Mijmeren over die mooie boot Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Heerlijk! Ik ga er al tijd rond een uur of tien in en word automa tisch om zeven uur wak ker. En dan stap ik eruit ook. Max, mijn herders hond, ligt 's nachts altijd op de bank. Dat kun je wel zien, zijn slaapplek is he lemaal verzakt. En die kleine ligt bij mij in bed. Gezellig onder de dekens. Yoki heet-ie. Hij is pas 2 geworden. Max is de oud ste, die is 6." „Ik droom er wel eens van dat ik de loterij win. Dan zou ik een mooie boot kopen. Ik was 13 jaar toen ik begon met varen, beroepsmatig. Tot 1994. Toen werd er een hiv-infectie bij mij ontdekt, opgelopen tij dens een verblijf in Afrika. Met de medicijnencock tails van toen was mijn le vensverwachting drie jaar. Ik stond al met één been in het graf. Het is nu al jaren chronisch, en ik hoef maar één pil per dag. Als ik niet onder de tram loop, word ik 80. Na de diagnose kreeg ik een woonbootje, hier in Almere Haven. In 2011 is dat verbrand. Van het ver zekeringsgeld heb ik een mooie boot teruggekocht. Maar in 2014 verloor ik mijn ligplaats door een overijverig handhavertje dat alles in het werk heeft gesteld om me daar weg te krijgen. Zodoende woon ik alweer drie jaar in dit flatje. Ik mis het leven op het water. Daar kom ik het meest tot m'n recht." „Ik probeer van elke dag het beste te maken. Ik werk twee keer in de week als vrijwilliger bij de buurtpreventie en ga iedere dag langs bij een maat. En ik loop veel met Max en Yoki. Vandaag dus ook." 41 7.00 Andries Boersma (54) uit Almere Haven wordt wakker met zijn hondje Yoki (2). Die is klaar voor de ochtendwandeling. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? Grieteke Meerman H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 41 zaterdag 6 mei 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63