8 Mark de Jager (22) bezorgt samen met zijn ouders de krant in Nieuwerkerk. „Het is heerlijk om zo vroeg buiten te zijn." BEZORGER MARK DE JAGER Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! Ik probeer andere jongeren ook weieens te motiveren om een krantenwijk te nemen. Maar de meesten zijn niet zo enthousiast omdat je zo vroeg je bed uit moet." Daar heeft Mark de Jager uit Nieuwerkerk geen last van. Hij staat elke mor gen om half vijf op. Tegelijk met zijn ouders: ze hebben de kranten wijk in drieën verdeeld. „Dat is ideaal. Je bent veel eerder klaar dan wanneer je het alleen zou doen. Vroeger deden we een folderwijk samen, dat was ook altijd leuk." Mark bezorgt nu twee en een half jaar verschillende kranten in Nieuwerkerk. „Ik had geld nodig. Dit is een mooie manier om wat bij te verdienenJe bent lekker buiten bezig. In het begin viel het me nog weieens zwaar om er zo vroeg uit te gaan. Maar nu is het En een keer hing er een sleutelbos aan de deur. Die heb ik eraf gehaald en naar binnen gegooid een automatisme. Je raakt er snel aan gewend." Hij vindt het 'super' om te doen. „Ik word er vrolijk van om buiten in de frisse lucht bezig te zijn. Het is nog lekker rustig op straat. Je kunt je fiets overal neerzetten." Maar het is natuur lijk niet altijd lekker weer. Ook als het stormt moeten de kranten worden bezorgd. „Na re gen komt zonneschijn, denk ik al tijd maar. Het moet toch gebeuren. Dan fiets ik gewoon iets harder en kan ik weer sneller mijn bed in. Na de kranten slaap ik meestal nog tot half elf. Dan kom je toch aan je rust." Daarna computert hij graag. „Ik spaar nu voor een nieuwe com puter. Verder gebruik ik mijn ver diende geld voor benzine en an dere kosten aan mijn auto." Mark is op zoek naar een baan Wil je ook bezorgen? voor overdag. „Het is erg lastig om werk in de ICT-sector te vinden. Misschien kan ik binnenkort aan de slag als verkeersregelaar. Dat zou ik erg leuk vinden: dan ben je ook lekker buiten bezig." Wanneer hij rond oud en nieuw de deuren langsgaat, krijgt hij veel complimenten. „Ik zorg altijd dat de krant er voor zeven uur is. Vaak liggen ze zelfs allemaal voor zes uur bij mensen in de bus. Daar doe ik ook mijn best voor. Ze betalen ervoor, dus de krant moet op tijd zijn. Veel mensen willen hem nog even lezen voor ze gaan werken. Het geeft een goed gevoel dat ze dan tegen me zeggen dat ik hem altijd op tijd bezorg. Pas kreeg ik ook nog een bedankbriefje. Ie mands brievenbus was kapot. Toen heb ik dat op een briefje ge schreven en dat met de krant door de bus gedaan. Het wordt gewaar deerd als je zulke dingen door geeft. En een keer hing er een sleu telbos aan de deur. Die heb ik eraf gehaald en naar binnen gegooid. Ik krijg eigenlijk nooit klachten. Dat geeft voldoening." Omdat de wekker altijd vroeg gaat, kan Mark het 's avonds niet te laat maken. Rond tien uur gaat hij naar bed. „Veel jongeren zouden dat misschien niet doen, omdat ze dan niet kunnen stappen. Maar dat doe ik toch nooit. Dat vind ik zonde van mijn geld. Dan kun je beter sparen en 's avonds thuis een biertje drinken." zaterdag 6 mei 2017 PC 'Als het regent, fiets ik wat harder' Joanne Karkdijk Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl Mark de Jager in Nieuwekerk. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48