zimbabwe gingen we op vakantie naar de Zuid-Afrikaanse kustWe speelden in de golven, die daar veel kracht hebben. Water geeft plezier en is tegelijkertijd gevaarlijk. Die dunne lijn is spannend." „Het fictieve Beckford doet aan als een willekeurig Brits dorpje tegen Door te suggereren dat vrouwen zelfmoord plegen in de poel, kun je mensen op ideeën brengen. „Natuurlijk heb ik daarover nagedacht, maar het is fictie. Bovendien laat ik zien dat niets is wat het lijkt." „Veel mensen weten hoe pijnlijk de dood van een dierbare is. Zeker als je een ouder verliest, of nog erger, een kind. Ik heb in mijn eigen omgeving gezien hoeveel woede dat oproept, hoe naarstig mensen zoeken naar een verklaring en hoe moeilijk het is om die gevoelens los te laten." <1 BESTE BOEKEN schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Een boek dat ik niet uit krijg, is... Wat ik altijd nog wil lezen, is... •ehv®** KOGEL Gary Young be schrijft een 'dood gewone' dag in de VS waarop tien jongeren sterven. (De Geus, €20) MODE Haute couture en intriges in de mode wereld in Barcelona in de jaren 20 van de vorige eeuw. (LS, €22,50) HET DAMESKOOR VAN CHILBU*y OORLOG Het dameskoor van Chilbury van Jenni fer Ryan verhaalt over Kent in de zomer van 1940. (THB, €22,50) EERSTE ZIN GezelschapsjongenBernard Wesseling na de bestseller Tekst FRANCINE WILDENBORG oe begin je aan een boek als er van je debuut 20 miljoen exemplaren zijn verkocht? Daar denkt de uitgever zeker anders over? Waarmee worstelde je tijdens het schrijven? Het boek telt elf perspectieven. Is dat niet erg ingewikkeld? In het water speelt zich af in het fictieve plaatsje Beckford, waar vrouwen verdwijnen in een mys terieuze poel. Waar komt de fas cinatie met verdwijnen vandaan? Ben je bang voor water? Waarom is dit boek zo griezelig? Het boek gaat eigenlijk vooral over de gevolgen van de dood: rouw. Waarom? Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Handschrift van de duivel van Donald Nolet is genomineerd voor de Gouden Strop 2017. Hagakure van Yamamoto Tsunetomo. Lessen uit de 17e eeuw over de etiquette en erecode van de samu rai. Research voor mijn nieuwe boek. weinig nieuws. Ik herlees af en toe passages uit mijn favoriete romans. Mijn energie en aandacht gaan vooral naar het schrijven. Bonita Avenue van Peter Buwalda. Al twee keer in begonnen. Het is goed, maar ik lees niet door. Heel gek. De Officier en Conclaaf van Robert Harris, een van mijn favoriete thrillerschrijvers. Toch staan deze boeken nog ongelezen in de kast. magazine 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76