Interview De relatie tussen Raemon Sluiter en Fatima Moreira de Melo overleefde een depressie en duurt al negen jaar. 'Qua zuivere speeltijd misschien vijfjaar', want de oud-sporters zijn altijd onderweg. Thuis zijn we megaklef.' lamour is in het sfeervolle appartement ver te zoeken. Oud-tennisser Raemon Sluiter (39) zit op de bank met zijn benen op tafel, oud-hockeyster Fatima Moreira de Melo (38) ligt tegen hem aan. Haar hoofd op zijn schoot, zijn arm over haar heen. Het is voor de foto, maar het is ook zoals het is. Sluiter: „Als twee honden die zo'n beetje in elkaar kruipen. Zo liggen we graag televisie te kijken. Series op Netflix. En Rad van Fortuin, samen woor den raden. Dat keek ik vroeger al, bij mijn opa en oma." „Klef ja, maar we zijn ook megaklef', vult Fatima Moreira de Melo aan. Qatar. Sluiter is voortdurend on tour als tenniscoach van Kiki Bertens. Moreira de Melo pokert de wereld rond. Sluiter: „Gelukkig zocht ze me laatst ook op in Indian Wells. Thuis zijn is niet met elkaar af te stemmen. Soms ben ik drie weken weg. Kom ik thuis, moet zij twaalf dagen weg. 2016 was een pittig jaar; ik was 29 weken van huis." Moreira de Melo: „Vooropgesteld: we vinden ons werk erg leuk en voor degene die op reis is, valt het mee. Maar als je hier achterblijft, is het soms best moeilijk, zeker als je bedenkt hoe wij zijn: knus, heel knus. We gunnen elkaar veel, laten elkaar vrij. Het is een romantische, bijna ouderwetse opvatting dat hoe vaker je bij elkaar bent hoe meer je van elkaar houdt. Ik heb dat idee losgelaten. Ik weet hoe belangrijk het coachen voor hem is. Het kan weer: voor de buis hangen, een potje backgammon spelen. Het stel is terug in Rotterdam, na reizen naar Australië, de Bahama's, Costa Rica en magazine 9 Liefde in tij den van depressie Tekst DENNIS JANSEN Folo s ARIE KIEVIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68