1 R 13 >1 Insectvriendelijke tuin m. m Muggen en vliegen zijn niet echt geliefd. De meeste mensen vinden het kriebelbeestjes en slaan ze dood zaterdag 6 mei 2017 GO ■A Lucien Calle vangt de vliegen met een net. Hij bekijkt nauwkeurig wat voor exemplaar hij heeft gevangen. Een rouwvlieg, bijvoorbeeld. Die laat hij na het onderzoek weer los. De kleinste exemplaren zijn echter levend niet te bestu deren. Die worden geprepareerd en in doosjes gerang schikt. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Vliegen en muggen lijken overal te komen, maar net als mensen hebben deze beestjes ook zo hun voorkeuren als het gaat om een fijne woon- en verblijfplaats. Een insectvriendelijke tuin biedt allereerst vol doende voedsel in de vorm van bloemen en bla deren. „Het liefst inheemse planten, want de bloemen daarvan bevatten veel stuifmeel en nec tar", legt Lucien Calle van Stichting Het Zeeuwse Landschap uit. „Bij tuincentra zie je tegenwoordig allerlei bijzondere en kleurrijke planten. Heel mooi om te zien, maar ze produceren weinig stuifmeel en nectar, waardoor er geen insecten op afko men." Nog een tip: maai het gras gefaseerd. „Door elke week een andere strook te maaien, staan er altijd wel ergens in het gras bloemetjes waaraan insec ten zich tegoed kunnen doen." Waar vliegen en muggen ook dol op zijn, is warmte. En om te voorkomen dat de wind hen wegblaast, zoeken ze graag beschutte plekken op. Grote kans dat je de beestjes tegenkomt in het hoekje waar je zelf ook graag zit: uit de wind, met de zon op het gezicht. 3. Kegelbijvlieg 4. Menuetzweefvlieg 5. Bessenbandzwever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52