ten. Voelde me schuldig. 'Ga het maar ergens anders zoeken', zei ik. Niet omdat ik niet meer van haar hield of niet meer bij haar wilde zijn, maar ik gunde haar een leuker leven." Moreira de Melo: „Ik denk niet dat hij bang was mij te verliezen, wel om mij tekort te doen. Nooit is de gedachte bij me opgekomen om weg te gaan of te stoppen. Dat komt ook doordat ik een zeer vasthoudend en positief type ben. Ik denk in oplossingen. Er is altijd hoop geweest. Mijn liefde voor hem was en is te groot. Lange tijd nam ik genoegen met de dingen die er wél waren. Dat hij nog steeds in mijn voetjes kneep, lekker over mijn rug kriebelde, met me at, lief was. Ook al was hij minder aanwezig, zijn karaktertrekken zag ik nog steeds. En ik haal mijn voldoening in het leven niet alléén uit mijn relatie, ook uit andere dingen die ik doe. Ik trok erop uit, voor het pokeren, had mijn werk voor Zinzi, ging tennissen. Thuis werd meer en meer een rustpunt." Sluiter: „Ik was al eens bij een psychiater geweest. Die was meteen begonnen over medicijnen. Ik dacht ik: zou je niet eerst even vragen wat er aan de hand is? Ik had nog amper mijn verhaal verteld. Duurde het wéér anderhalfjaar voor ik vertrou wen had in een psych." Moreira de Melo: „Hij leefde in leed. Trok zich alles aan. Vliegtuigrampen, aanslagen." Sluiter: „Ik dacht niet iets als 'het had mij ook kunnen overkomen', maar ik stond stil bij het pure leed voor anderen. Als wij het nu twee minuten over mijn nichtje hebben, kan ik volschieten. Voor heen dacht ik: als ik al zo verdrietig ben, wat moet mijn broer dan wel niet voelen? En mijn ouders dan die een kleinkind verloren hebben? Daardoor was ik dagen lang ongelukkig." Moreira de Melo: „Toen hij een break down kreeg, een inzinking en heel diep zat, zei ik: 'Nu is het klaar, dit kan zo niet meer. Je moet opnieuw hulp zoeken'." Sluiter: „Het eerste jaar heb ik medicij nen gebruikt. Daarna heb ik een manier gevonden om ermee om te gaan. Ik denk niet dat ik het ooit nog zo ver laat komen. Als ik terugkijk, heb ik het gevoel dat sie neemt minder initiatief, heeft minder levenslust. We gingen nog wel op vakan tie en zo. Lag hij in Miami's middags tweeënhalf uur op de hotelkamer. Soms ging ik bij hem liggen, maar vaak ging ik naar het zwembad of het strand. Op een gegeven moment wist ik: oké, hij vindt dat nu eenmaal prettig, dan ga ik een boekje lezen. „Ik probeerde van alles om hem te hel pen. Moest ik hem loslaten, opvrolijken, bewust maken van de depressie of ge sprekken voeren? Maar dat is het moei lijke van een depressie: alles verneukt je. Ik drong niet tot hem door. Stond echt aan de zijlijn, terwijl zijn situatie ver slechterde. Zijn zelfbeeld veranderde. Als je depressief bent, voldoe je niet aan waar je eigenlijk aan wilt voldoen. Je kunt niet meer degene zijn die je was of wilt zijn. Die gedachte maakt je óók weer somberder." Sluiter: „Ik had niets meer te geven. Heb vier, vijfjaar in een vicieuze cirkel geze- Paspoort Fatima Moreira de Melo magazine 11 Geboren 4 juli 1978, in Rotterdam. Loopbaan Speelt vanaf haar 12de in nationale jeugdselecties hockey. Zit op haar 15de in het eerste team van HGC en debuteert in 1997 voor het Neder lands team. Wint met Oranje Olym pisch goud (2008), zilver (2004) en brons (2000), de wereldtitel (2006), drie EK's (1999, 2003, 2005) en vier Champions Trophy's. Stopt met hockey in 2009. Voltooit rechten studie. Acteert in onder meer Bluf en Onderweg naar Morgen. Presenta tor bij Ziggo Sport. Sidekick bij RTL Boulevard. Ambas sadeur bij Right to Play. Model bij sieradenmerk Zinzi. Is sinds 2009 professioneel pokerspeler. Privé Woont samen met Raemon Sluiter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70