Dani (8) kan nog zien dankzij hulp uit Saoedi-Arabië J 4 dagen Zeeland 69.50 4 Jongen was bijna blind Ze trapten in gladde praatjes en zijn nu geld kwijt. Slachtoffers van frauduleuze beleggingsbedrijven doen hun verhaal. Anoniem, want ze schamen zich dood. Fraudeur heeft veel speelruimte OPGELICHT DOOR BELEGGINGSFONDSEN m m Vorig jaar zeiden de artsen nog dat ze niets meer voor Dani konden be tekenen en hij volledig blind zou worden. Nu kan hij weer voor een aantal procent zien. „Voorlopig lijkt alles stabiel", vertelt zijn vader Mike (45) vanuit Ibiza. Het gezin is op vakantie, eindelijk rust na zes jaar van ziekenhuisellende. Bij Dani wordt op zijn 2de een oogziekte geconstateerd. Behande lingen slaan niet aan, gestelde dia gnoses blijken verkeerd. Op zijn 4de ontdekt een Amerikaanse oog kliniek dat hij een erfelijke oog ziekte heeft, waardoor zijn netvlies ernstig beschadigd is. Aan zijn linkeroog is het jongetje volledig blind. Het afgelopen jaar gaat ook ineens zijn rechteroog hard achteruit. Volgens de Neder landse artsen is er geen behande ling meer mogelijk en ook de Ame rikaanse artsen kunnen hem niet langer helpen. „We zaten met onze handen in het haar", zegt Mike. Uiteindelijk komen ze via het zie kenhuis in contact met de Itali aanse oogarts Marco Mura in Sa oedi-Arabië. Het is niet gemakke lijk het land in te komen voor de be handeling. Zijn vader plaatst een oproep om hulp op Facebook. Via familie krijgt hij contact met Erwin Visser van het Nederlandse bedrijf Mammoet. Visser werkt in Dubai en heeft contacten in Saoedi-Ara bië. Hij koppelt de familie aan de Arabische zakenman Fahad Abu- nayyan. „Het was nu of nooit. Dani zag al een aantal weken alleen nog maar vlekken, en zou binnen een halfjaar volledig blind zijn." We hebben zoveel tegenslagen gehad en dit is eindelijk een lichtpuntje Fahad zoekt contact met de minis ters van het land en legt Dani's ver haal uit. Een aantal dagen daarna krijgt Mike een mail van de minis ter van Volksgezondheid. Ze wor den uitgenodigd op de ambassade in Den Haag. „Toen we van de am bassadeur te horen kregen dat we een visum zouden krijgen, waren we dolblij. Normaal gesproken laat het land geen patiënten binnen." Niet veel later vliegt het gezin naar Saoedi-Arabië. „Mijn vrouw Tanya moest zich volledig zwart kleden en een sluier dragen, maar de mensen daar waren zo ontzet tend lief." Volgens zijn vader kan Dani nu weer voor 4 procent zien met zijn rechteroog. „Dat lijkt ont zettend weinig, maar dat is het voor ons niet. We hebben zoveel tegen slagen gehad en dit is eindelijk een lichtpuntje." www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Netwerk van beleggingsfondsen ufaa 3aD e werkten 35 jaar lang keihard in hun eigen bedrijf Toen het echt paar uit Den I Haag zijn onder- I neming had ver kocht, gingen Annelies en haar man voor de bijl. „Toen we alles verkochten, wilden we iets met de opbrengst doen", vertelt Annelies. „Op de bank kost het alleen maar geld, want je betaalt meer belasting dan dat je rente krijgt. En op al onze vragen kwamen aannemelijke ver halen." Ze staken twee ton in Noorden wind - de voorganger van Holland- sche Wind. Bij een bezoek, een maand later, aan het het monu mentale kantoor van het bedrijf in Oosterbeek, lieten ze zich verleiden er nog een ton in te investeren. Toen ze merkten dat de rente op hun investeringen niet meer be taald werd, sloegen ze alarm. Maar bij Noordenwind nam niemand de telefoon nog op. De politie wei gerde aanvankelijk een aangifte op te nemen, inmiddels is de FIOD met de zaak bezig. Annelies en haar echtgenoot zijn twee van de ruim 1.000 slachtoffers van frauduleuze beleggingsfond- i Beleggers op de 'lijst van sukkels' worden benaderd door een nieuw fonds sen, die er met miljoenen vandoor gingen. Gedupeerden schamen zich vaak dat ze erin getrapt zijn. Velen zijn hun spaargeld, erfenis of pensioen kwijt. De slachtoffers komen uit alle la gen van de bevolking. „Ik dank de lieve God dat mijn overleden echt genoot dit niet hoeft mee te ma ken", zegt een anonieme weduwe, die 28.000 euro investeerde en dit vermoedelijk kwijt is. „Mijn man was tegen dit soort beleggingen. Omdat vrienden zulke goede erva ringen hadden met beleggings fonds Centurion heb ik me uitein delijk toch laten overhalen. De we tenschap zó bedrogen te zijn, zit me erg dwars. Mijn kinderen heb ik het niet durven vertellen." Mooie websites Nu de banken amper nog rente op spaartegoeden bieden, zijn veel mensen op zoek naar alternatieven. Groene beleggingen zijn populair. De Gelderse zwendelbende maakte daar handig gebruik van, met mooie websites over het duurza mer maken van woningen, met warmtepompen en zonnepanelen. Centurion zei een vakantiepara dijs in Costa Rica te ontwikkelen. Mensen die er geld in staken, wordt later gevraagd nog meer te investe ren, zo vertelt een vrouw uit Rot terdam. „Nadat ik 10.000 euro in Centurion had belegd, haalde de verkoper me in juli 2013 over nog eens 55.000 euro te investeren. Toen alles was misgegaan, zei hij: 'Je kunt toch altijd nog de bijstand in? Ik heb de verkoper, Ferdinand, vertrouwd. Dat vertrouwen heeft hij tot op het bot beschaamd. Hij OPSPORING 4 d 0 Ign Groningen**** Bad Bentheim HP zaterdag 6 mei 2017 GO Na jaren van verkeerde diagno ses, honderden ziekenhuisbe zoeken en tientallen operaties, kan Dani van Seumeren (8) uit Almere weer zien. Zijn 51ste operatie, waarvoor hij naar een oogkliniek in Saoedi-Arabië vloog, was een succes. Elisa Heisen Almere Dani met zakenman Fahad Abunayyan. Mike, vader van Dani Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Failliet verklaard Beslaglegging door FIOD Gestopt/opgeheven Bedrijf actief van tot DEC 2009 DEC 2016 FEB AUG SEP OKT DEC Geld weg, Henk van Gelder Sjors Moolenaar Arnhem Nog actief Fraudeurs kunnen in Nederland vrijwel ongestoord hun gang gaan. De frau debestrijding in Ne derland is veel te versnipperd. De poli tie heeft geen ver stand van faillisse mentsfraude, de FIOD heeft te weinig rechercheurs en de curator die de faillis sementen afwikkelt, voelt zich geen op sporingsambtenaar. Dat beeld rijst op uit gesprekken met fraude-experts. Het kabinet-Rutte ondernam pogingen de opsporing van fraude te verbete ren, maar trok daar geen extra geld voor uit. Fraude-onderzoe ken zijn tijdrovend. Achter de beleg gingsbedrijven gaat een wirwar aan be sloten vennoot schappen schuil. De eigendomsverhou dingen zijn ondoor zichtig. De admini stratie is meestal een zooitje. De instanties kun nen alleen de groot ste zaken (Palm In- vest, Perla, Centu rion) aanpakken. Zo is de Centurion-top veroordeeld tot cel straffen van drie en vier jaar, al loopt er nog een hoger be roep. In het onder zoek naar zaak Noordenwind/Hol- landsche Wind zit ten nog twee top mannen vast. Wandel langs de Zeeuwse kust of maak een uitstapje naar het sfeervolle Gent! 3 nachten in 3* Hampshire Hotel - City Terneuzen 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet, kamer met balkon Gratis parkeren, wifi, binnenzwembad en sauna Aankomsten t/m aug. Betaal pas bij aankomst! 4* v< 3 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijt drankje Gratis parkeren en wifi jq 2x een 3-gangen diner hq Aankomsten t/m sep. Gratis parkeren en wifi #V»va va Valk Groningen -Zuidbroek (8,1) 3* dS Hotel Bad Bentheim (8,2) Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4