Toekomst huif bedstation bij Veere blijft onzeker Middelburgse exposeert Instagram Wall in foyer Zeeuwse Bibliotheek 7 Marian van der Weide houdt van haar stad. Dat laat ze in de Zeeuwse Bibliotheek zien met 'een chaotische zee van stadsbeelden'. versluis willeboer [Rompen Sproeiers e loopt veel rondjes door het centrum van haar stad. Die hebben hun weerklank gekre- I gen in de Instagram Wall Middelburginbeeld van Marian van der Weide (50). Te zien in de foyer van de Zeeuwse bieb. Nu zijn er nog 799 fotootjes. Van een ring- rijdster op het Abdijplein, gevel stenen, verkeersborden, de mar kante silhouetten van Oostkerk en Lange Jan tot de achterkant van een zwarte deux-chevaux voor een haveloze zwarte voordeur en bloeiende tulpen. Maandag zijn het er 800. Burgemeester Harald Bergmann completeert dan de beeldenreeks als hij het laatste fo tootje opplakt. Welke dat wordt is nog de vraag. De burgervader heeft de keuze uit drie beelden; een ringrijder, de Lange Jan of het stadhuis. Marian: „Ik vind Middelburg fan tastisch om te wonen. Ik heb het ge voel dat de stad ook is gegroeid, zich heeft ontwikkeld sinds er studen ten wonen. Ja, ik hou van mijn stad. Ik ga graag op vakantie, maar ik wil hier nooit meer weg. Die liefde is ook de rode daad door de foto's. Ik laat de stad zien door mijn ogen. Dat kan met van alles zijn. Dingen waar ik me over verbaas, details die me boeien, grappige elementjes. Licht speelt een belangrijke rol in mijn foto's." De medewerkster van ZB Mid delburg fotografeert 'er gewoon bij' zoals ze het uitdrukt. „Ik vind social media heel leuk. Dit project past daar goed bij. Ik kan mensen zo la ten kijken naar de stad zoals ik die Jan Boeije (71) woont al lang in Ik heb het gevoel dat de stad is gegroeid, zich heeft ontwikkeld Middelburg. „Dit is erg leuk om te zien, heel gevarieerd. Ik zie hier dingen op een heel andere manier." Hij wijst naar een waterspuwer op de stadhuisgevel. Een deel van een groene John Deere-tractor voor het stadhuis. „Hoe kom je erop die zo te fotograferen?" Gaandeweg zijn 'kijkreis' langs Middelburginbeeld wordt hij steeds enthousiaster en etaleert hij met met twinkelende ogen zijn kennis van de stad. „Zie je de poort daar", wijst hij op de poort met de tekst 'De Drye Tonnekens' aan het Hofplein. „Dat is de Brou werijpoort, vandaar die Tonnekens. Daar zat vroeger een brouwerij. En ernaast, nog langer geleden een melkfabriek." „Ooh, kijk. Die vind ik mooi. De torens van de Lange Jan en het stad huis zo op een rij. Das echt Middel burg. En deze met de Oostkerk er bij...." Hij wandelt op z'n gemak langs de beelden op klei formaat. Buigt zich af en toe naar een foto en ge niet zienderogen. Bij veel van de kiekjes heeft hij ook zijn eigen ver haal, zijn eigen herinnering. Ik had vanaf het begin de neiging die hele muur vol te plakken De 18-jarige vwo-scholiere Maud Roelse ('ik ben boekenopruimster in de bieb'), vindt de foto's mooi. „Ze bieden mij geen nieuwe per spectieven. Maar het is leuk de stad zo te zien. Je herkent wel veel." De Wall groeide de afgelopen weken flink. Van ruim 200 naar 400. Marian: „Er werd hier na die 400 gegrapt 'zullen we er maar 800 van maken'. Passend bij de viering van 800 jaar Middelburg. Lachend: „Dat vond ik prima. Ik had van het begin af aan al de neiging die hele muur vol te plakken. Maar dat bete kende wel dat ik nooit meer zonder camera de deur uit ging. De laatste tijd heb ik heel veel foto's gemaakt." Het project is nu volgroeid. Tot 13 mei zijn de beelden te zien. En daarna? „Misschien schenk ik ze aan de bieb of het Zeeuws Archief. Het is wel een tijdsbeeld van de stad." In het oplaadstation worden ge handicapten in het huifbed, ge spannen tussen twee paarden, ge takeld. Het werd door de stichting zonder vergunning neergezet langs het doodlopende weggetje bij de Heksenketel. De stichting ging ervan uit dat er geen bouw vergunning nodig was. De aan vraag ervan werd vervolgens in 2014 door de gemeente geweigerd. De Middelburgse rechtbank oor deelde in 2015 dat Veere daarbij in de fout was gegaan. De Raad van State bepaalde eind vorig jaar ech ter dat de gemeente Veere terecht de vergunning weigerde. Daarmee is het gebouwtje illegaal. Oplossing „We wachten nu af wat de ge meente wil. Er is gezegd dat ze een oplossing zoeken, een andere loca tie eventueel. Dat hebben we lie ver niet. Dit is de ideale plek. Vei lig. Maar als het niet anders kan. Ik heb besloten me niet meer gek te laten maken. Dit duurt al zo lang. Maar dit kost ons heel veel. Spon soren twijfelen of haken af omdat we ze geen zekerheid kunnen bie den. Maar we gaan door. We doen het voor de gehandicapten. Die ge nieten zo van die ritjes door het Veerse bos", zegt Van Elswijk-de Groot. De gemeente verklaart dat er 'een dezer dagen een brief met een voorstel' naar juridisch adviseur van de stichting, Bram van Leeu wen, gaat. Wat dat voorstel behelst wil de gemeente nog niet zeggen. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Meeuwse handelsonderneming bv zaterdag 6 mei 2017 WA Liefde voor de stad in 800 beelden Annemarie Zevenbergen zie. - Marian van der Weide, „Wij rijden gewoon door. Maar het is eigenlijk illegaal wat we doen", zegt Ria van Elswijk-de Groot. Zij is voorzitster van de Stichting Huifbedrijden Wal cheren. Het oplaadstation aan de Kraaienestweg bij Veere is al jaren inzet van een conflict. Annemarie Zevenbergen Veere r De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Burgemeester Bergmann completeert de beeldenreeks maandag door de laatste foto te plakken, foto mechteldjansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47